Νορβηγία Όσλο για Μπέργκεν με τρένο

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
rumi και ELGO2 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
αφού είναι τόσο όμορφα κλείνω και εγώ τα εισητήρια με τρένο.
για να μην αλλάζω πόστ θα ήθελα να σας ρωτήσω όλους εσάς που μείνατε στο Μπεργκεν ποιά κρουαζιέρα κάνατε????
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
οποια κρουαζιερα κιαν κανεις θα σε μαγεψει.οταν φτασεις εκει,πας στο τουριστικο γεαφειο περνεις τα προγραμματα τις μελετας και αποφασιζεις.θα δεις επι τοπου,αναλογα με τον καιρο και τον χρονο που θα εχεις.εχεις να κανεις πολλα στο μπεργεν....
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
rumi και ELGO2 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
αφού είναι τόσο όμορφα κλείνω και εγώ τα εισητήρια με τρένο.
για να μην αλλάζω πόστ θα ήθελα να σας ρωτήσω όλους εσάς που μείνατε στο Μπεργκεν ποιά κρουαζιέρα κάνατε????
σου έχω ξαναστείλει τη σελίδα για να δεις τις κρουαζιέρες από Μπέργκεν και να διαλέξετε όποια σας αρέσει,μάλλον δεν την είδες
στη ξαναστέλνω

Book round trips to the fjords and discount hotels in Norway

ΥΓ.μη και πάτε χωρίς φωτογραφική μηχανή,χάσατε!:)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
τις έχω δεί και σέυχαριστώ πολύ.όπως και το ξεν/χείο για το Μπέργκεν.θα ήθελα τη βοήθειά σου τώρα όσον αφορά τις μετακινήσεις απο και προς τα αεροδρόμια.
α)SKAVSTA προς Στοκχόλμη
β)Οσλο προς Rygge που είναι και το πιό βασικό διότι η πτήση φεύγει 7:40 το πρωί.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
τις έχω δεί και σέυχαριστώ πολύ.όπως και το ξεν/χείο για το Μπέργκεν.θα ήθελα τη βοήθειά σου τώρα όσον αφορά τις μετακινήσεις απο και προς τα αεροδρόμια.
α)SKAVSTA προς Στοκχόλμη
β)Οσλο προς Rygge που είναι και το πιό βασικό διότι η πτήση φεύγει 7:40 το πρωί.

δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω σ΄αυτό γιατί εγώ έχω πετάξει στο Arlanda(Στοκχόλμη) και στο Gardermoen (Όσλο).
ίσως σε βοηθήσουν οι παρακάτω σελίδες
Bus Skavsta airport ? Stockholm city terminalen - Terravision
Home - Moss Lufthavn Rygge
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
από Στοκχόλμη-Αλάντα???

εμείς, επειδή έχουμε και μια μανία με τα τρένα,είχαμε κλείσει από Ελλάδα και ταξιδέψαμε με το arlanda express από το αεροδρόμιο στη Στοκχόλμη..
υπάρχουν και άλλοι τρόποι φθηνότεροι,αλλά σου στέλνω τη σελίδα τους σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει αυτός ο τρόπος μεταφοράς.
αν θες έλεγξε το,βγάζει συχνά προσφορές,που τελικά βγαίνει ελάχιστα πιο ακριβό απ΄τα άλλα μέσα.
Climate clever travelling by train, Stockholm-Arlanda | Arlanda Express

και γενικά για το αεροδρόμιο εδώ
Stockholm Arlanda Airport
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Και για τα δύο αεροδρόμια της Στοκχόλμης (Skavsta και Arlanda), υπάρχει και η παρακάτω επιλογή για λεωφορείο:
Flygbussarna - Flygbussarna
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
στο oslo ο κεντρικος σταθμος των τρενων και ο κεντρικος σταθμος των λεωφορειων ειναι στο ιδιο μεγαλο χωρο .
το πρωινο λεωφορειο για το αεροδρομιο ξεκινα στις 04.00 και κανει περιπου μια ωρα .
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
από Στοκχόλμη-Αλάντα???

το βάζω εδώ αν και αφορά το Arlanda airport της Στοκχόλμης επειδή θυμάμαι πως είπες πως θα πετάξεις με Norwegian από Στοκχόλμη σε Μπέργκεν .Αλλάζει το τέρμιναλ του αεροδρομίου στο οποίο πετάει πια η Norwegian.
να και η σχετική ενημέρωση

[FONT=Verdana, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Beginning Tuesday, May 29, the airlines Norwegian Air Shuttle (Norwegian), Air France, KLM and Czech Airlines will change terminals. Norwegian's international traffic will move from Terminal 2 to Terminal 5, while Air France, KLM and Czech Airlines will move from Terminal 5 to Terminal 2. Norwegian's domestic service will continue as usual in Terminal 4.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
παιδία έγω το βρήκα 299nok υπάρχει περίπτωση να το βρώ από αλλού πιο φθηνά??
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
παιδιά θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας.αν μπορούσε κάποιος να βάλει στους νορβηγικούς σιδηροδρόμους www.nsb.no την επιλογή της διαδρομής απο bergen προς oslo στις 11 ιουλίου και επιλέξει το δρομολόγιο των 16:10 θα δεί οτι λέει οτι υπάρχει αλαγή του τρένου στο σταθμό honefoss και απο εκεί με λεοφωρείο έως το Οσλο λόγω κάποιων έργων που γίνονται στη περιοχή του Οσλο.έως εδώ όλα καλά,αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τα παρακάτω κόκκινα γράμματα
The service is cancelled beteween : Drammen - Oslo S. Alternative transportation will be arranged.τι σημαίνουν μπορεί να μου το εξηγήσει κανείς?
μήπως θα ταλαιπορηθώ και θα μπλέξω στα ανέβα-κατέβα στα τρένα και τα λεοφωρεία με τις βαλίτσες και αντι να το ευχαριστηθώ,θα είναι σκέτη ταλαιπορεία????
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.114
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom