Έρευνα Travelstories 2012

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Άκυρο,λάθος νήμα.

Τι λέγαμε λοιπόν;
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Tripakia όχι άλλο κάρβουνο...

Sent from my awesome iPad using fabulous Travel stories app
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Όχι όσες θα περίμενε κανείς. Κάποιες μάλιστα διαφορές είναι τόσο μικρές που μου έχουν κάνει εντύπωση.
Εικονικο πιστευω. Αλλοι μπαινουν, αλλοι βγαινουν στο φορουμ. Αλλοι ανακαλυψαν τα ταξιδια τωρα και αλλοι τα προτιμουν απο παλια αλλα δεν ταξιδευουν με τους ιδιους ρυθμους.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.110
Άντε αναμένουμε με αγωνία.Να έχουμε να συζητάμε γιατί τον άλλο μήνα θα συζητάμε τα αποτελέσματα άλλων εκλογών.:bleh:
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Εικονικο πιστευω. Αλλοι μπαινουν, αλλοι βγαινουν στο φορουμ. Αλλοι ανακαλυψαν τα ταξιδια τωρα και αλλοι τα προτιμουν απο παλια αλλα δεν ταξιδευουν με τους ιδιους ρυθμους.
και αλλοι ειναι "αναγκασμενοι" να ταξιδευουν λογω δουλειας......:D
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι άλλοι ξέμειναν από δουλειές και ταξιδέυουν τώρα για πρώτη φορά στη ζωή τους γιατί επιτέλους έχουν χρόνο, τρώγοντας από αυτά που έβγαλαν στο παρελθόν. Είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ αυτοί, είναι το λεγόμενο "λίπος".
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.008
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κι άλλοι ξέμειναν από δουλειές και ταξιδέυουν τώρα για πρώτη φορά στη ζωή τους γιατί επιτέλους έχουν χρόνο, τρώγοντας από αυτά που έβγαλαν στο παρελθόν. Είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ αυτοί, είναι το λεγόμενο "λίπος".
Πάρα πολλοί δεν ξέρω αν είναι (μακάρι, για τους ίδιους), αλλά νομίζω ότι μπροστά στο συνολικό πληθυσμό του forum είναι ισχνή μειοψηφία. Μόλις επέστρεψα από 3 μέρες στη Βιέννη. Για πρώτη φορά στα χρονικά, δεν άκουσα ούτε μισή φορά ανθρώπους να μιλάνε Ελληνικά γύρω μου...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.143
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πάρα πολλοί δεν ξέρω αν είναι (μακάρι, για τους ίδιους), αλλά νομίζω ότι μπροστά στο συνολικό πληθυσμό του forum είναι ισχνή μειοψηφία. Μόλις επέστρεψα από 3 μέρες στη Βιέννη. Για πρώτη φορά στα χρονικά, δεν άκουσα ούτε μισή φορά ανθρώπους να μιλάνε Ελληνικά γύρω μου...
Ειναι γιατι πλεον αρχισαμε να μαθαινουμε και να μιλαμε γερμανικα. Ετσι για να συνηθιζουμε...

ΥΓ Νομιζω πως η ελληνικη κοινοτητα στη Βιεννη και γενικοτερα στην Αυστρια εχουν πολλαπλασιαστει τα τελευταια 2 χρονια. Λογω μεταναστων βεβαιως.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ΥΓ Νομιζω πως η ελληνικη κοινοτητα στη Βιεννη και γενικοτερα στην Αυστρια εχουν πολλαπλασιαστει τα τελευταια 2 χρονια. Λογω μεταναστων βεβαιως.
ΕΞΩ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ
Η ΑΥΣΤΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΥΣ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτά φωνάζω κι εγώ...

Πάντως η πτήση από Μαδρίτη για Αθήνα σχεδόν γεμάτη, Ισπανός κανείς (!), όλοι Έλληνες πλην 4-5 σκουρόχρωμων και μπόλικες Ελληνίδες με τσαντούλες από ψώνια. Οι δυο απέναντί μου έκαναν τον υπολογισμό των όσων ξόδεψαν: 1.200 ευρώ η καθεμιά, δε γνωρίζω για πόσες μέρες. Η μία θα ψηφίσει Καμμένο (το έλεγε στο κινητό).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom