Ακτοπλοϊκά εισιτήρια

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Η Anek δεν έχει καμία σχέση με τον ATTICA GROUP.
@katkats πολύ σίγουρα σε βρίσκω, ενώ η συγχώνευση έχει γίνει εδώ και αρκετά χρόνια.

Η ATTICA GROUP έχει την ΑΝΕΚ και τα εισιτήρια μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να βγει seasmiles.
Αν δεν με πιστεύεις πάρε τηλέφωνο την BSF να ρωτήσεις.
Όπως και στα ταξίδια με την ΑΝΕΚ μπορείς να περάσεις κάρτα seasmiles και να πάρεις μίλια.

Η Attica group έχει πλέον Anek Superfast / Blue Star Ferries / Hellenic Seaways.
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Η ATTICA GROUP έχει την ΑΝΕΚ και τα εισιτήρια μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να βγει seasmiles.
Αν δεν με πιστεύεις πάρε τηλέφωνο την BSF να ρωτήσεις.
Όπως και στα ταξίδια με την ΑΝΕΚ μπορείς να περάσεις κάρτα seasmiles και να πάρεις μίλια.

Η Attica group έχει πλέον Anek Superfast / Blue Star Ferries / Hellenic Seaways.
Για τα seasmiles δεν ξέρω, αλλά η Attica Group δεν έχει την ΑΝΕΚ
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Για την seasmiles περνάει σίγουρα , γιατί τα εισιτήρια για Κρήτη είναι "K/X Anek-Superfast" και γενικά η ANEK LINES έχει παντού (Κρήτη και Ιταλία) κοινοπραξία με την Attica group.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Η τρέχουσα συνεργασία (μέσω των κοινοπραξιών) υφίσταται νομίζω έως το Μάιο 2020, προφανώς μπορεί κανείς να πάρει τους πόντους (seasmiles) καθώς συμμετέχει η Superfast, μέλος της Attica Group
 

biassee

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Από συγγενή πράκτορα έμαθα ότι η cosmote εξαντλήθηκε τις πρώτες 2 ώρες κάθε 1η του μηνός που ανανεώνει τις θέσεις. Επίσης για vodafone ρισκάρετε να μείνετε εδώ γιατί είναι ανά 20ημερο.
Για Τηνο εφόσον είστε 3 άτομα με ΙΧ δείτε αναχώρηση και από Ραφήνα, ίσως συμφέρει (ειδικά αν δεν έχετε κάρτα seasmiles από Πειραιά).
Cosmote Deals: Θέλω να ταξιδέψω την 1 Σεπτεμβριου. Ο κωδικος Cosmote ισχύει για 14 μέρες, άρα εγώ ας πούμε οτι τον παίρνω αυριο 21 Ιουλιου. Για να κλείσω εισητηρια στη Seaways για 1 Σεπ , πρέπει να περιμένω να καλέσω την 1 Αυγούστου, πρωι πρωι ? (κι αν προλάβω) Δηλαδή δεν θα έχουν αν καλέσω αυριο ?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Cosmote Deals: Θέλω να ταξιδέψω την 1 Σεπτεμβριου. Ο κωδικος Cosmote ισχύει για 14 μέρες, άρα εγώ ας πούμε οτι τον παίρνω αυριο 21 Ιουλιου. Για να κλείσω εισητηρια στη Seaways για 1 Σεπ , πρέπει να περιμένω να καλέσω την 1 Αυγούστου, πρωι πρωι ? (κι αν προλάβω) Δηλαδή δεν θα έχουν αν καλέσω αυριο ?
Θα πρεπει να παρεις εισιτηριο και κωδικο 14μερες πριν..τωρα αν παρεις αυριο τηλ για να κλεισεις 1 σεπτεμβρη θα μπορεις αλλα οχι με τη προσφορα..αυτο ειναι το τρικ σ αυτες τις προσφορες δυστηχως αν και για σεπτεμβρη εχεις πιο πολλες πιθανοτητες πιστευω παρα αυγουστο!
 

biassee

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Βλέπω στην ηλεκτρονική αγορά εισιτηρίων κάτι περίεργο :
Ενώ τα Seajets έχουν ακριβότερο εισιτηριο επιβάτη απο τα "αργά" Bluestar , εν τούτοις έχουν πολύ φθηνότερο το ΙΧ κατα 25 € ! Έτσι αντισταθμίζεται όλη η διαφορά του κοστους ! Είναι έτσι, ή μου διαφεύγει κάτι , δεν κάνω κάτι σωστά στην αναζήτηση ?
*Το παράδειγμα που έχω είναι για Πειραιά - Πάρο με επιστροφή.
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα σε όλους. Σκεφτόμαστε αυτό το καλοκαίρι να πάμε με την οικογένειά μου στη Ρόδο ακτοπλοϊκώς. Το πρόβλημα είναι ότι τα εισιτήρια έχουν ήδη ξεκινήσει να εξαντλούνται γρήγορα. Μήπως είναι θέμα μάρκετινγκ της εταιρείας; Διότι για τις 31/7 τουλάχιστον που κοιτάζω στο site της Blue Star, οι τετράκλινες καμπίνες του Blue Star 2, είναι περιορισμένες και μάλιστα έχουν μείνει 3. Εγώ δε μπορώ να κάνω από τώρα κράτηση μιας και δεν έχουν κανονιστεί ακόμα άδειες κλπ. Όντως υπάρχει τόση ζήτηση; Λογικά η εξάντληση των καμπινών οφείλεται στον κορονοιό όπου ο κόσμος είναι επιφυλακτικός. Αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση από 28/3 να εξαντλούνται για 31/7, δηλαδή 4 μήνες μετά, με δεδομένο ότι υπάρχουν συχνά δρομολόγια και ότι το πλοίο είναι μεγάλο και έχει πολλές καμπίνες.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Καλησπέρα σε όλους. Σκεφτόμαστε αυτό το καλοκαίρι να πάμε με την οικογένειά μου στη Ρόδο ακτοπλοϊκώς. Το πρόβλημα είναι ότι τα εισιτήρια έχουν ήδη ξεκινήσει να εξαντλούνται γρήγορα. Μήπως είναι θέμα μάρκετινγκ της εταιρείας; Διότι για τις 31/7 τουλάχιστον που κοιτάζω στο site της Blue Star, οι τετράκλινες καμπίνες του Blue Star 2, είναι περιορισμένες και μάλιστα έχουν μείνει 3. Εγώ δε μπορώ να κάνω από τώρα κράτηση μιας και δεν έχουν κανονιστεί ακόμα άδειες κλπ. Όντως υπάρχει τόση ζήτηση; Λογικά η εξάντληση των καμπινών οφείλεται στον κορονοιό όπου ο κόσμος είναι επιφυλακτικός. Αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση από 28/3 να εξαντλούνται για 31/7, δηλαδή 4 μήνες μετά, με δεδομένο ότι υπάρχουν συχνά δρομολόγια και ότι το πλοίο είναι μεγάλο και έχει πολλές καμπίνες.
προφανως ειναι θεμα μαρκετινγκ της εταιριας,παντα εχει καμπινες απλα λογω της καταστασης κρατουν εφεδρικες δεν νομιζω να αντιμετωπισετε θεμα,αρκει να μην το αφησεις τελευταια στιγμη.
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
προφανως ειναι θεμα μαρκετινγκ της εταιριας,παντα εχει καμπινες απλα λογω της καταστασης κρατουν εφεδρικες δεν νομιζω να αντιμετωπισετε θεμα,αρκει να μην το αφησεις τελευταια στιγμη.
Ευελπιστώ τέλη Μάη-αρχές Ιούνη να έχουμε κατασταλάξει!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Στις 4κλινες λόγω του κορονοϊού βάζουν δύο άτομα μόνο εκτός κι αν είναι οικογένεια. Αν υπάρχει έλλειψη για όσους ζητούν δίκλινες τους βάζουν σ αυτές. Επίσης 31/7 φεύγουν οι περισσότεροι για την άδεια του Αυγούστου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom