Γενικά Αεροπορικές καταστροφές με μοναδικούς επιζώντες!

periigitis

Member
Μηνύματα
116
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
awww.newsbeast.gr_files_temp_7DA538334FE3B7E22C120B830A6634E0.jpg



Απίστευτες ιστορίες ανθρώπων που βγήκαν αλώβητοι από τα συντρίμμια!

Τα αεροπορικά δυστυχήματα είναι πάντα τραγικά αλλά ευτυχώς δεν συμβαίνουν συχνά.

Το να επιβιώσεις δε από μια τέτοια καταστροφή είναι ακόμα πιο σπάνιο!

Κανείς δεν ξέρει πώς τα κατάφεραν, οι μοναδικοί ωστόσο επιζώντες από μια σειρά αεροπορικών δυστυχημάτων είχαν πράγματι τύχη βουνό.

Χωρίς λογική εξήγηση, ένας επιβάτης κατάφερε να επιβιώσει από τον όλεθρο για να διηγηθεί την απίστευτη ιστορία του.

Ας ξαναζήσουμε λοιπόν τον τρόμο της μοιραίας αυτής πτήσης, με τον επιζώντα να τη θυμάται για το υπόλοιπο της ζωής του.

Θαύμα ή απλή τύχη, εσείς αποφασίζετε...

συνέχεια εδώ: Newsbeast.gr | ΚΟΣΜΟΣ : Αεροπορικές καταστροφές με μοναδικούς επιζώντες
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ναι μεν αεροπλάνο πέφτει σπάνια, ειδικα μεγάλης εταιρίας αλλα οταν πέσει το ποσοστό αγγίζει το 100% σε θανάτους.
 

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
Δεν έχω χάσει επεισόδιο του MAYDAY "AIR DISASTER". Περιμένω εναγωνίως να γυριστεί και η πτώση του αεροπλάνου της Air France το 2009 με τις επισημες εξηγήσεις και πορίσματα. Όπως και να το θέσεις οι στιγμές είναι ΤΡΑΓΙΚΕΣ..
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Κι εγω είμαι φαν της εν λόγω σειράς. Πέρυσι είχα δει πέντε επεισόδια το βράδυ πριν ταξιδεψω(με ανταπόκριση κιόλας)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
ganlayer3 said:
Δεν έχω χάσει επεισόδιο του MAYDAY "AIR DISASTER". Περιμένω εναγωνίως να γυριστεί και η πτώση του αεροπλάνου της Air France το 2009 με τις επισημες εξηγήσεις και πορίσματα. Όπως και να το θέσεις οι στιγμές είναι ΤΡΑΓΙΚΕΣ..
Πάντως σε ένα άλλο ντοκιμαντέρ σχετικά με το ατύχημα της AF νομιζω είχαν πει ότι είχαν παγώσει οι αισθητήρες που μετρούν την ταχύτητα και αυτός ήταν ο λόγος πτώσης του αεροσκάφους και ότι μετά αντικαταστάθηκαν σε ολα τα Α330 οι αισθητήρες αυτοί
 

periigitis

Member
Μηνύματα
116
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
Δεν έχω χάσει επεισόδιο του MAYDAY "AIR DISASTER". Περιμένω εναγωνίως να γυριστεί και η πτώση του αεροπλάνου της Air France το 2009 με τις επισημες εξηγήσεις και πορίσματα. Όπως και να το θέσεις οι στιγμές είναι ΤΡΑΓΙΚΕΣ..
Μια από τα ίδια και εγώ! ;)
 

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
Πάντως σε ένα άλλο ντοκιμαντέρ σχετικά με το ατύχημα της AF νομιζω είχαν πει ότι είχαν παγώσει οι αισθητήρες που μετρούν την ταχύτητα και αυτός ήταν ο λόγος πτώσης του αεροσκάφους και ότι μετά αντικαταστάθηκαν σε ολα τα Α330 οι αισθητήρες αυτοί
Είχα διαβάσει σε κάποιο ιντερνετικό ειδησιογραφικό, οτι η απομαγνητοφωνηση των μαύρων κουτιών, πρόδωσε οτι ο πιλότος την στιγμή της πτώσης ήταν εκτός πιλοτηρίου για ανάπαυση. Κακές γλώσσες (blogs) οτι στην λίστα επιβατών ήταν και κάποια γυναίκα γνώριμη του πιλότου. Ήδωμεν....

ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ AIR FRANCE - vrikan stoicheia sto mafro kouti tis AIR FRANCE
 

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
Κι εγω είμαι φαν της εν λόγω σειράς. Πέρυσι είχα δει πέντε επεισόδια το βράδυ πριν ταξιδεψω(με ανταπόκριση κιόλας)
Ελπίζω να τα είδες μόνος σου. Από τότε που έγινε fun και η σύζηγος μου κάθε φορά που έχει αναταράξεις φτάνουμε κοντα στο ευχέλαιο.:haha:
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
ganlayer3 said:
Είχα διαβάσει σε κάποιο ιντερνετικό ειδησιογραφικό, οτι η απομαγνητοφωνηση των μαύρων κουτιών, πρόδωσε οτι ο πιλότος την στιγμή της πτώσης ήταν εκτός πιλοτηρίου για ανάπαυση. Κακές γλώσσες (blogs) οτι στην λίστα επιβατών ήταν και κάποια γυναίκα γνώριμη του πιλότου. Ήδωμεν....

ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ AIR FRANCE - vrikan stoicheia sto mafro kouti tis AIR FRANCE
Είναι συνηθισμένο νομίζω σε long haul πτήσεις μετά την απογείωση κι αφού το βάλουν στο αυτόματο να ξεκουράζεται ο πιλότος... Ιδιαίτερα με καλη συντροφιά ;)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
ganlayer3 said:
Ελπίζω να τα είδες μόνος σου. Από τότε που έγινε fun και η σύζηγος μου κάθε φορά που έχει αναταράξεις φτάνουμε κοντα στο ευχέλαιο.:haha:
Πάντα μόνος. Αν και οι Γερμανοί τότε μας έφεραν μια χαρα. Συγκεκριμένα το τελευταίο που είδα ήταν για την Turkish στο AMS.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συγκεκριμένα το τελευταίο που είδα ήταν για την Turkish στο AMS.
Κανονιστε τωρα να αρχισετε να γραφετε για ολα τα ατυχηματα της Turkish.

Παντως αν υπηρχε γκρουπ για αεροφοβικους ολο τετοια θα ποσταριζα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom