Ηνωμένο Βασίλειο Ίντερνετ τηλεφωνία στο Λονδίνο

ail31ou

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Καλησπέρα

Θα ταξιδέψω στο Λονδίνο για πρωτη φορά στα τελη Φεβρουαρίου

Εχω καρτοκινητο Whatsup της Cosmote

Πρεπει να αγοράσω καποιο συγκεκριμένο πακετο ωστε να εχω δωρεάν ομιλια προς Ελλαδα αλλά και data στο Λονδινο
?
Τι ισχύει με τις εισερχόμενες κλησεις απο Ελλάδα ? Χρεωνομαι οταν τις απαντώ?

Πρεπει να συνδεθώ σε συγκεκριμένο τοπικο παροχο κινητης τηλεφωνιας ?

Ευχαριστώ
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα

Θα ταξιδέψω στο Λονδίνο για πρωτη φορά στα τελη Φεβρουαρίου

Εχω καρτοκινητο Whatsup της Cosmote

Πρεπει να αγοράσω καποιο συγκεκριμένο πακετο ωστε να εχω δωρεάν ομιλια προς Ελλαδα αλλά και data στο Λονδινο
?
Τι ισχύει με τις εισερχόμενες κλησεις απο Ελλάδα ? Χρεωνομαι οταν τις απαντώ?

Πρεπει να συνδεθώ σε συγκεκριμένο τοπικο παροχο κινητης τηλεφωνιας ?

Ευχαριστώ
Καλησπέρα!
Σε καλούν χωρίς να χρεωθείς και αυτός που σε παίρνει χρεώνεται σαν να είσαι Ελλαδα..καλείς κανονικά με το πακέτο ομιλίας που θα εχεις.. ίντερνετ έχεις κανονικά! Ισχύουν μόνο τα πακέτα και όχι τα δώρα πχ.pare moirase ή reload it κλπ.
 

ail31ou

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Καλησπέρα!
Σε καλούν χωρίς να χρεωθείς και αυτός που σε παίρνει χρεώνεται σαν να είσαι Ελλαδα..καλείς κανονικά με το πακέτο ομιλίας που θα εχεις.. ίντερνετ έχεις κανονικά! Ισχύουν μόνο τα πακέτα και όχι τα δώρα πχ.pare moirase ή reload it κλπ.
δλδ μιλω.και.κανω χρήση data απο το.πακετο μου σαν να ειμαι Ελλαδα!!!

Δεν επηρεάζει πουναι εκτος ΕΕ?


Τι εννοείς οτι δεν ισχύει το reload it?

Σε ευχαριστώ
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
δλδ μιλω.και.κανω χρήση data απο το.πακετο μου σαν να ειμαι Ελλαδα!!!

Δεν επηρεάζει πουναι εκτος ΕΕ?


Τι εννοείς οτι δεν ισχύει το reload it?

Σε ευχαριστώ
Όχι δεν σε επηρεάζει κάτι.. εννοώ ότι αν βάλεις από το reload it το δώρο που είναι πχ 1gb για μια εβδομάδα, αυτό δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο Λονδίνο.. εγώ καλή ώρα ήμουν εκεί Χριστούγεννα,και δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τα απεριόριστα data που έδινε δώρο η cosmote...
 

ail31ou

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Όχι δεν σε επηρεάζει κάτι.. εννοώ ότι αν βάλεις από το reload it το δώρο που είναι πχ 1gb για μια εβδομάδα, αυτό δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο Λονδίνο.. εγώ καλή ώρα ήμουν εκεί Χριστούγεννα,και δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τα απεριόριστα data που έδινε δώρο η cosmote...
Αρα στο Λονδίνο ειμαι ανετος με τη whatsup

Το ιδιο και μεCosmocarta?(εχει η συζυγος)

Επισης ποιον.παροχο να.επιλεξω?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Κατα συνέπεια θα πρέπει να παω Λονδίνο με ενεγοποιημενα token data απο Ελλαδα γτ εκει.δεν θα.μπορω νατα ενεργοποιήσω
Καλύτερα ότι πακέτο χρησιμοποιησεις , να το βάλεις από Ελλάδα να είσαι σίγουρος! Το token data τι είναι?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
token data= data απο δωρο ανενωσης χρόνου.ομιλίας
Αυτά λογικά δεν θα είναι διαθέσιμα, γιατί είναι δώρο.. στο ανέφερα στην αρχή, ότι πακέτο είναι δώρο, δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.. το token το ήξερα σαν reload it!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.739
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Κατα συνέπεια θα πρέπει να παω Λονδίνο με ενεγοποιημενα token data απο Ελλαδα γτ εκει.δεν θα.μπορω νατα ενεργοποιήσω
Γιατι δεν παίρνεις τηλέφωνο στον πάροχο σου για να σου λύσει όλες τις απορίες ή να σου προτείνει κάποιο πακέτο περιαγωγής που να συμφέρει στο Ηνωμένο Βασίλειο?
Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω όταν πρόκειται να ταξιδέψω εκτός ΕΕ.
Ο πάροχος σου θα σου απαντήσει υπεύθυνα πόσα από τα data που διαθέτεις στο πρόγραμμα σου μπορείς να χρησιμοποιήσεις στο εξωτερικό ανάλογα με το συμβόλαιο που διαθέτεις.
Μην βασίζεσαι σε απαντήσεις τρίτων και μπες στη σελίδα του παρόχου σου και βρες τι ισχύει για την περιαγωγή σε χώρες εκτός ΕΕ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom