Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Και γω από τα Carrefour πήρα τη βαλίτσα μου (όχι σκληρή) και έχει 4 ροδάκια τα οποία με έχουν σώσει! Την έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές και δεν έχει πάθει τίποτα. Οι σκληρές βοηθούν στο να μην τσαλακωθούν τα ρούχα, αλλά το κακό τους είναι πως έχουν από μόνες τους βάρος και έτσι πρέπει να πάρεις λιγότερα πράγματα απ'οτι αν έχες μια βαλίτσα υφασμάτινη.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Όπως μπορεί να σπάσει μια σκληρή, έχω δει να σχίζεται υφασμάτινη ή να βρωμίζει σε τέτοιο βαθμο που να μην καθαρίζει. Εγώ είχα πάρει μια μεγάλη με 4 ροδάκια από το praktiker. Βγήκε σκυλί. Ακόμα την έχω
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.596
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν σπάσει σου δινει άλλη η αεροπορική. Αν σκιστεί το ίδιο. Τι σκοτίζεστε; Εγώ εδώ και 20 χρόνια βαλίτσα δεν έχω αγοράσει, μους τις πληρώνουν οι αεροπορικές.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν σπάσει σου δινει άλλη η αεροπορική. Αν σκιστεί το ίδιο. Τι σκοτίζεστε; Εγώ εδώ και 20 χρόνια βαλίτσα δεν έχω αγοράσει, μους τις πληρώνουν οι αεροπορικές.
Ομοιως. Στα κοντινα ταξιδια παιρνω τις πιο σαπιες ελπιζοντας σε ζημια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.596
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
E και να μην έχει ζημιά την κάνεις μόνος σου, δεν είναι και δύσκολο...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αν σπάσει σου δινει άλλη η αεροπορική. Αν σκιστεί το ίδιο. Τι σκοτίζεστε; Εγώ εδώ και 20 χρόνια βαλίτσα δεν έχω αγοράσει, μους τις πληρώνουν οι αεροπορικές.
Χμ αυτό δεν το ήξερα. Ειδικά μια την παρέλαβα σαν τελικό σίγμα. Κι ήταν αυτή που δεν έιχε σώβρακα αλλά τα γυαλικά από τη Χεράτ του Αφγανιστάν κι αυτή ήταν η σκασίλα μου
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.596
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στα σοβαρά, hydronetta πρέπει να παραδώσεις τη βαλίτσα στις απωλεσθείσες αποσκευές ή τέλος πάντων να κάνεις αίτηση εκεί. ΠΡΙΝ βγεις από το αεροδρόμιο εννοείται. Ή σου την επισκευάζουν (βαριούνται, δε γίνεται σχεδόν ποτέ) ή σου δίνουν άλλη, σε κάποιες περιπτώσεις επιτόπου, σε άλλες έρχονται στο σπίτι σου. 20 χρόνια επιτυχίες.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
87
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι χριστούγεννα
Σοβαρά τώρα, έχετε δει πως ανοίγουν τις βαλίτσες με φερμουάρ όταν την παραδίνουμε στα αεροδρόμια για να κλέψουν οτιδήποτε αξίας από μέσα; Πανεύκολα!!!!!!! Και μετά τις ξανακλείνουν κανονικότατα! Όταν το πάρεις είδηση ότι σε ξάφρισαν είναι πολύ αργά! Γι' αυτό στα μακρινά ταξίδια πάντα σκληρή βαλίτσα όχι με φερμουάρ αλλά με clips που σφραγίζουν! Εγώ μάλιστα την δική μου την τυλίγω και με το σελοφάν (για να μην γδέρνεται) στο ειδικό μηχάνημα που διαθέτουν τα περισσότερα αεροδρόμια, το έχω βρει στις Βρυξέλλες, στο Παρίσι και στο Ελευθ. Βενιζέλος βεβαίως βεβαίως.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Αν σπάσει σου δινει άλλη η αεροπορική. Αν σκιστεί το ίδιο. Τι σκοτίζεστε; Εγώ εδώ και 20 χρόνια βαλίτσα δεν έχω αγοράσει, μους τις πληρώνουν οι αεροπορικές.
Η ράιαν δίνει? να ένα επιχείρημα που μας ξέφυγε...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.596
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
A, σε αυτούς δεν έχω δώσει ποτέ βαλίτσα. Αλλά είμαι σίγουρος ότι είναι από αυτές τις εταιρείες που καρατσεκάρουν τι αποσκευή τους δίνεις και σημειώνουν και την παραμικρή γρατζουνιά. Η LAN ας πούμε είναι τέτοια.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.763
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Η Alitalia επίσης μου έχει τσεκάρει φθορές στην βαλίτσα και μου τονίσανε όταν την παρέδωσα να μην ελπίζω σε καμιά αποζημίωση...
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Γιούχου. Φανταστική χειραποσκευή;; http://www.samsonite.co.uk/short-li...-40-x-23-x-55-cm/product-en.htm?or=3289207191
1600, να τ' αφήσω; :)
Μήπως την έχει δει κανείς σε κατάστημα στην Αθήνα; Αλλιώς λέω να ταξιδέψω με σακούλα του supermarket στο πήγαινε και να την αγοράσω από Ισπανία που την έχουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.437
Μέλη
38.921
Νεότερο μέλος
ArisSophie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom