ΗΠΑ Αεροπορικά για ΗΠΑ

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.986
Likes
9.504
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αγαπητε συν-ταξιδιωτη Billy , σκεφτομουν οτι αν πραγματικα διαθετειs αυτο το ποσο των 5000 ευρω , και στην ηλικια που εισαι , μπορειs να κανειs αλλα πραγματα , τρελλα , περιπετειωδη , τσαχπινικα , τολμηρα , που λιγοι , πολυ λιγοι τολμουν αλλα ανταμειβονται με εμπειριεs ζωηs...
Οχι οτι ενα ταξιδι στην Αμερικη δεν αξιζει..φυσικα , και περι ορεξεωs που λενε...

Αλλα σκεφτομουνα οτι με αυτα τα λεφτα περναs 2 χρονια (και λιγο λεω) χαλαρα στην South east Asia..γνωριζονταs πολλεs διαφορετικεs χωρεs και πολιτισμουs και ενα καρο αλλουs Backpackers ξεξινωνταs απο Φιλιππινεs , στη Μικρονησια , στη Μαλαισια , στην Ταυλανδη , στο Λαοs κλπ..
Για να μην αναφερθω στην Κεντρικη και Νοτια Αμερικη και πουν μερικοι οτι λυσαξα..

Τελοs παντων κανε αυτο που επιθυμειs εσυ , απλα ετσι λεω μια ιδεα..και κουβεντα να γινεται..
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
δεν τα διαθετω αυτα τα χρηματα αυτη τη στιγμη :bleh: ! εξαλου πρωτα ο στρατος και μετα τα ταξιδια...να εχουμε ξεμπερδεψει και μετα χαλαρα ! απλα ανεφερα 5000 ευρο γιατι καναμε υπολογισμους με ενα φιλαρακι μου ποσα θα κοστιζε 1 μηνας στις ΗΠΑ . βεβαια φουσκοσαμε αρκετα τα εισιτηρια (δεν περιμενα να βρεις με κατω απο 1000 ευρο) το φαι που θα καταναλωσουμε τις βενζινες το αμαξι που θα νοικιασεις κτλ .....!

αυτο που θελω να πω ειναι οτι θα προσπαθησω μεχρι να απολυθω και για λιγο καιρο μετα να μεζεψω μπολικο χρημα για να περασω οσο το δυνατον πιο πολλες μερες !:haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ πάντως σου είπα, για 20 μέρες είχα δώσει πέρσι γύρω στα 800 ευρώ ξενοδοχεία, και χάλασα και άλλα 700 ευρώ περίπου. Βάλε και τα αεροπορικά κανένα 700ρι μέσο όρο να βρεις, πας στα 2200 ευρώ, για 20 μέρες. Άνετα. :)
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
monos sou eixes paei? :shock:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχω πολλούς φίλους σε Νέα Υόρκη και Βοστώνη, και πέτυχα και καναδυό φίλους από Αθήνα συμπτωματικά εκεί :haha:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Δηλαδή τι εννοείς; Περπατούσες στο δρόμο και βλέπεις ένα φιλαράκι ξαφνικά μπροστά σου;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
:haha:

Μου είπαν ότι έρχονται κι'αυτοί ΝΥ 2 μέρες πριν φύγω, και δώσαμε τα ραντεβού μας στους δρόμους του Manhattan. :)
 

AEKfan

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Εγώ πάντως σου είπα, για 20 μέρες είχα δώσει πέρσι γύρω στα 800 ευρώ ξενοδοχεία, και χάλασα και άλλα 700 ευρώ περίπου. Βάλε και τα αεροπορικά κανένα 700ρι μέσο όρο να βρεις, πας στα 2200 ευρώ, για 20 μέρες. Άνετα. :)
20 μέρες 2200 ευρώ (-700 το εισητήριο, μένουν 1500 ευρώ για 20 μέρες) στις ΗΠΑ. Άνετα.
Αν τρως μέλι και ακρίδες, αν μένεις σε χαρτόκουτα, αν γυρνάς a pied, αν ψωνίσεις μόνο ένα μπλουζάκι που να λέει "I went to NY and all I got was this lousy T-shirt".

Thanks but no thanks.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι όχι, μένοντας σε third class ξενοδοχείο του Mahattan και ακούγοντας κάθε βράδυ τα... βογγητά της τύπισσας από το διπλανό δωμάτιο, τρώγοντας σε κάτι junk food μέρη πράγματα που λίγο ακόμη και θα ήταν ζωντανά, περπατώντας μέχρι να λιώσουν τα παπούτσια σου και ψωνίζοντας κρύσταλλα-σουβενίρ από πλανόδιους μαύρους στην 7η λεωφόρο με 5 ευρώ το ένα. :haha:
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
Χαχαχαχαχαχαχα!ΑΕΚτσή και Boss...:haha:
εγώ πάντως αν μάζευα αυτά τα λεφτά δεν θα τα μάζευα γιατί θα τα έτρωγα:shock:
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
Όχι όχι, μένοντας σε third class ξενοδοχείο του Mahattan και ακούγοντας κάθε βράδυ τα... βογγητά της τύπισσας από το διπλανό δωμάτιο, τρώγοντας σε κάτι junk food μέρη πράγματα που λίγο ακόμη και θα ήταν ζωντανά, περπατώντας μέχρι να λιώσουν τα παπούτσια σου και ψωνίζοντας κρύσταλλα-σουβενίρ από πλανόδιους μαύρους στην 7η λεωφόρο με 5 ευρώ το ένα. :haha:

εμενα δεν με χαλαγε καθολου παντος! ετσι θα νιωσεις καλητερα το ταξιδι και θα εχεις να λες ιστοριες! τωρα αμα πας σε κυριλε ξενοδοχεια τρως στα καλητερα εστιατορια περνεις ταχι για καθε αποσταση ανω των 2 χλμ..! ε μετα τι να κανω αμερικη αμα ειναι να χαλασω 1.000.000 ευρο για 1 μηνα!
θα παω ενα μηνα να τον νιωσω ομως! να ριξω περπατημα μεχρι να με πονεσουν τα ποδια ξεκουραση για κανα 2ωρο στο ξενοδοχειο που κρεβατι και μπανιο να εχει ας ειναι οτι θελει και μετα παλι περπατημα και ταξιδι...!

τουλαχιστον ετσι θα το ευχαριστιομουν εγω!
 

Timoros

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ξανα ανοιγω παλιο θεμα αλλα πιστευω καλυτερα απο το να δημιουργησω παρομοιο.
θελω απεγνωσμενα να παω στην arizona των ΗΠΑ.
οποτε ξερει κανεις ποσο περιπου θα κοστισει το εισητηριο μετ επιστροφης;
και ακομα που μπορω να κοιταξω για να βρω καποιο φτηνο;γιατι ακουω και εγω για 500-600 με επιστροφη αλλα δεν τα βρισκω πουθενα.
υπαρχει καποιοσ τροπος να τα βρω ετσι μαζεμενα οπως εχετε στο site την εφαρμογη για φτηνες πτησεις στην Ευρωπη;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.187
Μέλη
38.990
Νεότερο μέλος
chris.s

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom