Όνειρο ζωής

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Πραγματικά τώρα που δουλεύεις να έρθω???
Γιατί στα 15 έτη που εργάζομαι και έχοντας αλλάξει 5 εταιρείες (ομίλους ετιαρειών για την ακρίβεια... και καλά οργάνωση, επαγγελματισμός μπλα-μπλα-μπλα...) οι απλοί υπάλληλοι δεν έχουν τη δυνατότητα ούτε να επιλέξουν αν θα πάνε για καφέ ή θα δουλέψουν υπερωρία, ούτε να φέρουν αντίρρηση στο να βγάλουν φωτοτυπίες και φτιάξουν καφέ στον προϊστάμενό τους...
Προφανώς λοιπόν ανήκεις ατις εξαιρέσεις και δεν θα είχες πρόβλημα να πας στο εξωτερικό για δουλειά και να προσαρμοστείς πλήρως, σε αντίθεση με τους περισσότερους.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Τώρα το γενικεύεις εσύ...
Αλήθεια, γιατί κάνουμε αυτή τη κουβέντα σ'αυτό το τόπικ?
Εγώ είπα τη γνώμη μου στο φίλο με το όνειρο.
Πες και συ τη γνώμη σου σ'εκείνον και όχι σε μένα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Παντως πολλα νεα παιδια που τωρα σπουδαζουν το θεωρουν πια αυτονοητο οτι θα πανε για δουλεια στο εξωτερικο αφου εδω τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.028
Τώρα το γενικεύεις εσύ...
Αλήθεια, γιατί κάνουμε αυτή τη κουβέντα σ'αυτό το τόπικ?
Εγώ είπα τη γνώμη μου στο φίλο με το όνειρο.
Πες και συ τη γνώμη σου σ'εκείνον και όχι σε μένα.
Και σε μένα είπες τη γνώμη σου ότι είμαι η εξαίρεση... σου απάντησα...ok... ας μας σβήσουν οι μοντς...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
θεωρω οτι οι εργασιακες συνθηκες αναμεσα σε χωρες της ΕΕ και στις ΗΠΑ εχουν πολυ μεγαλη διαφορα.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
[ είναι το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι έλληνες, που πάνε έξω και σύντομα προσγειώνονται στη σκληρή πραγματικότητα.
Αν πιστεύεις ότι μπορείς να εργαστείς σκληρά, να σου λέει ο προϊστάμενος σου να μείνεις παραπάνω και συ να μη του λες ότι έχεις κανονίσει, να είσαι το πρωί στην ώρα σου - νταν - να τηρείς τις διορίες που σου βάζουν χωρίς να βλέπεις παντού αδικίες, καταπατημένα δικαιώματα και συνομοσίες, τότε ίσως και να μπορέσεις να μείνεις εκεί.

Εκτος του να κανω υπερωριες ακομα και καλοπληρωμενες , γιατι τις σιχαινομαι
και για να τις αποφυγω τελειωνα την δουλεια μου εγκαιρα ,
κατά τα άλλα ειμαι Αμερικανα και δεν το ήξερα !!
Κοιτα τι μαθαινω σε αυτο το forum !!
 

justperfect

Member
Μηνύματα
34
Likes
0
Καλώς ήρθες!
Γιατί δεν κάνεις πρώτα ένα ταξιδί στη Ν.Υ.;Nα δεις και πως είναι τα πράγματα.
Πολύ σωστό!!!Καλύτερα πρώτα να πας να δεις και έπειτα,αν είναι όντως είναι αυτό που περίμενες και θές πηγαίνεις!!Εχω μια γνωστή μου που μένει στο bronx.Τιποτα δεν της ήρθε εύκολα,αλλά απ'ότι λέει αξίζει τον κόπο!:p
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εγω ξερω ότι οποιος θελει πραγματικα να δουλεψει, και δουλευει και πετυχαινει. Τυχαινει να γνωριζω αρκετα ατομα που εφυγαν εξω για μεταπτυχιακο και κανεις τους δεν γυρισε πισω. Και πολυ καλες δουλειες βρηκαν και εφτιαξαν τη ζωη τους εκει. Τα πραγματα οντως δεν ειναι ευκολα αλλα απο την αλλη παλι που ειναι? Εδω στην Ελλαδα? Επισης εχω πολλους συγγενεις στο εξωτερικο, και Αμερική και Καναδα και Αυστραλια. Όλα μου τα ξαδερφια εχουν γεννηθει και μεγαλωσει εκει και ολα ανεξαιρετως εχουν πολυ καλες δουλειες. Η διαφορα με την Ελλαδα κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι ότι εκει σου δινονται ευκαιριες και ειναι στο χερι σου αν τις αξιοποιήσεις. Δεν εισαι καλος στη δουλεια σου? Ο επομενος. Οχι επειδη εισαι συμπεθερος του ταδε αλλα κατα τα αλλα αχρηστος, να εχεις μια θεση καποιου που την αξιζει πραγματικα. Συγνωμη για την παρεμβαση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.991
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom