Τουρκία Ίντερνετ τηλεφωνία στην Κωνσταντινούπολη

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Οπότε υποθέτω θα είμαι οκ και θα χω τα απεριόριστα λεπτά και data που έχω ηδη με αυτό και θα ενεργοποιηθεί μόνο του μόλις αλλάξει ο παροχος, σωστά;
Σωστά, με το «πας παντού» έχεις το ίδιο πακέτο που διαθέτεις και στην Ελλάδα, με την ανάλογη πάντα χρέωση, συγκεκριμένα για Τουρκία 7,90€/ημέρα.
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι. Υπαρχει νεοτερο feedback ?
Καπου γραφτηκε οτι θες διαβατηριο για να παρεις καρτα SIM. Ισχυει αυτο ?
 

empag

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Παιδιά την πάτησα με το ίντερνετ. Φτάσαμε αργά κ στο πρώτο μαγαζί με κάρτες sim πήρα μια μάρκα net to go. Μοίρασα το ίντερνετ σε δύο κινητά και μου έκοψαν την σύνδεση. Ρώτησα στην turkcell και δέχονται το hot spot. Στην ρεσεψιόν μας είπαν ότι δεν την έχουν ξαναδεί αυτή την εταιρεία. Με λίγα λόγια μας κορόιδεψαν, οπότε μόνο turkcell, Vodafone
 

AlexFocus

Member
Μηνύματα
19
Likes
52
Εχω απεριοριστα δεδομενα και κλησεις Ελλαδα. Συναδελφος απο τη δουλεια πολυταξιδεμενη με ενημερωσε οτι με την περιαγωγη, που προφανως ειναι ενεργοποιημενη απαξ, συνδεεσαι αυτοματα με Turkcell ή Vodafone οταν φτασει κανεις Κωνσταντινουπολη. Ισχυει γιατι βλεπω οτι γραφετε για sim Τουρκικες;
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Παιδιά την πάτησα με το ίντερνετ. Φτάσαμε αργά κ στο πρώτο μαγαζί με κάρτες sim πήρα μια μάρκα net to go. Μοίρασα το ίντερνετ σε δύο κινητά και μου έκοψαν την σύνδεση. Ρώτησα στην turkcell και δέχονται το hot spot. Στην ρεσεψιόν μας είπαν ότι δεν την έχουν ξαναδεί αυτή την εταιρεία. Με λίγα λόγια μας κορόιδεψαν, οπότε μόνο turkcell, Vodafone
Πόσο την πλήρωσες αν επιτρέπεται; Βλέπω είναι ιδιωτική σιμ που πιθανώς να έχει κάποιο ενδιαφέρον -αν είναι φτηνή- σαν εναλλακτική, αλλά ακόμα και το σάιτ της nettogo.com που υποτίθεται ανέβηκε το 2020 δεν γράφει σχεδόν τίποτα...
 
Last edited:

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Παιδιά την πάτησα με το ίντερνετ. Φτάσαμε αργά κ στο πρώτο μαγαζί με κάρτες sim πήρα μια μάρκα net to go. Μοίρασα το ίντερνετ σε δύο κινητά και μου έκοψαν την σύνδεση. Ρώτησα στην turkcell και δέχονται το hot spot. Στην ρεσεψιόν μας είπαν ότι δεν την έχουν ξαναδεί αυτή την εταιρεία. Με λίγα λόγια μας κορόιδεψαν, οπότε μόνο turkcell, Vodafone
θελεις διαβατηριο ή γινεται και με ταυτοτητα η δουλεια? (για turkcell αν ξερεις)
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.733
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
θελεις διαβατηριο ή γινεται και με ταυτοτητα η δουλεια? (για turkcell αν ξερεις)
Γίνεται και με ταυτότητα. (Ή τουλάχιστον γινόταν μέχρι πέρυσι)
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
η πληροφορια ειναι ακριβως την εποχη οταν ειχαν την TL: 22. Οι τιμες εχουν αλλαξει ανεβει λογικα!
 

Attachments

empag

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Πόσο την πλήρωσες αν επιτρέπεται; Βλέπω είναι ιδιωτική σιμ που πιθανώς να έχει κάποιο ενδιαφέρον -αν είναι φτηνή- σαν εναλλακτική, αλλά ακόμα και το σάιτ της nettogo.com που υποτίθεται ανέβηκε το 2020 δεν γράφει σχεδόν τίποτα...
Περίπου 26 ευρώ τα 15gb, μια χαρα είναι φτάνει να μην το κανεις hot spot. Στην Turkcell επιτρεπεται το hot spot
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Επενδύστε σε συσκευές που υποστηρίζουν esim, θα γλιτώσετε χρόνο ,τρέξιμο και πολλά χρήματα και δουλεύουν παντού..
Παρακάτω ένας πρόσφατος οδηγός με συσκευές από πολλούς κατασκευαστές για όλες τις τσέπες.
Όσες περισσότερες esim μπορούν να αποθηκεύσουν τόσο το καλύτερο.
eSIM Supported Phones list | Updated Feb 2024 - Holafly
Και πιο κάτω ένας σοβαρός οδηγός για τα δίκτυα και τις παροχές τους. Οι τιμές μπορούν να διαφέρουν,
Επίσης προσοχή. Η Τουρκιά έχει περιορισμούς χρήσης κάρτων σε τηλεφωνά που δεν είναι εγγεγραμμένα στο τουρκικό σύστημα τηλεπικοινωνιών. Διαβάστε τι πρόκειται να γίνει σε μερικής μήνες αν βάλετε. τοπική σιμ στο κινητό σας.
Turkey
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.608
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom