Όλες οι παραλίες της Κρήτης

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Κρητικός και τον βοηθάω και στο ψάξιμο (Τέλειο χόμπι παίδες). Τον Άγιο Παύλο τον έχει βάλει (λέγεται και Στενά) και το Χρυσόστομο (ή Λασαία). Η Καραβόβρυση μπορείς να μας πεις που είναι ή οι Κριγιοί;;; :D:D
H Καραβοβρυση ειναι αρκετα μεγαλη παραλια και τη συναντας πηγαινοντας προς Καλους Λιμενες, λιγο πριν το λιμανακι εχει αρκετες σκηνες και τροχοσπιτα
Ειναι πολυ μεγαλη σε εκταση............

Οι Κριγιοι ειναι κοντα στο Λεντα αρκετα κρυσταλινη με μικρο χαλικι...εχει και καποια σπιτια εκει....
Μια παραλια επισης που δεν φυσαει ποτε ειναι η ψιλη αμμος κατω απο το εκκλησακι του Αγιου Παυλου στους Καλους Λιμενες...
Μη κανεις κανενα αστειο και βαλεις τα Πλατεια Περαματα στη λιστα ???ή εστω το Καλαμακι ????Αποφυγε και το Κομμό εκτος και αν φυσαει 2 Μποφορ αλλως ετσι και ανοικτεις εχεις παει μεχρι το Κοκκινο Πυργο χωρις να παρεις χαμπαρι.....μιλαει η Μεσαριτικη πείρα ...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τι περίεργο; Τόσο κακόγουστος είμαι; Πολλές και απ'τις δικές μου αγαπημένες παραλίες δεν είναι στη λίστα... :D
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Τι περίεργο; Τόσο κακόγουστος είμαι; Πολλές και απ'τις δικές μου αγαπημένες παραλίες δεν είναι στη λίστα... :D
Αντε Αντωνη....δωσε τα φωτα σου στο φιλο μας......αν οι παραλιες σου ειναι προς Μεσσαρα θα τις ξερω σιγουρα.....για τις αβατες εχει σπεσιαλιτε ο soudianos......

Ξεχασα να γραψω τη παραλια του Κουδουμά κοντα στο Μοναστηρι
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντε Αντωνη....δωσε τα φωτα σου στο φιλο μας......αν οι παραλιες σου ειναι προς Μεσσαρα θα τις ξερω σιγουρα.....για τις αβατες εχει σπεσιαλιτε ο soudianos......

Ξεχασα να γραψω τη παραλια του Κουδουμά κοντα στο Μοναστηρι
Ορίστε, ήδη είπες τη μία, Μονή Κουδουμά...έχω μια φωτογραφία υπέροχη απο εκεί! Ο δρόμος είναι χωματόδρομος (είναι ακόμα;) αλλά αξίζει απόλυτα!!! Εκεί δίπλα έχει και μιά σπηλιά με το εκκλησάκι (νομίζω του Αγ.Αντωνίου-πολύ όμορφα κι εκεί! και μιά σπληλιά με σταλαγμίτες για φωτογραφίες χαχαχα).

Νότια Σητεία ο Ξερόκαμπος, αμμουδερές παραλίες με πράσινα νερά και...άργυλο για πίλιγκ. :D

Και Παναγιά Τρυπητή, αν δε φυσάει...

Τώρα αυτές μου ρχονται, ότι νεότερο...θα ενημερώσω!!! :D
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Ορίστε, ήδη είπες τη μία, Μονή Κουδουμά...έχω μια φωτογραφία υπέροχη απο εκεί! Ο δρόμος είναι χωματόδρομος (είναι ακόμα;) αλλά αξίζει απόλυτα!!! Εκεί δίπλα έχει και μιά σπηλιά με το εκκλησάκι (νομίζω του Αγ.Αντωνίου-πολύ όμορφα κι εκεί! και μιά σπληλιά με σταλαγμίτες για φωτογραφίες χαχαχα).

Νότια Σητεία ο Ξερόκαμπος, αμμουδερές παραλίες με πράσινα νερά και...άργυλο για πίλιγκ. :D

Και Παναγιά Τρυπητή, αν δε φυσάει...

Τώρα αυτές μου ρχονται, ότι νεότερο...θα ενημερώσω!!! :D
Η Τρυπητη που ειναι κοντα στο Λεντα ????
Στο Μοναστηρι του Κουδουμα μπορεις να μεινεις..λειτουργει ξενωνας.και φαγητο φτιαχνουν οι καλογεροι..
 

aronioti

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Όλες αυτές που αναφέρετε είναι στο site όμως... Γ:):):)
Μάλλον σημαίνει ότι είναι επιτυχημένο!!!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολλα...
Να αναφερω και εγω τις τεραστιες παρεξηγημενες (ολοι πανε στο Μακρυγιαλο παραδιπλα) αμμουδιες χωρις καθολου κοσμο στο Διασκαρι και στη Λαγκαδα που πηγαινα οταν ημουν φανταρος στο Ν. Λασιθιου. Πηγαινει ανετα αυτοκινητο - 4Χ4 φτανει μεχρι τα δενδρα για σκια. Ολη ηπαραλια δικια σας.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
μια διορθωση η παραλια νουμερο 21 στο Ηρακλειο ειναι βουιδοματος οχι βοιδοματης μην το μπερδευουμε με τον ποταμο ..
και εχω να κανω μια ενσταση για το site γιατι βλεπω πολλες φωτογραφιες μου μεσα .. δεν ξερω αν τις εχουνε παρει μεσα απο το προφιλ μου στο μουτζουνοβιβλιο,αλλα οπως και να χει δεν το θεωρω σωστο ..
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
δεν ειναι αυτή, αλλά επειδή ήσουν τοσο κοντα και δεν παλευω αλλο τα βασανιστήρια, ναι θα ομολογήσω..ναι λοιπόν! το Κουμ Καπί είναι! ακόμα και τον Αύγουστο δεν θα δεις πανω από 5 ατομα να κολύμπάνε..Πραγματικό διαμάντι!!!:bleh:
βρε μπαγάσα Βιτούλη μάλλον θα μένεις κοντά.
για ρώτα τους παλιούς τι σήμαινε Κουμ Καπί;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom