Γαλλία Αεροδρόμιο Μποβέ (Beauvais) με Ryanair!

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
ναι αλλα δεν διευκρινίζει για καθε πτήση εχει ενα λεωφορείο ? η επιστροφή μου πχ ειναι στης 13.10 τι ωρα θα ειμαι στο πάρκινγκ ? 10.10 θα φυγει για το αεροδρομιο ?
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
ναι αλλα δεν διευκρινίζει για καθε πτήση εχει ενα λεωφορείο ? η επιστροφή μου πχ ειναι στης 13.10 τι ωρα θα ειμαι στο πάρκινγκ ? 10.10 θα φυγει για το αεροδρομιο ?
λογικά υπάρχουν λεωφορεία για όλες τις πτήσεις που φτάνουν Μποβέ ! Οπότε αν δεν πάρεις αυτό που περιμένει την πτήση σου λογικά παίρνεις άλλης πτήσης ! Για τον γυρισμό θα πρέπει να είσαι 3 ώρες πριν εκεί όπως το είπες ! τώρα αν φεύγει μπαμ 3 ώρες πριν δεν ξέρω!
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Φτάνουμε στο Beauvais 5 άτομα.
Το λεωφορείο κοστίζει 159€ και για τους 5.
Ένα ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο για 5 μέρες που θα μείνουμε κοστίζει το ίδιο.
Τι να κάνω; Να πάω με λεωφορείο ή να νοικιάσω αυτοκίνητο;
Το αυτοκίνητο βέβαια θέλει και να πληρώνεις πάρκινγκ.
Ο φθηνότερες τρόπος για να πας στο Παρίσι είναι με 15,90€
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Επίσης θέλουμε να πάμε και Disneyland που κοστίζει 15€ return επί 5 άτομα =75€.
Τι λέτε να κάνουμε;
Να ενοικιάσουμε αυτοκίνητο;
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
κοιτάξατε πόσο κοστίζει το πάρκινγκ στο Παρίσι περίπου? Αν είναι οικονομικό ίσως σας συμφέρει! Αλλά προσωπική μου άποψη είναι να μην νοικιάσετε ! Γιατί να μπλέκεται να ψάχνετε δρόμους να χάνεστε και να κολλάτε στην κίνηση όταν το μετρό καλύπτει τα πάντα?? Άμα βγάλετε τις κάρτες για το μετρό που είναι για τις ζώνες 1-5 καλύπτουν και την disneyland!
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Φτάνουμε Τετάρτη και φεύγουμε Δευτέρα.
Συμφέρει να βγάλουμε εβδομαδιαία κάρτα;
Πόσο κάνει;
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Η πιο οικονομική έχει περίπου 35-40 ευρώ και ισχύει από δευτέρα σε δευτέρα! άποψη μου είναι να βγάλετε αυτή !
μετά η άλλη επιλογή για κάρτα είναι για 5 μέρες που ισχύουν από όταν την χρησιμοποιήσεις για πρώτη φορά αν δεν κάνω λάθος! αλλά αυτές είναι πιο ακριβές ...πάτε στα 65-70 ευρώ περίπου!
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
35-40€ για ζώνη 1-2; Έχεις κάποιο λινκ;
Θα πληρώσω για 5 άτομα 159€ για τα εισητήρια από και προς το αεροδρομιο, 75€ απο και προς Disneyland και 200€ για την εβδομαδιαία κάρτα;
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
στο λινκ που σου έδωσα το γράφει ! την αγοράζεις στους σταθμούς του μετρό! απλά πρέπει να έχετε και φωτογραφία μαζί σας! μια μικρή διαβατηρίου δλδ γιατί στην κολλάνε πάνω!
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Μήπως με αυτή την κάρτα μπορω να πάω και μεχρι το Beauvais?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom