Αγαπημενη ιταλικη πολη

freedom16dec

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
μακραν η φλωρεντια!ειναι πολη την οποια εχω ερωτευτει χρονια τωρα κ θελω πηγαινω κ να ξαναπηγαινω κ να ξαναπηγαινω!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
εσεις οι 2 από πάνω έχετε πάει σιένα?;) (όχι ημερήσια)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Βενετία!!!
Επονται Σιένα και Φλωρεντία.
 

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Νομίζω ότι το τρίπτυχο Ρώμη-Φλωρεντία-Βενετία έχει κερδίσει τις καρδιές πολλών και όχι άδικα. Αν βάλεις και τις τρείς πόλεις μαζί αντιπροσωπεύουν μεγάλο μέρος της κουλτούρας της Ιταλίας. Διάβασα παραπάνω για Τορίνο-Μιλάνο. Μιλάνο είναι πολύ βαρετή και άσχημη πόλη, εάν προχωρήσεις πέρα απο την πλατεία. Τορίνο δεν έχω πάει αλλά φαντάζομαι τα πράγματα θα είναι καλύτερα εκεί. Προσωπικά, θα ψήφιζα ως πιο αγαπημένη πόλη τη Νάπολη και μετά το Κόμο. Αν και μπορώ να πω ότι με ψήσατε άσχημα να κανονίσω ταξίδι στη Σιέννα!!! :)
 

maryntltz

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Όντως η Σιένα είναι πολύ όμορφη...Ήμουν μεταξύ Σιένας και Φλορεντίας μέχρι που επισκέφτηκα την Πίζα!!Θα έμενα πολύ άνετα εκεί..
Μικρούλα με τον Άρνο να την διασχίζει όπως τη Φλορεντία, με τα πεζοδρομάκια της και το Πανεπιστήμιο, όλοι να κυκλοφορούν με ποδήλατα και παντού γωνιές με τραπεζάκια έξω!!Με ελάχιστο περπάτημα βρίσκεσαι έξω απ τα τείχη του ιστορικού κέντρου και βλέπεις μονοκατοικίες αρχοντικά παλιά με πανέμορφους κήπους!
Ψηφίζω Πίζα δαγκωτό! :)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Δεν ξέρω... δεν έχω αγαπημένη πόλη της Ιταλίας. Νομιζω προηγείται η Σιένα και Φλωρεντία και για μένα, αν και δε βάζω πολύ πίσω και τις υπόλοιπες. Όπως Ρώμη, Βενετία, Μπολόνια, Πίζα, Γένοβα, Σάντα Μαργαρίτα, Ραπάλο και άλλες πόλεις της Ριβιέρας. Νομίζω ότι αν πώ μία, θα αδικήσω μία άλλη... Λέτε το Μιλάνο που δεν επιακέφθηκα να ήταν η αγαπημένη μου; :haha::haha:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Μπαίνουν συναισθηματισμοί στη μέση και έτσι μάλλον δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική τουλάχιστον ως προς την ομορφιά. Άλλο μου βγάζει η Βενετία, άλλο η Ρώμη κι άλλο το Κόμο. Σε άλλο κόσμο νιώθεις πως είσαι στα νότια, Reggio π.χ. σε άλλο στο Μιλάνο.
Αν έπρεπε υποχρεωτικά να διαλέξω, θα επέλεγα ωστόσο Ρώμη αν και έχω μεγάλο κενό στην Τοσκάνη που ακόμη δεν έχω πάει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom