Έχετε μετανιώσει ποτέ για κάποιο ταξίδι σας;

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Λυπάμαι αν προκάλεσα αυτή την εντύπωση, δεν ήταν στις προθέσεις μου. Σε
μια δεύτερη ανάγνωση, διαπιστώνω ότι παρασύρθηκα σε άστοχες εκφράσεις. Σας ζητώ συγγνώμη.
Τί νας σας πω... Σας τιμά πολύ η απάντησή σας. Θα ζητούσα κι εγώ, αλλά ζήτησα στο αρχικό ποστ :)
Αισθάνομαι άσχημα γιατί δεν ήταν και στις δικές μου προθέσεις να προσβάλλω κάποιον.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.618
Likes
50.268
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συγγνώμη αλλά σε τι; Ποια μικρή πόλη της Ιταλίας θυμίζει κάποια μικρή πόλη της Ελλάδας;
Τι να σου πω, εγώ πήγα στο Αγρίνιο και σε κάθε γωνία νόμιζα ότι είμαι στη Σιένα. Αμ η Πάτρα με τη Φλωρεντία;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Τι να σου πω, εγώ πήγα στο Αγρίνιο και σε κάθε γωνία νόμιζα ότι είμαι στη Σιένα. Αμ η Πάτρα με τη Φλωρεντία;
Και το Κιλκίς με το Σαν Τζιμινιάνο:D

Πέρα από την πλάκα η μοναδική μικρή πόλη της Ελλάδας που θυμίζει Ιταλική είναι φυσικά η πόλη της Κέρκυρας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.618
Likes
50.268
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και τα Χανιά θα έλεγα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Κέρκυρα και Ερμούπολη είναι ίσως οι πόλεις της Ελλάδος που πραγματικά σε παραπέμπουν σε κάτι σχεδόν αυθεντικά ιταλικό. Τα Χανιά, τα οποία εννοείται ότι είναι πανέμορφα, έχουν πιο σύνθετο χαρακτήρα καθώς έχουν και ενετικά, αλλά και ανατολίτικα στοιχεία (τζαμιά, συναγωγή). Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει στην Κω και τη Ρόδο
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Προτιμώ πόλεις-χωριά με ελληνικό χρώμα όπως τα χωριά της ορεινής Πελοποννήσου (Αρκαδία, Μάνη), τις κυκλαδοχώρες καθώς και παραθαλάσσιες ελληνικές πόλεις με το αυθεντικό ελληνικό χρώμα των πολυκατοικιών, της κίνησης, των γεμάτων καφέ και του μπλε χρώματος της συνήθως βρώμικης θάλασσας (Βόλος, Πειραιάς, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Χαλκίδα, Καβάλα κτλ). Πόλεις όπως η Κέρκυρα και η Ρόδος είναι μεν όμορφες αλλά δεν είναι αντιπροσωπευτικές ελληνικές πόλεις. Θα μπορούσαν να είναι ιταλικές, κροάτικες, σλοβένικες ή γραφικές πόλεις οποιασδήποτε άλλης ιταλικής αποικίας.
 
Last edited:

MVSylvia

Member
Μηνύματα
521
Likes
2.266
Μετανιώνω κατά μια έννοια για οσα εκανα σε λαθος χρονικη περιοδο απο αποψη καιρου. Πλεον προτιμω να πληρωνω παραπανω αλλα ακομα κ να εχω γυρω μου περισσοτερο τουρισμο απο οτι σε οφ σιζον, αρκει να ειναι ο καιρος πιο ιδανικος.
 

taxidiotis68

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Μετανιώνω γιατί πήγα στη Βιέννη τον Αύγουστο και ο καιρός δεν βοηθούσε καθόλου (αρκετή ζέστη με υγρασία) και δυστυχώς ενώ έμεινα σε γνωστό ξενοδοχείο Novotel μου πήραν εγγύηση 150 Ευρώ από τις 13/8/2019 την οποία δεν έχουν επιστρέψει ακόμα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom