Ακυρωσατε διακοπες στο εξωτερικο λογω της γριπης των χοιρων ?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
και εγω πάω βαρκελώνη 1/6..δεν ακυρώνω..αλλα σκεφτομαι πως μπορώ να προφυλαχτω καλυτερα...
απο οτι μου ειπε μια γιατρος που ασχολειται με το θεμα..θελει λεει προσοχη ..δεν ξερουν ποσο χρονο ζει ο ιος στο περιβαλλον...και το οτι κολλαει απο ανθρωπο σε ανθρωπο τους αναγκαζει να ειναι στο επιπεδο συναγερμου 5.κολλαει μεσω των υγρων του σωματος..γιαυτο πρεπει να πλενουμε συχνα τα χερια και να μην τα βαζουμε στο στομα,στην μυτη και στα ματια..
θα προσπαθησω να αποφυγω τον συνωστισμό...και να καθαριζω τα χερια μου συχνα με μαντηλακια που περιεχουν οινοπνευμα..
αν καποιος εχει καλυτερη πληροφορηση..ας ενημερωσει...
δεν φοβαμαι..αλλα καλο ειναι να ξερουμε καποια πραγματα..
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Το συγκεκριμενο θεμα ειναι κατι σα δημοσκοπηση,ποιος φοβαται να ταξιδεψει αυτες τις μερες; Να σηκωσει το χερι του!

Λοιπον εγω δεν ακυρωνω το ταξιδι μου στη Αθηνα!!!

Ioanna balla,χωρις να κανω την εξυπνη,το θεμα σχεδον δε παιζει στη τιβι εδω και τα μονα ατομα που ειδα να φορανε τη μασκα ηταν την παρασκευη 2 ιαπωνεζοι.

Και φυσικα αυτο που λετε να προσεχουμε εννοειται!

Καλο ταξιδι στη Βαρκελωνη!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Το συγκεκριμενο θεμα ειναι κατι σα δημοσκοπηση,ποιος φοβαται να ταξιδεψει αυτες τις μερες; Να σηκωσει το χερι του!

Λοιπον εγω δεν ακυρωνω το ταξιδι μου στη Αθηνα!!!

Ioanna balla,χωρις να κανω την εξυπνη,το θεμα σχεδον δε παιζει στη τιβι εδω και τα μονα ατομα που ειδα να φορανε τη μασκα ηταν την παρασκευη 2 ιαπωνεζοι.

Και φυσικα αυτο που λετε να προσεχουμε εννοειται!

Καλο ταξιδι στη Βαρκελωνη!
σε ευχαριστώ για την πληροφορία..μονο εδω οι δικες μας τιβι πανικοβαλουν τον κόσμο...μαλλον πρεπει να τις κλεισουμε...
με λιγη προσοχη ολα θα πάνε καλα...
με το καλο να ερθεις στην πατρίδα.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
χωρις να κανω την εξυπνη,το θεμα σχεδον δε παιζει στη τιβι εδω και τα μονα ατομα που ειδα να φορανε τη μασκα ηταν την παρασκευη 2 ιαπωνεζοι.
ενταξει τωρα, οι γιαπωνεζοι, δε ειναι κριτηριο:p. Οπου υπαρχει πολυς κοσμος, φορουν μασκα. Θυμαμαι, πριν 2 χρονια στο αεροδρομιο του Καϊρου, ειχαν παθει πανικο χωρις λογο. Μολις κατεβηκαν απο το αεροπλανο φορουσαν ολοι μασκες, λες και υπηρχε πανδημια...:haha:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω πριν γινει η ολη ιστορια , ακυρωσα ταξιδι για Τζαμαικα (ναι πεταξτε ντοματες :bleh:) για αλλους λογους και δεν υπηρχε περιπτωση να ακυρωσω για τη γριπη. Ζηλευω ολους εσας που θα ταξιδευετε , ειδικα προς Μεξικο και λατιν αμερικα :(:(
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εγω σκεφτομαι να μεινω Ελλαδα φετος
καλά όταν λές φετος......εννοείς μεχρι τελος τη χρονιάς......τιποτε λογω της γριππης;
εν μέρει σε καταλαβαίνω,τους υπόλοιπους που μίλησαν τους είδα πολύ ανετους,εγώ προσωπικά θα είχα ενδοιασμους,καλα για Μεξικο δε θα το συζητουσα για κανατετραμηνο ακομα,αλλά ευρώπη πήγαινα άνετα.......με προσοχή στα στοιχειώδη οπως ανεφερε μια φιλη που μιλησε για πολυ συχνο πλυσιμο απολυμανση χεριων κλπ,...οκ δεν το κρυβω οτι θα με προβληματιζε .....καπως ,ευτυχως δεν εχω κατι στα αμεσα πλανα
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Μωρέ μόνο μην μας χτυπήσει η γρίπη των euro...
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
μπραβο βρε παιδια, πολυ θετικα τα μηνυματα σας.. δεν χαμπαριαζουν οι τραβελστοριτες βλεπω..

ηταν οτι επρεπε αυτο σημερα γιατι εκανα κατι τηλεφωνηματα περιεργα σε ιμπερια και ακτινα τραβελ σημερα....

χτες βγηκα με μια φιλη μου και της ελεγα για Μεξικο και με φρικαρε χειροτερα απ΄οτι ημουν..

Εγώ πάντως, είμαι διατεθειμένος να αντικαταστήσω στο ταξίδι του όποιον το χρειαστεί, ε;
cakenet με εβαλες σε σκεψεις περισσοτερες απο αυτες που ειχα!! αληθεια αν εδινα σε καποιον το εισιτηριο μου, σε περιπτωση που δεν παω, θα υπηρχε κανεις που θα ηθελε να το αγορασει...?????

μιραντουλα και εσυ??? μαζι με τη γνωμη του cakenet???

Εγώ πάω και mexico και ΗΠΑ τον Ιούλιο. Αν ακυρώσουν οι δύο συνταξιδιώτες για ΗΠΑ θ'αναγκαστώ να ακυρώσω μέρος του ταξιδιού κι εγώ διότι δεν ξέρω να οδηγώ και χωρίς αμάξι το συγκεκριμένο κομμάτι δε γίνεται. Ελπίζω να έρθουν στα συγκαλά τους σύντομα
Γιωργο μπορεις να ερθεις και μαζι μας.... μεξικο μαλλον θα ειμαι και εγω..
λυπαμαι για το μαλλον, δεν μπορω να το πω με σιγουρια.. :(:(
 
Last edited by a moderator:

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
:haha::haha:

αγαπητε vagantos, η γριπη θα περασει... εδω μιλαμε για επιδημια και δεν γλιτωνουμε...
Eσυ με τα προβατακια καπως θα επιβιώσεις, εμεις πότε θα ξαναδούμε λάμα...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ρε παιδιά...τι ανησυχία είναι αυτή πια; Αν είναι να προκύψει πανδημία, θα έρθει κι εδώ οπότε ποιος ο λόγος να χάσεις το ταξίδι σου για κάτι που ίσως συμβεί, και κανείς δεν ξέρει με ποιες προϋποθέσεις.

Ζήστε τις εμπειρίες σας και απλά προσέξτε να τηρείτε όλους τους κανόνες προστασίας που ισχύει και για την κάθε γρίπη στην τελική, όχι μόνο για την συγκεκριμένη.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.401
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom