Γαλλία Αεροδρόμιο Charles de Gaulle - μετακινήσεις

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος να φτασεις από το αεροδρόμιο charles de gaulle προς την Αψιδα του Θριαμβου όπου είναι το ξενοδοχείο μου; Δεδομένου ότι μόλις φτάσουμε στο αεροδρόμιο δεν θα εχουμε ακομα paris visite καρτες γιατι διαβασα οτι εκει δεν δινουν για 1-3 ζωνες. Οποτε ποιος ειναι ο ο πιο οικονομικος τροπος να φτασουμε εκει και ποσο θα μας κοστισει?
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.744
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μήπως το θέμα πρέπει να το ανοίξεις στην Αναζήτηση πληροφοριών - Ευρώπη;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.959
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το ίδιο βιολάκι. Νέο θέμα στα γενικά περί ταξιδίων. Γνωρίζω τις απαντήσεις, δεν απαντώ όμως γιατί με προσβάλλει η τακτική σου. Και προτείνω στους υπόλοιπους να κάνουν το ίδιο.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Το topic μεταφέρθηκε στη σωστή ενότητα. Όποιος θέλει να βοηθήσει ας απαντήσει. Τα υπόλοιπα είναι περιττά. Και καλό θα ήταν να χρησιμοποιείτε το report όταν υπάρχει πρόβλημα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
θες 18 ευρω εαν θυμάμαι καλα :roll:για τα τρενα.........με 30 ευρω παίρνεις ενα πολυτελέστατο ΤΑΧΙ και τσουπ εφτασες:cool:
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
εχοντας ουτε 10 μερες που γυρισα απο παρισι,μολις φτασεις αεροδρομιο,θα βρεις μεσα στο αεροδρομιο που πουλανε paris visit για ολες τις ζωνες,οπως κ tickets για disneyland...πας εκει πριν κατεβεις κατω κ βγαζεις καρτα...50ε εχει για 5 μερες κ ζωνες 1-6(που πας αεροδρομιο,βερσαλιες κ disneyland)...εγω εβγαλα αυτην και ησυχασα....εχει κ για ζωνες 1-3 30ε αν θυμαμαι καλα....αλλα πληρωνεις 9,10ε για να πας με το τρενο στο κεντρο...εκει θα κατεβεις στο κεντρικο σταθμο nord k ua παρεις το μετρο που σε παει εκει που θελεις...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
την πρωτη φορά που ταξιδεψα στο παρισι το 2006 χρησιμοποιησα το λεωφορείο της air france που κάνει ακριβώς τερμα πισω απο την αψίδα ..εμενα και εγω εκει κοντά....νομιζω ειχε 8 ευρώ το εισητηριο το ατομο...ψαξτο...ισως βρεις λύση...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
την πρωτη φορά που ταξιδεψα στο παρισι το 2006 χρησιμοποιησα το λεωφορείο της air france που κάνει ακριβώς τερμα πισω απο την αψίδα ..εμενα και εγω εκει κοντά....νομιζω ειχε 8 ευρώ το εισητηριο το ατομο...ψαξτο...ισως βρεις λύση...
κι έγω αυτό προτείνω... δες στο σαιτ της airfrance
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Στο αεροδρόμιο έχει γκισέ που βγάζεις το πάσο για μετρό, λεωφορεία κλπ άσχετα με τις ζώνες. Θέλουν φωτογραφία μεγέθους ταυτότητας. Μπορείς να την πάρεις από εδώ, ή να την βγάλεις εκεί (έχει σαν αυτά τα μηχανήματα που βγάζεις φωτογραφίες με φόντο διάφορα αξιοθέατα κλπ) αλλά θα πρέπει να ξαναπεριμένεις στην ουρά...
Αν θυμάναι καλά παίρνεις το RER B και αλλάζεις στην Chatelet Les Halles και πας με το RER A στην Charles de Gaulle - Etoile. Το λεωφορείο της AirFrance το είχα δει σταματημένο σε έναν από τους δρόμους (νομίζω σε Grande Armee που πάει προς τη La Defense) αλλά δεν το πήρα ποτέ.
Ακόμα, τις κάρτες αυτές που λένε π.χ. 1 βδομάδα, ισχύουν από Κυριακή έως Σάββατο. Δηλαδή αν τη βγάλεις Πέμπτη, τη χρησιμοποιείς Πέμπτη - Παρασκευή - Σάββατο και την Κυριακή πρέπει να βγάλεις καινούρια που θα ισχύει την επόμενη βδομάδα μέχρι το επόμενο Σάββατο. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε το 2009 που είχα πάει. Μπορείς να την ανανεώσεις στους σταθμούς του μετρό. Ρώτα για καλό και για κακό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.511
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom