Γαλλία Αεροδρόμιο Μποβέ (Beauvais) με Ryanair!

Anjelina

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καταρχήν μιας και ειμαι νεο μελος να πω ενα γεια σε ολους αλλα και ενα ευχαριστω γιατι ουκ ολιγες φορές εχω συμβουλευτει τις πληροφορίες που δινονται μεσω του site απο όλους εσας. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ποσο θα μου κοστισει η μεταβαση στη πολη του παρισιου μεσω του αεροδρομίου beauvais το οποίο απέχει γυρω στα 80 χλμ και ειναι βαση αεροπορικων εταιριών χαμηλου κοστους. Στο ιντερνετ εχω βρει καποια φορουμς που λενε οτι στοιχιζει 30 ευρω ¨πηγαινε-έλα¨ αλλα στο σάϊτ της blue air με την οποία πεταω και η οποία εχει shuttle service μου βγάζει κόστος 42 ευρω.Αν λοιπόν ειναι να δωσουμε με τον καλό μου 84 ευρώ...τοτε μας συμφέρει η ενοικίαση αυτοκινητου του οποίου κοστιζει 90 ευρω για 4 μέρες....Απλα αν κανεις εχει παει και ξερει τι "παίζει" ας μου πει γιατι εχω ψιλομπερδευτει!!:roll: ....Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Υ.Γ. Το ταξιδι είναι 22/10-26/10
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καταρχήν μιας και ειμαι νεο μελος να πω ενα γεια σε ολους αλλα και ενα ευχαριστω γιατι ουκ ολιγες φορές εχω συμβουλευτει τις πληροφορίες που δινονται μεσω του site απο όλους εσας. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ποσο θα μου κοστισει η μεταβαση στη πολη του παρισιου μεσω του αεροδρομίου beauvais το οποίο απέχει γυρω στα 80 χλμ και ειναι βαση αεροπορικων εταιριών χαμηλου κοστους. Στο ιντερνετ εχω βρει καποια φορουμς που λενε οτι στοιχιζει 30 ευρω ¨πηγαινε-έλα¨ αλλα στο σάϊτ της blue air με την οποία πεταω και η οποία εχει shuttle service μου βγάζει κόστος 42 ευρω.Αν λοιπόν ειναι να δωσουμε με τον καλό μου 84 ευρώ...τοτε μας συμφέρει η ενοικίαση αυτοκινητου του οποίου κοστιζει 90 ευρω για 4 μέρες....Απλα αν κανεις εχει παει και ξερει τι "παίζει" ας μου πει γιατι εχω ψιλομπερδευτει!!:roll: ....Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Υ.Γ. Το ταξιδι είναι 22/10-26/10
To Βauvais όχι μόνο δεν είναι Παρίσι, δεν είναι καν Ile-de-France (η διοικητική περιφέρεια στην οποία ανήκει το Παρίσι). Δεν υπάρχει δημόσια συγκοινωνία από/προς το αεροδρόμιο (αν καταφέρειες να πας στην πόλη του Bauvais, 4 χιλιόμετρα από το αεροδρόμιο, το εισιτήριο για το αργό τρένο για Παρίσι κάνει 12.70 (έχει κάθε 70 λεπτά περίπου, και διαρκεί περίπου άλλο τόσο).
Αλλά υπάρχουν κι άλλες λύσεις:
To and From the Airport.com - France: Picardy.
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Αυτό που πήρα και που ήταν το πιο βολικό αν και μακρινό ταξίδι, ήταν λεωφορείο από Porte Maillot Παρίσι προς Beauvais με 14ευρώ περίπου. Μια φορά πήγα σ'αυτό το αεροδρόμιο οπότε δε ξέρω αν έχει εισιτήριο μετ' επεστροφής. Λογικά θα είναι και λίγο φθηνότερο μετ' επιστροφής. Οι ώρες πολύ βολικές, ανάλογα με τις πτήσεις.
 

Anjelina

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ευχαριστώ πολυ παιδια! Και εγω αυτο ειχα διαβασει οτι το εισητηριο ειναι 14 με 15 ευρω αλλα μαλλον απο οτι καταλαβα επειδη ολες αυτες οι low cost βγάζουν και απο τη μυγα ξυγκι αν κλεισω το εισητηριο μεσα απο το site κρατανε service fee ...μαλλον γιαυτο μου το βγαζει παραπανω....ευχαριστω παντως!!!
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
σκεφτομαι ναπαω paris βρηκα εισητηρια μεσου bergamo .kαι μου δινει αφιξη στο αερδρομιο Beauvais..απο εκει το παρισι ειναι 85κμ εχει καποια συνδεση? ξερει κανεις να με ενημερωσει??:roll:
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Καλησπέρα σας

Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια !

Σκεφτόμασταν σαν επόμενο προορισμό μας (μετά την Ρώμη) το Παρίσι. Μετά από λίγο ψάξιμο καθότι η ιδέα είναι ακόμη σε πρώιμο στάδιο , το μάτι μου έπεσε σε κάτι εισιτήρια της Ryanair τα οποία κοστίζουν 70 ευρό με επιστροφή για αρχές Μαρτίου!!!
Αλλά όπως καταλαβαίνετε από τον τίτλο είναι με προορισμό το αεροδρόμιο του Μποβέ το οποίο από ότι είδα απέχει περίπου 80χλμ από το κέντρο του Παρισιού!
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι αξίζει να τα κλείσουμε ή να το κοιτάξουμε για τα άλλα αεροδρόμια??
Υπάρχει τρόπος μεταφοράς από το αεροδρόμιο προς το κέντρο του Παρισιού?
Από το λίγο googling που έκανα βρήκα ότι περιμένουν λεωφορεία μετά την άφιξη της πτήσης τα οποίο κοστίζει 16 ευρό μέχρι το Porte maillot αν δεν κάνω λάθος! Απλά επειδή ότι βρήκα ήταν όλα στα Αγγλικά θα ήθελα και την προσωπική σας άποψη και βοήθεια :) :) :) :) :) :)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα σας

Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια !

Σκεφτόμασταν σαν επόμενο προορισμό μας (μετά την Ρώμη) το Παρίσι. Μετά από λίγο ψάξιμο καθότι η ιδέα είναι ακόμη σε πρώιμο στάδιο , το μάτι μου έπεσε σε κάτι εισιτήρια της Ryanair τα οποία κοστίζουν 70 ευρό με επιστροφή για αρχές Μαρτίου!!!
Αλλά όπως καταλαβαίνετε από τον τίτλο είναι με προορισμό το αεροδρόμιο του Μποβέ το οποίο από ότι είδα απέχει περίπου 80χλμ από το κέντρο του Παρισιού!
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι αξίζει να τα κλείσουμε ή να το κοιτάξουμε για τα άλλα αεροδρόμια??
Υπάρχει τρόπος μεταφοράς από το αεροδρόμιο προς το κέντρο του Παρισιού?
Από το λίγο googling που έκανα βρήκα ότι περιμένουν λεωφορεία μετά την άφιξη της πτήσης τα οποίο κοστίζει 16 ευρό μέχρι το Porte maillot αν δεν κάνω λάθος! Απλά επειδή ότι βρήκα ήταν όλα στα Αγγλικά θα ήθελα και την προσωπική σας άποψη και βοήθεια :) :) :) :) :) :)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!
κοιτα και με Aegean εγω παω Οκτωμβρη Ηρακλειο Παρισι (ΣανΝτεΓκωλ) με 88,00! e R/T Τα ειχα κλεισει Απριλιο (οποτε εχεις και συ καιρο μπροστα σου για να πετυχεις καλή προσφορα) Το αναφερω για το αεροδρομιο
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
καλησπέρα σας
Το μόνο θέμα με τις προσφορές είναι ότι μένουμε Γιάννενα οπότε μας βολεύει μόνο από Θεσσαλονίκη και Κέρκυρα για αναχώρηση που είναι σχετικά κοντά.
:clap:
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Μπορείς να βρεις πλέον οικονομικά και για CDG
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
καλησπέρα σας
Το μόνο θέμα με τις προσφορές είναι ότι μένουμε Γιάννενα οπότε μας βολεύει μόνο από Θεσσαλονίκη και Κέρκυρα για αναχώρηση που είναι σχετικά κοντά.
:clap:
και γω Ηρακλειο Κρητης...:) παρακολουθα και την Aegean βγαζει καλς τιμες και απο Θεσ/κη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom