Ακριβο μου ταξιδι

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Πριν λιγες μερες εβγαλα ενα εισιτηριο one way για τον γιο μου με Aegean για να εκμεταλλευτω το κουπονι 50% του προγραμματος genairation μη δινοντας καμια σημασια στην επερχομενη "εκπτωση" της εταιρειας που ανακοινωθηκε σημερα. Και ορθως επραξα. Αφενος πηρα συν 50% στα bonus της καρτας, το εισιτηριο μετακινειται ως flex μη εκπτωτικο, αφετερου η αρχικη τιμη ΣΗΜΕΡΑ εντελως συμπτωματικα αυξηθηκε τοσο ωστε με την εκπτωση θα πληρωνα ακριβως οσο πριν μια εβδομαδα χωρις εκπτωση και θα εχανα και τα εξτρα bonus

Μιλαμε για τετοια καραγκιοζιλικια.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Η αλήθεια είναι ότι τα αεροπορικά εντός Ευρώπης έχουν ξεφύγει πάρα πολύ. Και δεν έχουν πια και την δικαιολογία των ακριβών καυσίμων όπως μας το πλασάρανε αρχές του 2022..

Το newsletter του fly4free παραμένει Ευαγγέλιο για ταξίδια εκτός Ευρώπης, βλέπω μια σημαντική αύξηση προσφορών σε σχέση με πέρυσι με πολύ ελκυστικές τιμές. Με αυτό πορεύομαι από πέρυσι. Ενδεικτικό το σημερινό newsletter.

1704740447270.png
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Καλυτερα να παω 4η φορα Πορτογαλια η 14η φορα Ιταλια παρα στους ξινους.
Καλα κανουν κι εχουν φθηνα ποτα, δεν αντεχονται αν δεν πιεις.
Παρά το γεγονός ότι λάτρεψα τη χώρα και τη θεωρώ πραγματικό θησαυρό, δεδομένων και των τιμών της, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Μιλάμε η επιτομή της ξινίλας. Οι Πολωνοί και οι Γεωργιανοί μου άφησαν αυτή την πικρία, που αμαύρωσε τις πανέμορφες χώρες τους.
Α και στο αεροδρόμιο ήλεγχαν τα διαβατήριά μας κανά 20λεπτο. Άντε να το καταλάβω για τις ξεθωριασμένες και παλιές ταυτότητες αλλά για τα διαβατήρια; Στο τέλος τους κάλεσα να επικοινωνήσουν με την πρεσβεία σε περίπτωση που επέμεναν να θεωρούν ότι υπάρχει πρόβλημα με την είσοδό μας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.539
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτό με τα ελληνικά διαβατήρια γίνεται σε πολλά μέρη, από φίλο που είναι συνοριοφύλακας στο εξωτερικό, έχει ειδικό αστερίσκο το ελληνικό διαβατήριο λόγω του ότι είναι από τα πιο παραχαραγμένα στην ΕΕ. Ειδικά αν δε φαίνεσαι και πολύ Έλληνας, είτε λόγω μελαμψότητας είτε λόγω σκανδιναβίλας, ένα δεύτερο έλεγχο τον περνάς.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Αυτό με τα ελληνικά διαβατήρια γίνεται σε πολλά μέρη, από φίλο που είναι συνοριοφύλακας στο εξωτερικό, έχει ειδικό αστερίσκο το ελληνικό διαβατήριο λόγω του ότι είναι από τα πιο παραχαραγμένα στην ΕΕ. Ειδικά αν δε φαίνεσαι και πολύ Έλληνας, είτε λόγω μελαμψότητας είτε λόγω σκανδιναβίλας, ένα δεύτερο έλεγχο τον περνάς.
Μπορεί αλλά σε πτήση από Λονδίνο στη Βαρσοβία να ελέγχεις επί μισή ώρα μια παρέα 4 ατόμων, ενώ όλοι οι άλλοι έχουν περάσει?
Μου είχε περάσει από το μυαλό ότι ήθελαν μπαξισι, αφού επέμεναν τόσο πολύ.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.287
Παρά το γεγονός ότι λάτρεψα τη χώρα και τη θεωρώ πραγματικό θησαυρό, δεδομένων και των τιμών της, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Μιλάμε η επιτομή της ξινίλας. Οι Πολωνοί και οι Γεωργιανοί μου άφησαν αυτή την πικρία, που αμαύρωσε τις πανέμορφες χώρες τους.
Α και στο αεροδρόμιο ήλεγχαν τα διαβατήριά μας κανά 20λεπτο. Άντε να το καταλάβω για τις ξεθωριασμένες και παλιές ταυτότητες αλλά για τα διαβατήρια; Στο τέλος τους κάλεσα να επικοινωνήσουν με την πρεσβεία σε περίπτωση που επέμεναν να θεωρούν ότι υπάρχει πρόβλημα με την είσοδό μας.
Χάσαμε πτήση από κλείσιμο συνόρων στη Γεωργία χωρίς κανένα λόγο. Εκατοντάδες άνθρωποι περιμέναν επί ώρες να περάσουν και αυτοί άπλα κοιτούσαν. Και δεν ξέρω που να κάνω καταγγελία στην ΕΕ. Θέλουν να μπουν και στην ΕΕ στερώντας το νόμιμο δικαίωμα διέλευσης στους πολίτες της χωρίς να συντρέχει λόγος.
 

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Τριπλασιάζεται σχεδόν ο δημοτικός φόρος στα ξενοδοχεία στο Παρίσι.
Οι ταξιδιώτες σε ξενοδοχεία 5 * θα πρέπει να πληρώσουν για μια διανυκτέρευση 10,73 € , μια αύξηση 186 % σε σύγκριση με την τιμή του 2023 των 3,75 € και οι ταξιδιώτες σε ξενοδοχεία 4 * θα πρέπει να πληρώσουν μια νέα τιμή 8,13 € , αύξηση 182% , σε σύγκριση με την τιμή του 2023 των 2,88 € .
Οι ταξιδιώτες που διαμένουν σε ξενοδοχεία 1*, παραθεριστικά χωριά, ξενώνες , θα πληρώνουν 2,60 € , αντί του ενός € του 2023 .

Οι τιμές είναι ανά άτομο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom