Ίος Ίος... μόνο για 18χρονα;

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Έχω βρει ένα δωμάτιο που είναι στην περιοχή Κάμπος. Είναι κοντά στη χώρα με τα πόδια;
Δεν το ξέρω το μέρος.Αλλά δεν νομίζω να είναι πολύ κοντά.Και στις παραλίες πως θα πηγαίνεις;Μάλλον δεν βολεύει ο Κάμπος.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πόση ώρα απέχει το λιμάνι της Ίου από την χώρα με τα πόδια;
Δεν είναι εύκολο το εγχείρημα, έχει τρομερά μεγάλη ανηφόρα.
Ο συντομότερος δρόμος από και προς το λιμάνι είναι τα ξακουστά σκαλιά, όμως πρόκειται για αντίστοιχα μεγάλο κόπο στο ανέβασμα.
Θα σου πρότεινα διαμονή στη Χώρα απ' όλες τις απόψεις. Το δίκτυο των μετακινήσεων με τα λεωφορεία μεν είναι πολύ καλό και συχνό, αλλά πόσο θα σε βολέψει αν μένεις εκτός;
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Δεν το ξέρω το μέρος.Αλλά δεν νομίζω να είναι πολύ κοντά.Και στις παραλίες πως θα πηγαίνεις;Μάλλον δεν βολεύει ο
Δεν το ξέρω το μέρος.Αλλά δεν νομίζω να είναι πολύ κοντά.Και στις παραλίες πως θα πηγαίνεις;Μάλλον δεν βολεύει ο Κάμπος.
Το δωμάτιο γράφει οικισμός Κάμπος, Χώρα Ίου. Αλλά πόσο κοντά να είναι άραγε;
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Έχω βρει ένα δωμάτιο που είναι στην περιοχή Κάμπος. Είναι κοντά στη χώρα με τα πόδια;
Ξέρω από Ίο γιατί πάω εκεί από μωρό παιδί, σε καμία περίπτωση δε θα σου πρότεινα να μείνεις στον Κάμπο. Κοντά στη χώρα είναι μόνο αν έχεις αμάξι αλλιώς δνε είναι και η καλύτερη διαδρομή με τα πόδια.. Και σίγουρα δε βολεύει για οποιαδήποτε παραλία του νησιού.
 

Regina d

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάω και εγώ τον Αύγουστο ! Στο camping farout επικρατεί πανικός? με μηχανάκι είναι εύκολο να γυρίσεις το νησί;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάω και εγώ τον Αύγουστο ! Στο camping farout επικρατεί πανικός? με μηχανάκι είναι εύκολο να γυρίσεις το νησί;
Καλημέρα. Πάντα γίνεται χαμός στο καμπινγκ, ειδικά Αύγουστο μήνα. Δε ξέρω τι θα γίνει φέτος, αποτελεί πάντως δημοφιλέστατο προορισμό. Με μηχανάκι είναι πολλοί που το επιχειρούν. Δεν είναι και το μικρότερο νησί, αλλά εντάξει, τη δουλειά σου τη κάνεις.

30-35 το λιμανι απο την Χωρα???
Ο φίλος εννοεί ότι τόσο χρόνο κάνεις με τα πόδια.
Από τα σκαλιά είναι λιγότερο σίγουρα, φαντάσου κοντά στο 1,5 χιλιόμετρο σε ανηφορικό δρόμο με πολλά σκαλιά. Εύκολο να το κατέβεις, αλλά στο ανέβα ζορίζεσαι πολύ!
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάω και εγώ τον Αύγουστο ! Στο camping farout επικρατεί πανικός? με μηχανάκι είναι εύκολο να γυρίσεις το νησί;
Η αλήθεια είναι ότι στο farout γίνεται πάντα χαμός. Βέβαια απ οσο γνωρίζω το νησί μέχρι στιγμής είναι άδειο και σε τίποτα δε θυμίζει την Ίο που όλοι έχουμε στο μυαλό μας. Αυτό βέβαια προς το παρόν. Πάντως αν σε ενδιαφέρει το camping και θες πιο ήρεμα υπάρχει και το purple pig. Δεδομένου των συνθηκών στη θέση σου θα πήγαινα πρώτα και μετά θα αποφάσιζα σε ποιο από τα δύο θα εμένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.717
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom