Γαλλία Αεροδρόμιο Μποβέ (Beauvais) με Ryanair!

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ORLANDO AMERICA
Παιδιά θα ήθελα τα "φώτα" σασ! Βρήκα πολύ φθηνά εισιτήρια για παρίσι (9 με 13) Δεκέμβριο (60 εύρο το άτομο πήγαινε ελα με rayaner. Αλλά ανακάλυψα δυστυχώς ότι είχα κάνει ένα μεγάλο λάθος είχα κλίση για το αεροδρόμιο Παρίσι μποβαι..το θέμα είναι ότι τα έχω κλείσει τώρα και δεν ξέρω τι να κάνω πωσ θα πάω από εκεί
στο κέντρο του Παρισιού??που είναι
περίπου 80 χλμ απόσταση??
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
μην τρελαίνεσαι μια χαρα θα ειναι !..απλώς θα μείνεις 2 βράδια στη πόλη , κοντα στο αεροδρομιο (στο πηγαινελα) και και 3 βραδια Παρισι μια χαρα θα ειναι! για μεταφορα στο Παρισι σιγουρα θα υπαρχουν λεωφορεια απο αεροδρομιο..ή τραινο...ψαξε λιγο..και σιγουρα θα σου πουν και αλλοι που εχουν πεταξει εκει
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Παιδιά θα ήθελα τα "φώτα" σασ! Βρήκα πολύ φθηνά εισιτήρια για παρίσι (9 με 13) Δεκέμβριο (60 εύρο το άτομο πήγαινε ελα με rayaner. Αλλά ανακάλυψα δυστυχώς ότι είχα κάνει ένα μεγάλο λάθος είχα κλίση για το αεροδρόμιο Παρίσι μποβαι..το θέμα είναι ότι τα έχω κλείσει τώρα και δεν ξέρω τι να κάνω πωσ θα πάω από εκεί
στο κέντρο του Παρισιού??που είναι
περίπου 80 χλμ απόσταση??
Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Είναι μεν μακριά, αλλά έχει καλή σύνδεση με το Παρίσι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Παιδιά θα ήθελα τα "φώτα" σασ! Βρήκα πολύ φθηνά εισιτήρια για παρίσι (9 με 13) Δεκέμβριο (60 εύρο το άτομο πήγαινε ελα με rayaner. Αλλά ανακάλυψα δυστυχώς ότι είχα κάνει ένα μεγάλο λάθος είχα κλίση για το αεροδρόμιο Παρίσι μποβαι..το θέμα είναι ότι τα έχω κλείσει τώρα και δεν ξέρω τι να κάνω πωσ θα πάω από εκεί
στο κέντρο του Παρισιού??που είναι
περίπου 80 χλμ απόσταση??
http://tickets.aeroportbeauvais.com/Information.aspx

Εδώ είσαι. Κλείσε Online με μία μικρή έκπτωση.
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ORLANDO AMERICA
Δηλαδή αυτά τα εισιτήρια για το λεωφορείο μόνο online μπορώ??(είδα ότι γίνεται και εκεί)αλλά και αν γίνετε είναι ποιο ακριβά εκεί??και κάτι ακόμα στον γυρισμό για το bva όταν θα πάω να πάρωτο λλεωφορείο να με πάει στο bva εννοώ τι ώρες έχει λεωφορειό??
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Δηλαδή αυτά τα εισιτήρια για το λεωφορείο μόνο online μπορώ??(είδα ότι γίνεται και εκεί)αλλά και αν γίνετε είναι ποιο ακριβά εκεί??και κάτι ακόμα στον γυρισμό για το bva όταν θα πάω να πάρωτο λλεωφορείο να με πάει στο bva εννοώ τι ώρες έχει λεωφορειό??
Άνοιξε τη σελίδα που σου έδωσα και μέσα γράφει όσα ρωτάς. Ηρέμησε γιατί σε βλέπω απ΄ το άγχος μασάς τα λόγια σου!!!
Είναι ακριβότερα εκεί και ναι στην επιστροφή θα πάρεις το λεωφορείο και θα σε πάει στο αεροδρόμιο(που αλλού άλλωστε).
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ORLANDO AMERICA
Άνοιξε τη σελίδα που σου έδωσα και μέσα γράφει όσα ρωτάς. Ηρέμησε γιατί σε βλέπω απ΄ το άγχος μασάς τα λόγια σου!!!
Είναι ακριβότερα εκεί και ναι στην επιστροφή θα πάρεις το λεωφορείο και θα σε πάει στο αεροδρόμιο(που αλλού άλλωστε).
Ηθελα να πω τι ωρα θα πρεπει να ειμαι στην porte mailot για να παρω το λεωφορειο στην επιστρωφη..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ηθελα να πω τι ωρα θα πρεπει να ειμαι στην porte mailot για να παρω το λεωφορειο στην επιστρωφη..
Ειλικρινά την άνοιξες τη σελίδα; Το γράφει εκεί που λέει timetable τι ώρα να πάρεις το λεωφορείο.
Και αν θες περισσότερες πληροφορίες, πατάς information και σου βγάζει το timetable αλλά δεν έχει μέχρι τότε που θες εσύ, απλά θα πάρεις μία ιδέα.
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ORLANDO AMERICA
Ειλικρινά την άνοιξες τη σελίδα; Το γράφει εκεί που λέει timetable τι ώρα να πάρεις το λεωφορείο.
Και αν θες περισσότερες πληροφορίες, πατάς information και σου βγάζει το timetable αλλά δεν έχει μέχρι τότε που θες εσύ, απλά θα πάρεις μία ιδέα.
Την ανοιξα ελεγε οτι ξεκιναει 3 ωρες πριν την πτηση απλα μου φανηκε παρα πολυ για αυτο και ρωτησα...τεσπα ευχαρηστω για την βοηθεια..
 
Last edited by a moderator:

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Την ανοιξα ελεγε οτι ξεκιναει 3 ωρες πριν την πτηση απλα μου φανηκε παρα πολυ για αυτο και ρωτησα...τεσπα ευχαρηστω για την βοηθεια..αν δεν γινομαι κουραστικος θα μπορουσα να ρωτησω καποια πραγματα ακομα οπως ποσο κοστιζει το pass μονο για τα μμμ για 4 μερες και απο που μπορω να το παρω;επισεις ποιος ειναι ο κεντρικος σταθμος τον μετρο;και τι ωρες λειτουργουν τα μετρο;και για την ntisneilant 1 απο που βγαζω εισιτηριο και 2 απο που παιρνω το λεωφορειο για να με παει εκει;(sorry για τις πολλες ερωτησεις)
Για το Μποβέ επειδή και εμείς με Ryanair θα πάμε στο Παρίσι τα πράγματα είναι απλά! Έχει λεωφορείο μισή ώρα περίπου μετά την άφιξη της πτήσης που σε πάει μέχρι το porte maillot (συγκεκριμένα σε αφήνει σε ένα χώρο πάρκινγκ ) και όπως είπες 3 ώρες πριν από την πτήση σου ξεκινάει από το ίδιο σημείο ! Οι 3 ώρες είναι λογικές αφού κάνει περίπου 1 ώρα και λίγο να φτάσει στο αεροδρόμιο του Μποβέ ! Οπότε να έχεις και χρόνο μπροστά σου!

α επίσης υπάρχουν και τρένα ή και λεωφορεία που συνδέουν το Παρίσι με την Πόλη Μποβέ ! Οπότε έχει και αυτή την επιλογή. Απλά θα πρέπει να πάρεις ταξί για το αεροδρόμιο !

http://parisbytrain.com/paris-train-metro-week-pass-navigo-decouverte/ ορίστε και το πάσο που σου έγραψα ( το πιο οικονομικό)

http://www.aeroportbeauvais.com/img/plan_paris_bus.jpg και για να έχεις μια εικόνα που σε αφήνουν τα λεωφορεία!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Βλέποντας τα δελεαστικά εισιτήρια της Ryanair μου μπήκε η ιδέα για το επόμενό μου ταξίδι και άρχισα και εγώ να τα ψάχνω!
Το λεωφορείο δηλαδή περιμένει έξω από το αεροδρόμιο του Μποβέ και σε πάει μέχρι το Porte Maillot και εκεί υπάρχει κάποιο μετρό για να πας στο κέντρο του Παρισιού?
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Αυτό ακριβώς ! Και αντίστοιχα σε περιμένει 3 ώρες πριν την πτήση στο Porte Maillot για να σε πάει στο Αεροδρόμιο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom