Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

Μηνύματα
15
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας στο twitter σήμερα ή αύριο θα βγουν όλες οι ακυρωμένες πτήσεις μέχρι 31 οκτ.
Για να το διατυπωσω καλυτερα. Οσων οι πτησεις (μεχρι 31/10/17) ακυρωνονται θα ενημερωθουν με email απο την εταιρια. Αυτο γραφει η ανακοινωση της εταιριας στο twitter.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Για να το διατυπωσω καλυτερα. Οσων οι πτησεις (μεχρι 31/10/17) ακυρωνονται θα ενημερωθουν με email απο την εταιρια. Αυτο γραφει η ανακοινωση της εταιριας στο twitter.
Ξαναγράφω πως η εταιρεία σήμερα ενημέρωσε πως σήμερα ή αύριο θα ανακοινώσει όλες τις πτήσεις που θα ακυρωθούν.
Υπήρξαν πολλές περιπτώσεις που ενώ έλαβαν το mail για το οποίο μιλάς, τελικά η πτήση τους έγινε κανονικά αλλά και αντίστοιχα ενώ δεν έλαβαν το σχετικό mail η πτήση τους βρίσκεται στις ακυρωμένες.

Γίνεται ένα πραγματικό μπάχαλο, μακάρι τουλάχιστον στην Ελλάδα να μην υπάρξει ακυρωμένη πτήση και γενικά να καταλάβουν το λάθος τους και να ξεκινήσουν να προσλαμβάνουν πιλότους άμεσα ώστε οι ακυρωμένες πτήσεις να είναι όσο το δυνατόν λιγότερες.
 
Μηνύματα
15
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Ξαναγράφω πως η εταιρεία σήμερα ενημέρωσε πως σήμερα ή αύριο θα ανακοινώσει όλες τις πτήσεις που θα ακυρωθούν.
Υπήρξαν πολλές περιπτώσεις που ενώ έλαβαν το mail για το οποίο μιλάς, τελικά η πτήση τους έγινε κανονικά αλλά και αντίστοιχα ενώ δεν έλαβαν το σχετικό mail η πτήση τους βρίσκεται στις ακυρωμένες.

Γίνεται ένα πραγματικό μπάχαλο, μακάρι τουλάχιστον στην Ελλάδα να μην υπάρξει ακυρωμένη πτήση και γενικά να καταλάβουν το λάθος τους και να ξεκινήσουν να προσλαμβάνουν πιλότους άμεσα ώστε οι ακυρωμένες πτήσεις να είναι όσο το δυνατόν λιγότερες.
τι πιθανοτητα δινεις να μην επιρεαστουν πτησεις απο και προς Ελλαδα?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
τι πιθανοτητα δινεις να μην επιρεαστουν πτησεις απο και προς Ελλαδα?
Ιδέα δεν έχω, από την πέμπτη που μας πέρασε μέχρι και την τετάρτη που έχουν ανακοινωθεί οι ακυρωμένες πτήσεις, μόνο μία πτήση από Πίζα προς/από Χανιά έχει ακυρωθεί.
 
Μηνύματα
15
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Ιδέα δεν έχω, από την πέμπτη που μας πέρασε μέχρι και την τετάρτη που έχουν ανακοινωθεί οι ακυρωμένες πτήσεις, μόνο μία πτήση από Πίζα προς/από Χανιά έχει ακυρωθεί.
Αν δεις και εχει ανεβασει τις ακυρωμενες πτησεις μεχρι τελη Οκτωμβρη κανε ενα κοπο και ανεβασε τα εδω! Θα σωσεις πολλους!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Φήμες ότι το φιασκο οφειλεται στη μετακινηση 140 πιλότων στη Norwegian που ανοιγει hub στο Δουβλινο και προτεινεται αντιπροσφορα 10.000 ευρω bonus στον καθενα απο τη Ryan για να επιστρεψουν.. Πτωση της μετοχης σημερα. Φαινεται οτι εχουν χασει τη μπαλα τελειως αυτη τη φορα.
https://www.theguardian.com/busines...=fb_a-travel_b-gdntravel#link_time=1505747480
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.069
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Απ'ότι διαβάζω στα σχόλια στη σελίδα τους στο fb,πολλοί λένε ότι δεν είναι όλες οι πτήσεις!! Έχουν ακυρωθεί πτήσεις που δεν τις έχει βάλει η ryanair στη λίστα.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Μου ήρθε μέιλ ότι ακυρώνεται η πτήση μου από λονδινο για σοφια..έκανα νέα κρατηση Λονδίνο για Θεσσαλονίκη κ αίτηση αποζημίωσης της προηγούμενης..δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα κ με την καινούργια εφόσον μου έστειλαν confirmation..τι λέτε??αγχωθηκα

Καλημερα Θεμη! Μπορεις να κανεις κανονικα κρατηση απο Αθηνα-Χανιακαι κανονικα εμφανιζονται ολες οι πτησεις! Το τσεκαρα μολις.
Μόνο οι πτήσεις που αναφέρονται στο σάιτ της εταιρείας είναι οι ακυρωμενες??για Θεσσαλονίκη δεν θα έχει πρόβλημα,ε??
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
15
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Μόνο οι πτήσεις που αναφέρονται στο σάιτ της εταιρείας είναι οι ακυρωμενες??για Θεσσαλονίκη δεν θα έχει πρόβλημα,ε??
Ιδεα δεν εχω! Θελω να πιστευω ομως οτι εδω στην Ελλαδα δεν θα μας επιρεασει και πολυ! Τωρα για τις ακυρωμενες πτησεις τις μετρισα ολες και βγαινουν 2021 στο συνολο τους απο 18 Σεπετεμβριου-28 Οκτωμβριου. Αν θα υπαρξουν αλλες θελω να πιστευω και ελπιζω πως οχι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πολλες βεβαια εχουν ηδη ακυρωθει τις προηγούμενες μέρες. Μιλάμε για 400.000+ επιβατες και 20+ εκατ Ε σε αποζημιωσεις ως τωρα..οποιαδηποτε αλλη αεροπορική θα εκανε χρονια να συνελθει. Αλλα ο κοσμος αγαπα το τσαμπα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom