Αυστρία Ίννσμπρουκ (2)-Σάλτσμπουργκ (2)-Βιεννη(5), ... απορίες!!!! Βοήθεια!!!

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
άργησε αλλά εμφανίστηκε..δεν μπορείτε να πείτε!! γεια σου ρε traveller!
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω etoile αλλά σκούρα τα πράγματα...

Aυτή την στιγμή πετάνε για λογαριασμό της Ο.Α τα παρακάτω αεροσκάφη...

SX-BVL (hellas jet)
SX-DIZ (astra airlines)
LZ-MDA (via)
OM-HLA (seagle)

Δύο Ελληνικά, ένα Βουλγάρικο, και ένα Σλοβάκικο... Πιάσε τ αυγό και κούρευτο...

Παίξτο στην τύχη, έχεις καλές πιθανότητες να σου τύχει original O.A... πλάκα θα έχει... αν δεις όμως κανένα σαπάκι Σλοβάκικο να κάνεις σαματά, να πεις εγώ πληρώνω Ο.Α και θέλω να ταξιδέψω με τα υπερσύγχρονα 734 της Ο.Α και όχι με Βουλγάρικα παρτάλια... να αρνηθείς την επιβίβαση να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω, να απαιτήσεις αποζημίωση, να γίνει χαμός...

Αλλά μεταξύ μας και με Sky να πας, τα αεροπλάνα της Sky, Σλοβάκικα είναι, τα ίδια χάλια έχουν...

Έχεις σκεφτεί την περίπτωση ΚΤΕΛ ή τρένο? Άμα φοβάσαι τα αεροπλάνα γύρνα με τον μουτζούρη... αργά μεν αλλά φτάνεις σίγουρα δε...
Ελπιζω οταν χρειαστεις βοηθεια, καποια στιγμη στη ζωη σου, να σε ειρωνευτουν και εσενα οπως ειρωνευεσαι εσυ μονιμως τον κοσμο.

Και δε καταλαβαινω τι ακριβως κανεις. Σιγουρα εισαι πανω απο 55-60 ετων, οπότε μπορεις να δεχτεις οτι και εμεις μεχρι να φτασουμε στην ηλικια σου όλο και κατι παραπανω θα ξερουμε. Θα σε παρακαλουσα λοιπον να σταματησεις την μονιμη ειρωνεια σου και να βοηθας, αν μπορεις, αντι να το παιζεις εξυπνος. Αν δεν μπορεις να βοηθησεις, καλυτερα να μην απαντας καθολου. Νομιζω οτι αυτο το site φτιαχτηκε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο, οχι να ειρωνευομαστε ή να το παιζουμε εξυπνοι............
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εγώ ότι είχα να πω το είπα... ψέμματα δεν λέω... η Ο.Α έχει 4 νοικιάρικα αεροπλάνα μεταξύ των οποίων ένα Βουλγάρικο και ένα Σλοβάκικο... Η Sky είναι Σλοβάκικη εταιρία και έχει και αυτή Σλοβάκικα αεροπλάνα τα οποία έχουν Σλοβάκικες προδιαγραφές... αν νομίζεις ότι το αντέχεις πέταξε , αν οχι πάρε το τρένο... σε 2 μόλις μερούλες είσαι Αθήνα!! Και μας πρήζεις με τα αεροπλάνα και τις εταιρίες και όταν σου απαντάμε μας την λες κι από πάνω... Σοβαρά μιλάω... παίζει το ενδεχόμενο να ταξιδέψεις με Ο.Α και να σου τύχει παρτάλι από την Σλοβακία ή την Βουλγαρία... αν περιμένεις να σε καθυσηχάσω εγώ έχασες... τράβα στον ψυχολόγο... η αλήθεια είναι αυτή... η Sky είναι μια Σλοβάκικη loco με ότι αυτό σημαίνει... εγώ έχω πετάξει μαζί της αν σε σένα δεν εμπνέει εμπιστοσύνη μην πετάς... τι περιμένεις να ακούσεις ότι είναι Lufthansa? ε δεν είναι... λυπάμαι που στην χαλάω αλλά έτσι έχει το πράγμα... με το να λες στον άλλο την πλήρη αλήθεια τον βοηθάς όχι αμα του την κρύβεις... μεγάλο παιδί είσαι τα σταθμίζεις και αποφασίζεις... ότι κι αν ακούσεις από άλλους εδώ μέσα θα είναι παρηγορία στον άρρωστο... η αλήθεια είναι αυτή...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
εσύ καλέ μου traveller που τα ξέρεις όλα για πές μου σε παρακαλώ
εκείνο το νοικιάρικο το hola από ισπανία μεριά τι απέγινε ....πετάει ακόμα
η μεγάλωσαν οι λακούβες στήν άτρακτο και το άφησαν ελέυθερο να φύγει :bleh::bleh:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πήγαν άκλαυτα τα χολάδικα... τόσο ωραία ερείπια πως και τα άφησαν να φύγουν!!

Τώρα το high light είναι το OM-HLA της SEAGLE!! Υπερεταιριάρα... να φανταστείτε η Iraqi γνωστή και ως υπόδειγμα ασφάλειας για να πετάξει στην Ευρωπαϊκή Ένωση χρησιμοποιεί αεροσκάφος της Seagle!!

Που πάω και τα θυμάμαι γέρος άνθρωπος... πόσο με κάνανε? 55 με 60?
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Έκτακτη Ανακοίνωση

Σε άμεση απόσυρση όσων εκ των αεροσκαφών της ναυπηγήθηκαν σε χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ προβαίνει εκτάκτως σήμερα το απόγευμα η διοίκηση της ΟΑ. Ο εθνικός μας αερομεταφορέας, σε απολογητικό υπόμνημα που διανεμήθηκε εσπευσμένα τόσο στα εγχώρια όσο και στα διεθνή μέσα ενημέρωσης, ζητεί ταπεινά συγγνώμη από το ταξιδιωτικό κοινό και υπόσχεται άμεση και θεαματική αναβάθμιση των προσφερομένων υπηρεσιών του εντός Ευρώπης, και συγκεκριμένα σε προορισμούς που αφορούν την αυτοκρατορική Αυστρία και τις περιοχές πέριξ αυτής. Οι θυελλώδεις εξελίξεις θεωρούνται αναμενόμενες ύστερα από τις βαρυσήμαντες δηλώσεις στις οποίες προέβη παγκοσμίως διάσημο μέλος της Βουλής των Λόρδων, μετά την πρόσφατη επίσκεψή του στη βρετανική πρωτεύουσα.

Στη φωτό, ο γνωστός λόρδος (και ευρύτατα αγαπητός συμφορουμίτης μας), αμέσως μετά τη βράβευσή του από τη Μεγαλειοτάτη, η οποία του απένειμε τον τιμητικό τίτλο του Σερ…

666.jpg

Επιπλέον, προκειμένου να δηλώσει έμπρακτα τη μεταμέλειά της, η διοίκηση της ΟΑ φέρεται διατεθειμένη να ναυλώσει ειδικά διαμορφωμένο, πολυτελέστατο Concorde, το οποίο θα μεταφέρει εφεξής τον Σερ ‘Τ’ στους προορισμούς της επιλογής του. Στη διάρκεια της πτήσης ο ευζωιστής και ειδικός περί της ποιότητας ταξιδευτής θα απολαμβάνει το αγαπημένο του Macallan (Fine and Rare Collection του 1926), ενώ ευειδείς, κιλτοφορεμένοι Σκώτοι με γκάιντες θα παιανίζουν το νοσταλγικό ‘On the bonnie bonnie banks of Loch Lomond’.
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
Αχ βρε Ροζα μου άλλαξες τη διάθεση!!! Εχεις σκεφτεί να γράφεις σενάρια σε κωμωδίες με ήρωα τον Σερ "Τ"? Προβλέπω διεθνή αναγνώριση!:clap::clap::clap:
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Έκτακτη Ανακοίνωση

Σε άμεση απόσυρση ... θα παιανίζουν το νοσταλγικό ‘On the bonnie bonnie banks of Loch Lomond’.
:haha::haha::haha:Αυτά είναι! Τη φωτό του συμφορουμίτη (με τη στραβωμένη μύτη) που τη βρήκες?!!!:haha::haha::haha:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ένα ακόμη νέο που θα κάνει την φίλη μας την etoile να πετάξει από χαρά...

Ένα ακόμα διαμάντι της Βουλγάρικης σχολής το LZ-BOV πετά για λογαριασμό της Ο.Α... Βoeing 737-300 ανήκει στην Bulgaria Air και ναυπηγήθηκε μόλις το 1987!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.377
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom