Ακτοπλοϊκά εισιτήρια 2012: Κάθε λιμάνι και καημός

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Επειδή είμαστε off topic, ρίξε μια ματιά στη σελίδα της trainose (κάθε μήνα υπάρχουν εκατοντάδες θέσεις σε χαμηλές τιμές) και, αν θες, τα λέμε στο αντίστοιχο τόπικ για τον ΟΣΕ
το ξερω οτι υπαρχουν εκατονταδες προσφορες, αλλα δε λεει κατι. Π.χ. όταν ήθελα να παω Θεσσαλονικη για μια πτηση, οι τιμες ήταν κανονικες και δε μπορουσα με τιποτα να βρω προσφορα, αρκετα νωριτερα. Συμφωνω για το off topic και κλεινει εδω ;)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ναι, ειμαι σιγουρη. Το οτι εβγαλε μια προσφορα δε μου λεει και πολλα.
Μάλλον χρειάζεσαι αιρ-κοντίσιον ή επείγοντα μαθήματα αριθμητικής (πρόσθεση - αφαίρεση). Από πότε το 96 είναι μικρότερο από το 76 που είναι η σημερινή μέγιστη τιμή?
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Μάλλον χρειάζεσαι αιρ-κοντίσιον ή επείγοντα μαθήματα αριθμητικής (πρόσθεση - αφαίρεση). Από πότε το 96 είναι μικρότερο από το 76 που είναι η σημερινή μέγιστη τιμή?
επαναλαμβανω οτι δεν αναφερομαστε σε δρομολογια περσινα. Αναφερομαι στην εξυγιανση και στα δρομολογια προ 3ετιας και βαλε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Eάν δεν έχεις χρήματα για να πας Χίο ή σε οποιοδήποτε άλλο νησί, ή κάθεσαι σπίτι σου και περιμένεις να μαζέψεις το ποσό ή στήνεις δική σου ναυτιλιακή και πας τζάμπα. Αρκετά φιλοσοφήσαμε την κλεψιά και την απατεωνιά.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Rosa μια παρακληση.υπαρχει ενα κουμπακι που γραφει πολλαπλη.το πατας στο μηνυμα οποιου θες να απαντησεις κι ετσι δεν χρειαζεται να κανεις ξεχωριστη παραθεση καθε φορα!

Επισης ας μη συνεχιστει αυτο το θεατρο του παραλογου για την αδικη κοινωνια και την οικονομικη κριση που μας μαστιζει και μας αναγκαζει να γινουμε κλεφτες!
 

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
καλημέρα
μια ερώτηση ήθελα να κάνω
φεύγω από Μύκονο την Κυριακή πρωί 8:25 να πάω Σύρος 23:05,χρόνος στα 15 ώρες ,τιμή εισιτηρίου στα ?7.
το πλοίο φεύγει από Μύκονο και περνάει από πολλά νησιά,και κάθε φορά το πλοίο δένει στο λιμάνι μια ώρα.
Η ερώτηση μου είναι :μπορώ να κατεβώ από το πλοίο να αγοράσω ένα souvenir και να ξαναφύγω η πρέπει να καθίσω όλη την διαδρομή στο πλοίο.
για την τιμή ρώτησα την travel.viva.gr και μου είπε ότι είναι σωστή.?7.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
καλημέρα
μια ερώτηση ήθελα να κάνω
φεύγω από Μύκονο την Κυριακή πρωί 8:25 να πάω Σύρος 23:05,χρόνος στα 15 ώρες ,τιμή εισιτηρίου στα ?7.
το πλοίο φεύγει από Μύκονο και περνάει από πολλά νησιά,και κάθε φορά το πλοίο δένει στο λιμάνι μια ώρα.
Η ερώτηση μου είναι :μπορώ να κατεβώ από το πλοίο να αγοράσω ένα souvenir και να ξαναφύγω η πρέπει να καθίσω όλη την διαδρομή στο πλοίο.
για την τιμή ρώτησα την travel.viva.gr και μου είπε ότι είναι σωστή.?7.
Συγγνωμη με κουπί θα πας?
Από Μύκονο για Συρο εγω βλέπω την Κυριακή δυο δρομολόγια με τιμη το φθηνοτερο 9,50Ε και διάρκεια 1 ώρα. Επίσης ούτως ή άλλως μετά από Μύκονο πόσα νησιά να παρεμβάλονται πια μέχρι Σύρο:bleh:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
δεν διάβασες τι έγραψα,θέλω να κάνω αυτό το δρομολόγιο ,να κάνω όλα τα νησιά βόλτα,έτσι για τρέλα.
η ερώτηση είναι εάν μπορώ να κατέβω από το πλοίο,να πιο ένα καφέ ,να αγόρασα ένα souvenir και να ξανά ανεβώ στο πλοίο.
εάν επιτρέπεται , η είναι υποχρεωτικό να μείνω στο πλοίο όλη την διαδρομή.
:):):)
αρχικά έψαχνα ένα δρομολόγιο
να φύγω πρωί από την Μύκονο να πάω Σύρο και το βράδυ να ξανά επιστρέψω στην Μύκονο.
Πολύ παλιά υπήρχε και όχι ένα δρομολόγιο,πολλά.
τώρα βλέπεις δεν υπάρχει,πρέπει να μείνω ένα βράδυ στην Σύρο
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
καλημερα

δεν προλαβαινεις Phenix να κατεβεις και να ανεβεις σε καθε λιμανι γιατι το καραβι μενει περιπου 40 λεπτα σε καθε ρνα παο αυτα για να ξεφορτωσει και να φορτωσει (πανω κατω)

επισης δεν επιτρεπεται να κατεβεις και να ανεβεις αφου το εισιτηριο σου εχει αλλο μερος σαν αφετηρια και αλλο σαν τελικο προορισμο ( δλδ το εισιτηριο λεει Μυκονος Συρος - αρα εσυ δεν μπορεις να ανεβεις απο την Παρο...)
 

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
ωραία
σε ευχάριστο για την απάντηση,μου μένει μόνο η Τίνος για μονοήμερη εκδρομή.
ποιος ξέρει μέχρι τον Αύγουστο μπορεί να βάλουν και κάποιο πλοίο για Σύρο.
καλή διασκέδαση στην Αντίπαρος,έμενα μου μένουν ακόμα δυο μήνες μέχρι την Πάρο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom