Νορβηγία Όσλο για Μπέργκεν με τρένο

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
εγω θελω να σας ρωτησω απο οσλο για μπεργκεν πηγαινοντας με τρενο,πως μπορω να βγαλω το εισιτηριο;ξερω οταν το κλεισω 90 μερες πριν θα τυχω πολλη καλη τιμη.ομως δεν τα καταφερνω να το παρω απευθειας απο τον NSB-δικα τους τρενα.Υπαρχει κανενας αλλος τροπος να βγαλω το εισιτηριο πριν φτασω στο οσλο.γιατι αν το κοψω φτανοντας εκει θα το πληρωσω σε τριπλασια τιμη.σας ευχαριστω...
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Το κλείνεις από την ιστοσελίδα των Νορβηγικών Σιδηροδρόμων και το χρέωνεις στην πιστωτική σου... κλείνεις εισιτήριο Minpris με 199NOK μόνο... τζάμπα...
σε υπερ ευχαριστω.αυτο προσπαθω να κανω,αλλα δεν τα καταφερνω.μου λενε πρεπει να γραφτω πρωτα.το προσπαθω αλλα δεν ξερω γιατι,αλλα δεν με δεχονται.φαινεται δεν αρεσουν τα γραμματα μου.ομως σ`ευχαριστω παρα πολυ.αν το Μinιpris το αγορασω οταν φτασω στο οσλο νομιζεις οτι θα καταφερω να το βρω σε αυτη την τιμη των 199 ΝΟΚ;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Δε χρειάζεται να γραφτείς κάπου... ακολούθα τις οδηγίες και στο τελευταίο βήμα, βάλε τα στοιχεία της πιστωτικής... έχει επιλογές να πάρεις το εισιτήριο είτε στο τρένο είτε στο σταθμό... θα διάλεγα στο σταθμό, μιας και ο υπάλληλοι είναι πολύ εξυπηρετικοί και θα σου λύσουν οποιεσδήποτε απορίες... αν ακολουθήσεις τα παρακάτω screenshots και φτάσεις στο τελευταίο πατώντας το Pay έχεις αγοράσει το εισιτήριο...

aimg546.imageshack.us_img546_3193_41320775.jpg


aimg4.imageshack.us_img4_3064_55894301.jpg


aimg692.imageshack.us_img692_5306_57826337.jpg
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Δε χρειάζεται να γραφτείς κάπου... ακολούθα τις οδηγίες και στο τελευταίο βήμα, βάλε τα στοιχεία της πιστωτικής... έχει επιλογές να πάρεις το εισιτήριο είτε στο τρένο είτε στο σταθμό... θα διάλεγα στο σταθμό, μιας και ο υπάλληλοι είναι πολύ εξυπηρετικοί και θα σου λύσουν οποιεσδήποτε απορίες... αν ακολουθήσεις τα παρακάτω screenshots και φτάσεις στο τελευταίο πατώντας το Pay έχεις αγοράσει το εισιτήριο...

aimg546.imageshack.us_img546_3193_41320775.jpg


aimg4.imageshack.us_img4_3064_55894301.jpg


aimg692.imageshack.us_img692_5306_57826337.jpg
χιλια ευχαριστω.οι πληροφοριες σου με βοηθουν αφανταστα.σιγουρα τωρα θα τα καταφερω.να`σαι καλα.ηταν τοσο σαφεστατα οσα μου εγραψες,τωρα θα κοψω τα εισιτηρια ακολουθοντας τους οδηγους που μου εστειλες.
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
χιλια ευχαριστω.οι πληροφοριες σου με βοηθουν αφανταστα.σιγουρα τωρα θα τα καταφερω.να`σαι καλα.ηταν τοσο σαφεστατα οσα μου εγραψες,τωρα θα κοψω τα εισιτηρια ακολουθοντας τους οδηγους που μου εστειλες.
επιτελους North66 τα καταφερα και εκλεισα τα εισιτηρια χαριν στις οδηγιες που μου εδωσες.δεν εχω λογια να σου πω ευχαριστω.....:clap::clap::clap:Υ.Γ.συγνωμη αν δεν γραφω σωστα τις ερωτησεις και τις απαντησεις μου.δεν εχω καταλαβει ακομα που πρεπει να καταχωρω την ερωτηση και που την απαντηση.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Eίναι φοβερές οι τιμές Minipris... πας Όσλο-Τρόντχαιμ με 29NOK παραπάνω από το Flytoget... καλό ταξίδι...
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Eίναι φοβερές οι τιμές Minipris... πας Όσλο-Τρόντχαιμ με 29NOK παραπάνω από το Flytoget... καλό ταξίδι...
Eυχαριστω πολυ και παλι για τις πληροφοριες σου και για τις ευχες σου
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
εγω θελω να σας ρωτησω απο οσλο για μπεργκεν πηγαινοντας με τρενο,πως μπορω να βγαλω το εισιτηριο;ξερω οταν το κλεισω 90 μερες πριν θα τυχω πολλη καλη τιμη.ομως δεν τα καταφερνω να το παρω απευθειας απο τον NSB-δικα τους τρενα.Υπαρχει κανενας αλλος τροπος να βγαλω το εισιτηριο πριν φτασω στο οσλο.γιατι αν το κοψω φτανοντας εκει θα το πληρωσω σε τριπλασια τιμη.σας ευχαριστω...

αγαπητή rumi(ή οποινδήποτε άλλον που έκανε τη ίδια διαδρομή) ήθελα να σε ρωτήσω αν έκανες τελικά τη διαδρομή οσλο-μπεργκεν καθώς και τις εντυπώσεις σου.
εγώ μάλλον λέω να επιλέξω τη διαδρομή Bergen-Oslo η οποία είναι 7 ώρες και έχει 199 ΝΟΚ το άτομο (φεύγει 16:10 και φθάνει 23:15).άκουσα απο πάρα πολλούς εδώ ότι η διαδρομή είναι υπέροχη μέσα στη φύση και νομίζω ότι επιλέγοντας τη μετακίνηση με αεροπλάνο θα χρειαστώ περισσότερο απο 4 ώρες για τις μετακινήσεις μου απο ξεν/χειο-αερ/μιο μπέργκεν-αερ/μιο Rygge -ξεν/χειο οσλο.
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
ναι εγω εκανα την διαδρομη οσλο-μπεργεν-οσλο.ειναι καταπληκτικη.τωρα το καλοκαιρι φανταστικα.μπορεις να κλεισεις εισητηριο μονο απο τα νορβηγικα τρενα-αλλα πατωντας επανω για να σου το δωσει την αγγλικη γλωσσα-ετσι οπως ειναι στα νορβηγικα το δεινει μονο σε νορβηγους.θα σου το δωσει προσπαθησε.εγω εκανα τη διαδρομη αυτη περυσι,και πριν 2 μηνες,εκοψα εισητηριο οσλο-φρεντρικσταν.το πηρα ευκολα αλλα μονο πατωντας στα αγγλικα.καλο σου ταξιδι
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
ναι εγω εκανα την διαδρομη οσλο-μπεργεν-οσλο.ειναι καταπληκτικη.τωρα το καλοκαιρι φανταστικα.μπορεις να κλεισεις εισητηριο μονο απο τα νορβηγικα τρενα-αλλα πατωντας επανω για να σου το δωσει την αγγλικη γλωσσα-ετσι οπως ειναι στα νορβηγικα το δεινει μονο σε νορβηγους.θα σου το δωσει προσπαθησε.εγω εκανα τη διαδρομη αυτη περυσι,και πριν 2 μηνες,εκοψα εισητηριο οσλο-φρεντρικσταν.το πηρα ευκολα αλλα μονο πατωντας στα αγγλικα.καλο σου ταξιδι
πηγαινε να δεις τη φορμα που μου εστειλε στις 23-1-11 ο North 66.θα σε βοηθησει πολυ.και γω χαρη στις πληροφοριες του καταφερα και εκοψα το εισητηριο
:clap:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
πέρασμα καρακορουμ
αγαπητή rumi(ή οποινδήποτε άλλον που έκανε τη ίδια διαδρομή) ήθελα να σε ρωτήσω αν έκανες τελικά τη διαδρομή οσλο-μπεργκεν καθώς και τις εντυπώσεις σου.
εγώ μάλλον λέω να επιλέξω τη διαδρομή Bergen-Oslo η οποία είναι 7 ώρες και έχει 199 ΝΟΚ το άτομο (φεύγει 16:10 και φθάνει 23:15).άκουσα απο πάρα πολλούς εδώ ότι η διαδρομή είναι υπέροχη μέσα στη φύση και νομίζω ότι επιλέγοντας τη μετακίνηση με αεροπλάνο θα χρειαστώ περισσότερο απο 4 ώρες για τις μετακινήσεις μου απο ξεν/χειο-αερ/μιο μπέργκεν-αερ/μιο Rygge -ξεν/χειο οσλο.
τελος αυγουστου του 2011 καναμε την διαδρομη bergen-oslo την ιδια ωρα .ειναι υπεροχη διαδρομη .η τιμη των 199 NOK νομιζω πολυ καλη .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom