Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
που πήγες? στα απολεσθέντα? και τι βαλίτσα σου έδωσαν?καινούρια?
Όχι, όχι στα απωλεσθεντα. Έχουν εκεί καινούργιες βαλίτσες, ψάχνετε μαζί μια να είναι αντίστοιχη σε μέγεθος - και αξία, και στη δίνουν. Και την παλιά μαζί προφανώς αν θες, δεν απαιτούν να αδειάσεις τη βαλίτσα εκείνη την ώρα και να την παραδόσεις.

Ίσως στην αξία να είναι το θέμα, αν είναι μια ακριβή βαλίτσα δεν έχουν να την αλλάξουν και γιαυτό προτείνουν επισκευή.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Όχι, όχι στα απωλεσθεντα. Έχουν εκεί καινούργιες βαλίτσες, ψάχνετε μαζί μια να είναι αντίστοιχη σε μέγεθος - και αξία, και στη δίνουν.

Ίσως στην αξία να είναι το θέμα, αν είναι μια ακριβή βαλίτσα δεν έχουν να την αλλάξουν και γιαυτό προτείνουν επισκευή.
που είναι το "εκεί"?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μου κάνει εντύπωση τόσο διαφορετικός τρόπος αντιμετώπισης από την ίδια εταιρεία.
Μήπως έχει να κάνει με την αρχική αξία της βαλίτσας γιατί δηλώσαμε αξία αγοράς 200 €;

Εμάς μας έσπασαν πριν 2,5 μήνες και τα 2 χερούλια της βαλίτσας και μας είπε η Turkish ότι αναλαμβάνει επιδιόρθωση μόνο.
Την επόμενη φορά θα απαιτήσω αντικατάσταση.
Περίεργο όντως. Εγώ πάω και τους λέω "κοιτάξτε,μου έσκισαν/χτύπησαν αυτό εδώ, μπορείτε να το φτιάξετε;". Πριν τελειώσω τη φράση με ρωτάνε το μέγεθος και με βάζουν να διαλέξω μία, δε δείχνουν καμία διάθεση να κάνουν επισκευές. Ξαναλέω, παίρνεις και τη "χαλασμένη" φεύγοντας (που σπάνια είναι τόσο χαλασμένη που να μη μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις).

Και πιο παλιά (συνήθως με AF) που το σύστημα ήταν ότι έρχονταν την επόμενη μέρα στο σπίτι να δουν αν επισκευάζεται... ποτέ δεν επισκευαζόταν, πάντα προτιμούσαν να μου δώσουν άλλη.
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
που είναι το "εκεί"?
Στο baggage claim. Στο Ελ. Βενιζέλος είναι πίσω από τους ιμάντες που βγαίνουν οι βαλίτσες. Στο γκισε δλδ που πας και αν δε φτάσει ή χαθεί η βαλίτσα σου (τυχερός αν δε σου έχει τύχει ούτε αυτό 😉)
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Έτσι ακριβώς. Έχει ένα σωρό βαλίτσες, παίρνεις όποια θες, συνήθως και τη δικιά σου τη "σπασμένη" αν θες. Που την ξαναπαρουσιάζεις στην επόμενη πτήση και ξαναπαίρνεις καινούρια αν είσαι εντελώς απατεώνας (δε θα έκανα ποτέ μου κάτι τέτοιο, άσε που κάποιοι άθλιοι/ανήθικοι/αριστερόχειρες πιθανόν και τσαντάκηδες/τεντιμπόηδες το κάνουν για βλάβες που δεν είχαν καμία σχέση με την πτήση).
Ενοικιάζεται μεσαία βαλίτσα χρώματος μπλε, με βαθουλωμα, κατά τα άλλα αθικτη 🤭😋.

Εγγυημένη αλλαγή στο Ελ. Βενιζέλος
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Έτσι ακριβώς. Έχει ένα σωρό βαλίτσες, παίρνεις όποια θες, συνήθως και τη δικιά σου τη "σπασμένη" αν θες. Που την ξαναπαρουσιάζεις στην επόμενη πτήση και ξαναπαίρνεις καινούρια αν είσαι εντελώς απατεώνας (δε θα έκανα ποτέ μου κάτι τέτοιο, άσε που κάποιοι άθλιοι/ανήθικοι/αριστερόχειρες πιθανόν και τσαντάκηδες/τεντιμπόηδες το κάνουν για βλάβες που δεν είχαν καμία σχέση με την πτήση).
Ισχύει το ίδιο και για ταξιδιωτικούς σάκους , αν τους έχεις παραδόσει στο τσεκ ιν;
 

I love NY

Member
Μηνύματα
45
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
new york-montreal ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υόρκη-Καλιφόρνια οδικώς
Υπάρχει προσφορά στο πλαίσιο για όποιον θέλει κάτι οικονομικό και σχετικά καλό προϊόν, με μία μεγάλη βαλίτσα στην τιμή 54.90 παίρνεις δώρο μία μικρή καμπίνας αξίας 44.90!
Μόλις τις παρήγγειλα!
 

Attachments

Last edited by a moderator:

cosafiv

Member
Μηνύματα
221
Likes
472
αγορασα πριν 10 μερες κοντα στον Ηλεκτρικο σταθμο Πειραια , αρχη οδου Ναυαρινου (ειναι αυτη που μετα γινεται Τσαμαδου) μια αρκετα καλη σε διαστασεις καμπινας 55Χ40Χ20, Ελληνικη με ανταλλακτικα, απο 55 την αφησε 35 "ανευ"...
την ταξιδεψα κιολας ,Βελιγραδι , αψογη, την προτεινω...
balitsa.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.374
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom