Volotea Ακυρώσεις πτήσεων απο Volotea

zade

Member
Μηνύματα
159
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Απλώς επειδή το έπαθα. Η πρώτη πτήση που αγόρασα για Σαντορίνη για φέτος ακυρώθηκε. Μέσα σε τρεις ημέρες από την στιγμή που ακυρώθηκε είχαν μπει τα λεφτά στον λογαριασμό μου.

Είναι λίγο κατσαπλιάδες με τον προγραμματισμό των πτήσεων, αλλά με τις επιστροφές χρημάτων είναι καλοί.
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Απλώς επειδή το έπαθα. Η πρώτη πτήση που αγόρασα για Σαντορίνη για φέτος ακυρώθηκε. Μέσα σε τρεις ημέρες από την στιγμή που ακυρώθηκε είχαν μπει τα λεφτά στον λογαριασμό μου.

Είναι λίγο κατσαπλιάδες με τον προγραμματισμό των πτήσεων, αλλά με τις επιστροφές χρημάτων είναι καλοί.
Χωρίς να κάνεις κάτι εσύ? Αυτόματα?
 

zade

Member
Μηνύματα
159
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Χωρίς. Μιλάμε τίποτα απολύτως. Μου στέλνουν mail μου λένε «ακυρώνεται, μην κάνετε τίποτα εσείς, θα πιστωθούν τα χρήματα στο λογαρισμό σας». Ούτε καν νύξη για βούτσερ ή κάτι άλο.
Καλά λέω, κάτσε να δούμε.

Μέσα σε τρεις εργάσιμες, λεφτά στην τράπεζα.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Για το αρχείο ... Σήμερα μου έκαναν full refund από τη Volotea για την πτήση στις 04/04. Είχα επιμείνει στην επιλογή αυτή παρόλα τα mail να δεχθώ voucher μεγαλύτερης αξίας από αυτή του εισιτηρίου μου.
Κατάφερες να πετάξεις φέτος με κάποια πτήση της Vοlotea?
 

matsas78

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.197
Ταξίδι-Όνειρο
πάντα το επόμενο...
Κατάφερες να πετάξεις φέτος με κάποια πτήση της Vοlotea?
Φέτος δεν μπόρεσα να πετάξω για πουθενά με καμιά αεροπορική ..... Τουλάχιστον η Volotea επέστρεψε τα χρήματα σε αντίθεση με Aegean που έχω γεμίσει με 500+ ευρώ κουπόνια ..
όταν είδα τις συνεχής ακυρώσεις σε Μάιο και Ιούνιο σταμάτησα να το κυνηγάω και ταξίδεψα οδικώς και ακτοπλοϊκώς εντός Ελλάδος.
Πάντως παλιότερα που πέταξα με τη συγκεκριμένη δεν είχα παράπονο.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Φέτος δεν μπόρεσα να πετάξω για πουθενά με καμιά αεροπορική ..... Τουλάχιστον η Volotea επέστρεψε τα χρήματα σε αντίθεση με Aegean που έχω γεμίσει με 500+ ευρώ κουπόνια ..
όταν είδα τις συνεχής ακυρώσεις σε Μάιο και Ιούνιο σταμάτησα να το κυνηγάω και ταξίδεψα οδικώς και ακτοπλοϊκώς εντός Ελλάδος.
Πάντως παλιότερα που πέταξα με τη συγκεκριμένη δεν είχα παράπονο.
Έχω αγοράσει εισιτήρια για Σαντορίνη τον Οκτώβρη με Volotea σε πολύ δελεαστική τιμή.Ο Μάιος και ο Ιούνιος ήταν δύσκολοι μήνες για τις πτήσεις εξωτερικού οπότε βρίσκω λογικές τις ακυρώσεις. Αυτό που με απασχολεί είναι αν ισχύουν ίδιες ακυρώσεις και στις πτήσεις εσωτερικού .
 
Μηνύματα
93
Likes
61
Έχω αγοράσει εισιτήρια για Σαντορίνη τον Οκτώβρη με Volotea σε πολύ δελεαστική τιμή.Ο Μάιος και ο Ιούνιος ήταν δύσκολοι μήνες για τις πτήσεις εξωτερικού οπότε βρίσκω λογικές τις ακυρώσεις. Αυτό που με απασχολεί είναι αν ισχύουν ίδιες ακυρώσεις και στις πτήσεις εσωτερικού .
από όσο λένε, αν δεν έχει πληρότητα η πτήση, η Volotea ακυρώνει φουλ. Για εσωτερικό μιλάω. Αλλά μέχρι Οκτώβρη έχουμε πολύ καιρό....μπορεί να έχουν ομαλοποιηθεί τα πάντα ή το αντίθετο (εγώ πετάω μέσα Σεπτεβρη για Σαντορινη και τα περιμέω όλα)
 

matsas78

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.197
Ταξίδι-Όνειρο
πάντα το επόμενο...
Έχω αγοράσει εισιτήρια για Σαντορίνη τον Οκτώβρη με Volotea σε πολύ δελεαστική τιμή.Ο Μάιος και ο Ιούνιος ήταν δύσκολοι μήνες για τις πτήσεις εξωτερικού οπότε βρίσκω λογικές τις ακυρώσεις. Αυτό που με απασχολεί είναι αν ισχύουν ίδιες ακυρώσεις και στις πτήσεις εσωτερικού .
Ελπίζω να γίνει κανονικά η πτήση σου ... στη θέση σου θα ετοίμαζα και ένα plan b ... όλα είναι πολύ ρευστά ακόμα
 
Last edited:
Μηνύματα
93
Likes
61
Καλό ταξίδι εύχομαι.Και στα δικά μας!
εγώ να σου πω -μιας και πάμε σε κοινό προορισμό- δεν ανησυχώ τόσο για το αν θα μου το ακυρώσουν στο πήγαινε, όσο για την επιστροφή!!Μη γίνει καμία στραβή και ακυρωθεί η πτήση και ξεμείνω εκεί...θα είμαι κ με μικρό παιδί!Δεν ξέρω βέβαια αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αλλά πολλά σκέφτομαι πλέον!Κατά τα άλλα, αν ακυρωθεί..τι είχαμε τι χάσαμε οκ......
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.971
εγώ να σου πω -μιας και πάμε σε κοινό προορισμό- δεν ανησυχώ τόσο για το αν θα μου το ακυρώσουν στο πήγαινε, όσο για την επιστροφή!!Μη γίνει καμία στραβή και ακυρωθεί η πτήση και ξεμείνω εκεί...θα είμαι κ με μικρό παιδί!Δεν ξέρω βέβαια αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αλλά πολλά σκέφτομαι πλέον!Κατά τα άλλα, αν ακυρωθεί..τι είχαμε τι χάσαμε οκ......
Δεν ξεμενεις Σαντορινη αν ακυρωθει η πτηση. Υπαρχουν πλοια.
Ακομη και εξωτερικο δεν ξεμενεις λογω μιας εταιρειας, απλα αλλαζεις πλανο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom