Γενικά Αεροπορικές καταστροφές με μοναδικούς επιζώντες!

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
tripakias said:
Κανονιστε τωρα να αρχισετε να γραφετε για ολα τα ατυχηματα της Turkish.

Παντως αν υπηρχε γκρουπ για αεροφοβικους ολο τετοια θα ποσταριζα.
Εγω είπα για ένα επεισόδιο απο τη σειρά, δν κατηγορησα την εταιρία, αλλα στο χωριό μου λένε οποιος έχει τη μύγα μυγιαζεται...
 

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
Επειδή έχω χάσει επεισόδια, έχει κανείς μετοχές της Turkish στο φόρουμ ή απλά είναι fan;
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
αμ και γω τον έχω τον μαζοχισμό μου πριν την αναχώρηση...
τη μια για το ταξίδι στην Ινδονησία, ένα βράδυ πριν, έκατσα και είδα τους Επιζήσαντες...

την άλλη, ψάχνοντας πληροφορίες για τις Κομόρες , έπεσα στο youtube σε ένα αεροπορικό δυστύχημα των Αιθιοπικών γραμμών.
Στις 23/11/96, Boeing 767-200ER, καταλαμβάνεται από 3 Αιθίοπες, στη διαδρομή από Αντίς Αμπέμπα για Βομβάη, με αίτημα πολιτικού ασύλου στην Αυστραλία.
Στο τέλος και λόγω ελλείψεως καυσίμων, συνετρίβει στον Ινδικό ωκεανό κοντά στη Grand Comore, μπροστά στα μάτια των ντόπιων και λουόμενων τουριστών ....
Απο τους 175 επιβάτες , πλήρωμα και αεροπειρατές, έχασαν τη ζωή τους οι 125.

ήταν κάπως το video.... όταν ετοιμάζεσαι να πας σε ένα τόσο μακρυνό ταξίδι και κανονίζεις και πτήσεις με μικρά αεροπλανάκια ή εταιρίες που είναι στη μαύρη λίστα :rolleyes:

εμ δεν φτάνει μόνο αυτό, το βλεπα και το ξανάβλεπα... και έψαξα να διαβάσω ότι υπήρχε σχετικό.
¨Ηταν σοκαριστικές οι συνθήκες δυστυχήματος (3 νεαροί αεροπειρατές χωρίς όπλα, λάθη πιλότου και επιβατών κ.α)

αλλά φυσικά ούτε που τόλμησα να αναφέρω τίποτε στον διοργανωτή του ταξιδιού hydronetta ...

Το βίντεο τραβηγμένο απο τουρίστρια...






Ethiopian Airlines Flight 961 - Wikipedia, the free encyclopedia
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Νομίζω ένα απ' τα πιο κουφά δυστυχήματα είναι ένα παλιότερο της Αeroflot στο οποίο ο συγκυβερνήτης έβαλε τα δύο παιδιά του στο πιλοτήριο και το ένα απ' τα δύο απενεργοποίησε τον αυτόματο, χάσανε τον έλεγχο και έπεσαν κάπου στη Σιβηρία.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Νομίζω ένα απ' τα πιο κουφά δυστυχήματα είναι ένα παλιότερο της Αeroflot στο οποίο ο συγκυβερνήτης έβαλε τα δύο παιδιά του στο πιλοτήριο και το ένα απ' τα δύο απενεργοποίησε τον αυτόματο, χάσανε τον έλεγχο και έπεσαν κάπου στη Σιβηρία.
εδώ πάει το σοφό "κάνε παιδιά να δεις καλό" , αφαιρόντας την τεράστια βλακεία (για να μην το πω αλλιώς) του πιλότου....
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
North66 said:
Νομίζω ένα απ' τα πιο κουφά δυστυχήματα είναι ένα παλιότερο της Αeroflot στο οποίο ο συγκυβερνήτης έβαλε τα δύο παιδιά του στο πιλοτήριο και το ένα απ' τα δύο απενεργοποίησε τον αυτόματο, χάσανε τον έλεγχο και έπεσαν κάπου στη Σιβηρία.
Ναι το θυμάμαι αυτό που λες
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
παντως εγω εχω μια θεια η οποια βρεθηκε 2 (!!!!!!!!!!) φορες σε αεροπορικο ατυχημα και εζησε και τις 2!!!!!
καμια φορα το ζητηταμε με τα ξαδελφια μου και παντα καταληγουμε να λεμε οτι θα ειναι περιεργο να πεθανει με ενα φυσιολογικο τροπο πλεον......ειναι στα 82 και νομιζεις οτι ειναι 50.......και αμα την πεις για αεροπλανο δεν εχει καμια φοβια!
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Χριστός και Παναγία!!!!
να 'ναι πάντα τυχερή η θεία σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.860
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom