Γαλλία Αεροδρόμιο Μποβέ (Beauvais) με Ryanair!

Μηνύματα
23
Likes
1
παιδια επειδη και εγω ετοιμαζομαι να φυγω γα γαλλια με την ιδια εταιρια βεβαια βλεπω οτι στο site της ryanair εχει βανακια να σε πανε απο εκει στο κεντρο η αλλου αλλα τα κλεινω μεσω site η θα τα βρω εκει??/ γιατι ειμαι μολις 18 και πρωτη φορα ταξιδευω μονη και ειμαι λιγο ατσουμπαλη με τους προορισμους αλλα απο την αλλη το ταξι θα μου βγει πανακριβο!!!! λετε να

λετε να τα καταφερω ειαι ευκολο??? η να το ψαξω για βαν ??
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.128
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
παιδια επειδη και εγω ετοιμαζομαι να φυγω γα γαλλια με την ιδια εταιρια βεβαια βλεπω οτι στο site της ryanair εχει βανακια να σε πανε απο εκει στο κεντρο η αλλου αλλα τα κλεινω μεσω site η θα τα βρω εκει??/ γιατι ειμαι μολις 18 και πρωτη φορα ταξιδευω μονη και ειμαι λιγο ατσουμπαλη με τους προορισμους αλλα απο την αλλη το ταξι θα μου βγει πανακριβο!!!! λετε να

λετε να τα καταφερω ειαι ευκολο??? η να το ψαξω για βαν ??
Για να το βρεις εκει το βανακι πρεπει ή καποιος να το εχει καλεσει ή να εχει παει καποιον στο αεροδρομιο και προκειμενου να ταξιδεψει αδειο για Παρισι σε χρεωνει 20€. Αλλα μπορει και να μην υπαρχει.
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βγεις εξω να δεις αμα υπαρχει καποιο βανακι που ειναι να φυγει για Παρισι. Αν οχι, να πας προς τα λεωφορεια και να βγαλεις εκει εισιτηριο. Προυποθεση ειναι βεβαια να μην εχεις ηδη βγαλει εισιτηριο απο το χωρο παραλαβης αποσκευων ή απο το ιντερνετ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.128
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
apo oti diavasa stamataei sto porte maillot kai apo ekei pernw tram tha to vrw eukola ayto??? gt mou leene oi filoi mou me tous gallous den sunnenohse
Ναι, θα το βρεις ευκολα. Στο αεροδρομιο μιλουν αγγλικα. Μολις βγεις απο το αεροδρομιο θα το κοψεις αριστερα εκει στο βαθος ειναι τα λεωφορεια και λιγο αριστερα τους ειναι το γκισε για να κοψεις εισιτηρια (εισιτηρια εχει και στο χωρο παραλαβης αποσκευων αν θελεις. Οταν φτασεις Πορτ Μαγιο θα ακολουθησεις τις πινακιδες με το μεγαλο Μ ή RER αναλογα τι θελεις. Θα πρεπει να μπεις ουσιαστικα στο Palais des Congres (βρισκεται απεναντι απο εκει που θα σε αφησει το λεωφορειο). Αλλα μη σκας γιατι η περισσοτεροι θα πηγαινουν προς το μετρο οποτε ακολουθα το τσουρμο. Αν εχεις ομως μεγαλη αποσκευη να εισαι προετοιμασμενη για πολυ σκαλοπατι και ισως δυσκολευτεις αν εισαι μονη.
 
Μηνύματα
23
Likes
1
Ναι, θα το βρεις ευκολα. Στο αεροδρομιο μιλουν αγγλικα. Μολις βγεις απο το αεροδρομιο θα το κοψεις αριστερα εκει στο βαθος ειναι τα λεωφορεια και λιγο αριστερα τους ειναι το γκισε για να κοψεις εισιτηρια (εισιτηρια εχει και στο χωρο παραλαβης αποσκευων αν θελεις. Οταν φτασεις Πορτ Μαγιο θα ακολουθησεις τις πινακιδες με το μεγαλο Μ ή RER αναλογα τι θελεις. Θα πρεπει να μπεις ουσιαστικα στο Palais des Congres (βρισκεται απεναντι απο εκει που θα σε αφησει το λεωφορειο). Αλλα μη σκας γιατι η περισσοτεροι θα πηγαινουν προς το μετρο οποτε ακολουθα το τσουρμο. Αν εχεις ομως μεγαλη αποσκευη να εισαι προετοιμασμενη για πολυ σκαλοπατι και ισως δυσκολευτεις αν εισαι μονη.
ευτυχως δεν θα εχω μεγαλη βαλιτσα!!! σε ευχαριστω πολυ για τις λεπτομεριες να σαι καλα
 
Μηνύματα
23
Likes
1
να ρωτησω κατι τελευταιο πριν φυγω για το ταξιδακι μου.... εμενα μετα για να γυρισω η πτηση μου φευγει 12 το πρωι θα εχει λογικα δηλαδη απο το πορτε μαιλλοτ 3 ωρες πριν λεωφορειο ετσι? ειδα στην σελιδα τον πινακα αλλα δεν καταλαβα και πολλα..και επισης για να γυρισω θα παρω το λεωφορειο παλι μεσα απο το παρκινγκ μου με αφησε ακριβως απο το ιδιο μερος ε?
 

thalassa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
paris <3
Καλησπερα! angelo_kav και στον γυρισμο τι χρησιμοποιησες; λεωφορειο? Ξερει καποιος αν παρει το βανακι απο το αεροδρομιο , πως μπορει να επιστρεψει παλι με το βανακι σε αυτο, αν δεν το εχει κλεισει απο το ιντερνετ?
 

EVERINA

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα... Ταξιδευω για Παρίσι το καλοκαίρι και θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας... Απο το Αεροδρόμιο Μποβέ 4 άτομα μήπως μας συμφέρει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο για Παρίσι - αν υπάρχει η δυνατότητα να το παραδώσουμε στο Παρίσι- και να κάνουμε το αντίστροφο στην επιστροφή;;;
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Καλησπέρα... Ταξιδευω για Παρίσι το καλοκαίρι και θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας... Απο το Αεροδρόμιο Μποβέ 4 άτομα μήπως μας συμφέρει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο για Παρίσι - αν υπάρχει η δυνατότητα να το παραδώσουμε στο Παρίσι- και να κάνουμε το αντίστροφο στην επιστροφή;;;
Δε νομίζω να σε συμφέρει να το αφήσεις σε αλλο hertz point, θα ανεβεί πολύ η τιμη. Ψαξε στην hertz
 

EVERINA

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
jose ευχαριστώ!!! Μήπως ξέρει κάποιος αν το βανάκι σε πάει όπου θέλεις - θα μείνουμε στο marais - ή σε αφήνει σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.358
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom