Σκόπελος Έχει φέτος σφήκες στη Σκόπελο;;

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τι περιεργο παλι κ αυτο..πρωτη φορα το ακουω βρε παιδια ...η Σκοπελος και σφηκα ?
Εγω στα Επτανησα συναντησα πολλες.Συγκεκριμενα στην Αντισαμο-Κεφαλλονια μολις μας εφεραν κατι σουβλακια ,ορμηξε ενα λεφουσι και εγινε πολεμος.
Λευκαδα παλι αρκετες ......ελατε στη μαγευτικη Μανη (που εχουμε πολλες κληματαριες )να δειτε τη γλυκα..
Αντε σφηκοκουβεντα ανοιξαμε παλι...
Γι' αυτό πιάστε τα Δωδεκάνησα που δεν έχουν σφήκες και πιο συγκεκριμένα Κάρπαθο!! :D

Αν ήταν σφηνακοκουβέντα θα είχα ήδη συγκινηθεί!!! :haha:
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Παιδιά ναστε καλά με κάνατε και γέλασα:lol:!!!! Καθησυχαστική η Κλεοπάτρα! Μακάρι να μη συναντήσουμε πολλές! Πραγματικά τώρα, από μικρή ακούω για σφήκες στη Σκόπελο!Φημίζεται το μέρος!
Αλλεργική δε νομίζω να είμαι, είμαι όμως πολύ πολύ φοβιτσιάρα! Όταν τις βλέπω στέκομαι εντελώς ακίνητη για να μη με τσιμπήσουν αλλά μέχρι να απομακρυνθούν παθαίνω 100 εγκεφαλικά. Θα σας πω εντυπώσεις όταν επιστρέψω....:clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ελπιζω να μη εχεις ατυχεις συναντησεις:haha::haha:
Εγω παντως με τις σφηκες την παλευω..αν ειχε για παραδειγμα η Σκοπελος πολλες ακριδες ...δεν θα περνουσα ουτε απ εξω....
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
υπάρχουν φήμες ότι οι σκοπελίτικες σφήκες φέτος πραγματοποιούν το παγκόσμιο συνέδριό τους στη Σκόπελο με θέμα ''πώς να τσιμπάτε χορεύτριες κλασσικού μπαλέτου χωρίς να μπλέκεστε στο τούλι''
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Αχχχχ παίζετε με τον πόνο μου!!!
Καλά Κλεοπάτρα μου και από ακρίδες καλά πάω! Τις προάλλες προσγειώθηκε μια τεράστια ακρίδα στη πλάτη μου! Με άκουσε όλο το Γαλάτσι, μέχρι να μου την απομακρύνουν! :shock:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αχχχχ παίζετε με τον πόνο μου!!!
Καλά Κλεοπάτρα μου και από ακρίδες καλά πάω! Τις προάλλες προσγειώθηκε μια τεράστια ακρίδα στη πλάτη μου! Με άκουσε όλο το Γαλάτσι, μέχρι να μου την απομακρύνουν! :shock:
Βρέ classical dancer, εσύ είσαι που ήσουν στη συνάντηση τον Μάιο ή κάνω λάθος λόγω αλτσζάιμερ;
Σε περίπτωση που είσαι εσύ, έχεις τόσο γέλιο και δε μας το πες;;;;; :haha::haha:
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Ναι εγώ ήμουν! Είναι που σας γνώριζα πρώτη φορά!
Την επόμενη φορά θα γνωριστούμε καλύτερα!:cool:
 

danisg

Member
Μηνύματα
33
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
καπου στην Ευρώπη..
Ήμουν εκει πριν λίγες ημέρες. Γύρισα όλες τις παραλίες και δε συνάντησα ούτε μια!
Η αλήθεια είναι ότι είχα ακούσει κι εγώ αυτή τη φήμη, αλλά δεν διαπίστωσα κάτι, ακόμη και στις ταβέρνες, που έχει λάδια, ξύδια κλπ κλπ...
Οι γονείς μου που πήγαν το 2008 και 2009 τέλη Αυγούστου, μου είπαν ότι είχε σφήκες, αλλά έρχονταν μόνο αν είχες μαζί σου φαγητό κλπ.
Ίσως είναι θέμα εποχής, δεν ξέρω. Πάντως αν δεν έχεις αλλεργία, μη δυσκολεύεις τη ζωή σου, ένα τσιμπιματάκι είναι, ένα τόσο δα κεντρι!! Αν σε τσιμπήσει, τότε φώναξε!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Ρε παιδιά, καλοκαίρι στην Ελλάδα είναι. όπου και να πάτε θα έχει και σφήκες και κουνούπια και αράχνες και μέλισσες και γρύλλους και τζιτζίκια. Εδώ άλλοι πάνε στη Μποτσουάνα και δε ρωτάνε αν έχει γορίλες
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ξερει κανεις τι παιζει απο κουνουπια στη σαμοθρακη?
Ρε παιδιά, καλοκαίρι στην Ελλάδα είναι. όπου και να πάτε θα έχει και σφήκες και κουνούπια και αράχνες και μέλισσες και γρύλλους και τζιτζίκια. Εδώ άλλοι πάνε στη Μποτσουάνα και δε ρωτάνε αν έχει γορίλες
Φαντάζομαι ότι η osfialgia έκανε πλάκα!! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom