Μογγολία Ήρθε η στιγμή της Μογγολίας

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πάντως αν το συνδυάσεις με βορειοανατολική Κίνα φρόντισε εγκαίρως το ζήτημα της κινεζικής βίζας.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Γκαρντάσι καλά να περάσεις ,θα σε περιμένουμε πίσω με αγωνία να μας διηγηθείς με κάθε λεπτομέρεια το ταξίδι.Αλήθεια , πως απο Παταγονία κατέληξες Μογγολία ?
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
ειλικρινά σε ζηλεύω. φοβερό, συναρπαστικό ταξίδι. μήπως όμως 20 ημέρες είναι αρκετές για μογγολία? δεν ξέρω, απλά αναρωτιέμαι. πιθανόν να κάνω λάθος. ο συνδυασμός με θιβέτ θανατηφόρος.με τρέλανε. ότι και να διαλέξεις καλά να περάσεις. σούπερ επιλογή.
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Αλήθεια , πως απο Παταγονία κατέληξες Μογγολία ?
Είχαμε προγραμματίσει (με τον κολλητό μου)για Παταγωνία τον Οκτώβριο,αλλά του έτυχε κάτι και αποφασίσαμε να τραβίξουμε το ταξίδι ένα εξάμηνο πίσω με αποτέλεσμα να έχω είκοση μέρες άδεια χωρίς προορισμό και λέω,Κριστιάν δεν πας μιά Μογγολία για να ξεπεράσεις το ...σοκ :D
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Καταρχην καλη προετοιμασια! Το χειμωνα κοιταγα το συγκεκριμενο ταξιδι και μια ευκολη λυση ειναι να πας Πεκινο και μετα σε δυομιση ωρες με το αεροπλανο εισαι στην πρωτευουσα! Οπως ειπες συνδυασμο με βορειοανατολοκη Κινα.
Getxo είμαι λάτρης της οδικής περιπλάνησης,έχεις τη δυνατότητα να κάνεις στοπ όπου σ' αρέσει.Αν τελικά το κάνω Μογγολία με Β.Α Κίνα να είναι καλά τα ...τραίνα και τα ......άλογα :haha:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
www.selenatravel.com ειναι ενα πρακτορειο Ιταλικο που συνεργαζεται με αλλα τοπικα γραφεια. Οταν εψαξα πριν 2 χρονια να παω εκει , αλλα Νοεμβριο ηταν το μονο πρακτορειο που μου ειπε οτι εκεινη τη περιοδο καταρεουν σχεδον ολες οι συγκοινωνιες της χωρας λογω παγετου και χιονοπτωσεων και οτι μονο το φεστιβαλ των αετων μπορουσα να δω.. ασε δε που οι θερμοκρασιες ειναι μειον 40 στη Κομπι ερημο....!!!!!!!!!
Φανταζομαι οτι και ο Οκτωβριος παγωμενος θα ειναι !!!!!!!!!!!!!!!
 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
να δω.. ασε δε που οι θερμοκρασιες ειναι μειον 40 στη Κομπι ερημο....!!!!!!!!!
Φανταζομαι οτι και ο Οκτωβριος παγωμενος θα ειναι !!!!!!!!!!!!!!!
μπράβο lullu αυτό δεν το υπολογίσαμε !!! τότε που πήγα ήταν όλα ασπρα,(νοέμβριος αρχές) αλλα επιστρέφοντας απο κίνα που μείναμε πάλι στην ulan batur ήταν εντάξει αλλα με φοβερό κρύο....ψάξε το christian γιατί σε βλέπω να κατασκηνώνεις σε μιά γιούρτα και να μην το κουνάς ρούπι!!!:D
 
Last edited by a moderator:

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Για τον καιρό είχα διαβάσει στο Weather in Mongolia - Lonely Planet Travel Information και δεν τα παρουσιάζουν τόσο τραγικά τα πράγματα για τον Οκτώβριο,πάντος μου έκανε εντύπωση στο σάιτ του πρακτορείου που αναφέρθηκες Lullu η τουριστική περίοδος είναι από Μάιο εώς Σεπτέμβριο !!!
Αααα....μόλις θυμήθηκα μια απορία που έχω,renata με την βίζα τι παίζει ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom