Αγκίστρι Αγκιστρι - tips και αποριες

christi_pvg

Member
Μηνύματα
17
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Καλησπέρα παιδιά! Θα θελα να ρωτήσω δυο πραγματάκια όσον αφορά το Αγκίστρι όπου σχεδιάζω να πάω σε 2 βδομάδες. Είναι "pet friendly" και συγκεκριμένα σκύλο-φρέντλι;;; Και επίσης, υπάρχει δυνατότητα ενοικίασης buggy στο νησί; (Γιατί δε νομίζω να μπορέσω να χω το σκύλο σε μηχανάκι..)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Για το buggy(δε ξέρω καν τί είναι ) δεν έχω ιδέα,αλλά το νησί είναι uber-pet-friendly. Έχουνε πολλοί σκυλιά,αλλά και αυτοί που δεν έχουνε τα αγαπάνε πολύ.Τουλάχιστον στις παραλίες Σκληρή και Χαλικιάδα αυτό γίνεται...
 

christi_pvg

Member
Μηνύματα
17
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Για το buggy(δε ξέρω καν τί είναι ) δεν έχω ιδέα,αλλά το νησί είναι uber-pet-friendly. Έχουνε πολλοί σκυλιά,αλλά και αυτοί που δεν έχουνε τα αγαπάνε πολύ.Τουλάχιστον στις παραλίες Σκληρή και Χαλικιάδα αυτό γίνεται...
Τέλεια!!! Ευχαριστώ!
Όσο για το buggy είναι αυτό το αυτοκινητάκι σαν του γκολφ που κυκλοφορεί πολύ στανησιά
 

georgiapol

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αγκίστρι πως είναι σήμερα 2015? Είμουν εκεί το 2011 ποσα εχουν αλλαξει αραγε από τοτε μεχρι σήμερα?
 

kakasximi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παίδες...!! ΚΑι εγω σκέφτομαι να πάω ωσονούπο στο Αγκίστρι και έχω να κάνω μία ερώτηση...σκεφτομαστε να νοικιάσουμε μεταφορικο...τι να είναι αυτό? Μηχανάκι ή ποδήλατα..?? Τι λέτε?
 

georgiapol

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας παίδες...!! ΚΑι εγω σκέφτομαι να πάω ωσονούπο στο Αγκίστρι και έχω να κάνω μία ερώτηση...σκεφτομαστε να νοικιάσουμε μεταφορικο...τι να είναι αυτό? Μηχανάκι ή ποδήλατα..?? Τι λέτε?
Επέστρεψα από το νησί τη περασμένη Τρίτη ενώ μείναμε εκεί οικογενειακώς 11 νύχτες. Μείναμε Σκάλα και τη πρώτη μέρα νοικιάσαμε μηχανάκι και είδαμε το νησί όλο. Η αποστάσεις είναι μικρές. Κάθε πρωί περπατούσα από τη Σκάλα στα διπλανά χωριουδάκια. Στο διπλανό χωριό πήγαμε και με ποδήλατο με 2 πετάλια και βόλτα με την άμαξα - άλογο. Η αλήθεια είναι οτι μεταφορικό δεν χρειάζεται στο νησί, οι αποστάσεις είναι πολύ μικρές ενώ αν θες να πας Δραγωνερα ή Απόνησσο μπορείς να πάρεις μηχανάκι. Παραλίες έχει πολύ καλές και η Σκάλα αλλά θα πρέπει να ξυπνάς πολύ πρωί για να βρίσκεις ξαπλώστρες και ομπρέλα. Υπάρχει και λεοφωρείο που πάει Δραγωνερά και Απόνησσο το οποίο δεν το συστήνω γιατί υπάρχει πιθανότητα να περιμένεις ολόκληρη τη μέρα και να μην καταφέρεις να βρείς θέση.
 

Vaya

Member
Μηνύματα
44
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Γεια σας κι από μένα, σκέφτομαι να πάω 2 μερούλες στο Αγκίστρι τον Ιούνιο.
Νομίζω ότι θα κανονίσω να μείνουμε στη Σκάλα και αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει ενοικίαση βάρκας στο νησί. Επίσης αν υπάρχει και ενοικίαση γουρούνας... δεν έχουμε δίπλωμα για μηχανάκι και με το ποδήλατο εγώ έχω κόψει διπλωματικές σχέσεις απο το 2008 που στις ανηφόρες κατέβαινα και το πήγαινα με τα πόδια!! :):)
 

ΕυγενίαΔ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα,

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα αν το Σεπτέμβριο ( 6,7,8 πσκ ) έχει κόσμο το Αγκιστρι κι αν έχει ακόμα βραδινή ζωή? Θα πάω με κολλητές και δε θέλουμε να ξενερωσουμε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα,

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα αν το Σεπτέμβριο ( 6,7,8 πσκ ) έχει κόσμο το Αγκιστρι κι αν έχει ακόμα βραδινή ζωή? Θα πάω με κολλητές και δε θέλουμε να ξενερωσουμε.
Υπεύθυνα ούτε ο μάντης Τειρεσίας δε θα μπορούσε να σου απαντήσει.
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
κάποιος υπεύθυνα αν το Σεπτέμβριο ( 6,7,8 πσκ ) έχει κόσμο το Αγκιστρι κι αν έχει ακόμα βραδινή ζωή? Θα πάω με κολλητές και δε θέλουμε να ξενερωσουμε.
Με υπευθυνότητα μπορώ να σου απαντήσω ότι στην Μύκονο θα βρείτε νυχτερινή ζωή.
Τώρα για Αγκίστρι δεν ξέρω. 2-3 μπαράκια και club έχει.

Κόσμο θα έχει καθώς οι περισσότεροι το προτιμούν για ένα τριήμερο.
Ερημιά δεν θα έχει σίγουρα.

Πάντως από τα νησιά του Αργοσαρωνικού σίγουρα υπάρχουν νησιά με καλύτερη νυχτερινή ζωή. Το 2014 (η μόνη χρόνια που πήγα Αίγινα / Αγκίστρι / Πόρος / Ύδρα / Σπέτσες ) σχετικά την ίδια περίοδο.

Οι Σπέτσες και η Ύδρα είχαν την ποιοτικότερη νυχτερινή ζωή, μετά Αίγινα και μετά Πόρος - Αγκίστρι (ίδιο επίπεδο για αυτό έβαλα "-")
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom