Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Μολις πριν κοιταξα μια πτηση με επιστροφη που χω στη ραιαναιρ για 10 εως 13 νοεβριου για θεσσαλονικη-βαρσοβια και μου ΑΚΥΡΩΣΕ την πτηση!!!Ενω ειχε πτητικο προγραμμα για ολο το νοεβριο πλεον το αφεραισε,και δε μου εστειλαν καποιο μειλ,απλα μπηκα να δω πτησεις και το διαπιστωσα μονος μου,φυσικα σου χε επιλογη επιστροφη χρηματων η αλλαγη πτησης!
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Μολις πριν κοιταξα μια πτηση με επιστροφη που χω στη ραιαναιρ για 10 εως 13 νοεβριου για θεσσαλονικη-βαρσοβια και μου ΑΚΥΡΩΣΕ την πτηση!!!Ενω ειχε πτητικο προγραμμα για ολο το νοεβριο πλεον το αφεραισε,και δε μου εστειλαν καποιο μειλ,απλα μπηκα να δω πτησεις και το διαπιστωσα μονος μου,φυσικα σου χε επιλογη επιστροφη χρηματων η αλλαγη πτησης!
Το ίδιο συνέβη και σε μένα!!!
Ακύρωσαν το κυριακάτικο δρομολόγιο Αθήνα Βουκουρεστι από Νοέμβρη
Χωρίς να στείλουν ενημερωτικό μεηλ,τίποτα!!!
Τυχαία μπήκα στην διαχείριση κράτησης και το ειδα!!!
Έκανα αλλαγή πτήσης και πλήρωσα διαφορά αναγκαστικά!!
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Το ίδιο συνέβη και σε μένα!!!
Ακύρωσαν το κυριακάτικο δρομολόγιο Αθήνα Βουκουρεστι από Νοέμβρη
Χωρίς να στείλουν ενημερωτικό μεηλ,τίποτα!!!
Τυχαία μπήκα στην διαχείριση κράτησης και το ειδα!!!
Έκανα αλλαγή πτήσης και πλήρωσα διαφορά αναγκαστικά!!
Αυτο ειναι απαραδεκτο,προφανως δε θα τους βγαιναν οι πτησεις με ολο αυτο που γινετε,οποτε δεν ειναι μονο οι ακυρωσεις του σεπτεβριου-οκτωβριου,αλλα το προβλημα παει και στου επομενους μηνες,εγω εκανα αλλαγη πτησης για βρυξελλες στο ιδιο Διαστημα,αν και εβγαινε ακριβοτερο το εισιτηριο δε μου ζητησαν διαφορα στην τιμη!!!
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Αγαπάμε Ryanair και τα αρώματα με τα 20 ευρα και ας μην κερνάνε ούτε νερό!!!! πάντως αυτό με τις ακυρώσεις των πτήσεων είναι απαράδεκτο!
Αγαπάμε Ryanair και τα αρώματα με τα 20 ευρα και ας μην κερνάνε ούτε νερό!!!! πάντως αυτό με τις ακυρώσεις των πτήσεων είναι απαράδεκτο!
Ε ναι,αντε και το ξες 2 μηνες πριν και εχεις και δωρεαν ακυρωση στο ξενοδοχειο,αν ομως δεν εχεις???!
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Καλημερα στην παρεα.
Δυστυχως το προβλημα με τις ακυρωσεις των πτησεων ειναι πολυ μεγαλυτερο
απ'οτι ελεγε η εταιρια αρχικα....
Μολις ειδα οτι ακυρωθηκε η πτηση μου με επιστροφη Αθηνα-Θεσσ/νικη για το διαστημα
απο 28-12-2017 εως και 02-01-2018.
Και μαλιστα χωρις καμμια ειδοποιηση απο την εταιρια...
Μπηκα μονος μου στην διαχειριση κρατησης κι εκει ειδα τις ομορφιες...
Θα συμβουλευα ολους οσους εχουν κρατηση με την Ryan, να παρακολουθουν καθημερινα
την πτηση τους για να αποφυγουν τα ξαφνικα δυσαρεστα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Τι ώρες ήταν οι πτήσεις?
Αν μπει κάποιος να κάνει κράτηση σήμερα στις ημερομηνίες που ανέφερες έχει 1 βραδινή πτήση
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
mourohavlos η πτηση αναχωρησης ηταν πρωινη στις 08.20 και η πτηση επιστροφης
βραδινη στις 22.25.
Αυτο που λες οτι εμφανιζει μονο την βραδινη πτηση νομιζω πως επιβεβαιωνει το προβλημα..
 

xristos9298

Member
Μηνύματα
5
Likes
9
Και σε μένα ακύρωση πτήσης για Βαρσοβία 24-27/11 από Θεσσαλονίκη χωρίς να μου έρθει ακόμα email.
Εχουν εξαφανιστεί όλες οι πτήσεις για Βαρσοβία από Νοέμβριο μέχρι και Μάρτιο.. το ίδιο και για Μπρατισλάβα (πιθανόν και για άλλους προορισμούς).
Το καλύτερο είναι ότι δοκιμάζοντας να αλλάξω ημερομηνία (για Βαρσοβια) μου χρεώνει εκτός από τη διαφορά τιμής, +200 ευρώ τέλος αλλαγής!
Η επόμενη δοκιμή ήταν αλλαγή για Μιλάνο ή Ρώμη στο Δεκέμβριο , (σε αυτήν την περίπτωση ενώ τα εισιτήρια βγαίνουν ακριβότερα απ' ότι είχα πληρώσει για Βαρσοβία ) δεν με χρεώνει τίποτα!
 

inopile

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μόλις είδα κι εγώ ότι ακυρώθηκε η πτήση μου το Νοέμβριο από Θεσσαλονίκη για Μπρατισλάβα. Μίλησα στο live chat γιατι και σε εμένα δεν ήρθε mail αλλά άκρη δεν έβγαλα. Νομίζω μιλούσα με bot και όχι με άνθρωπο και απλα μου έστελνε συνεχεια link με διαφορα κομμάτια του FAQ. Δεν έχουν κάποια υποχρέωση να μας βρουν εναλλακτική?

Επίσης ακυρώθηκε και η πτήση Θεσσαλονίκη-Χανιά. Απ΄ότι βλέπω έχουν ακυρώσει πολλές πτήσεις από Θεσσαλονίκη το Νοέμβριο
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Εδω εχουν ακυρωσει και του Δεκεμβριου πτησεις...
Το προβλημα τελικα ειναι πολυ μεγαλυτερο....
Δειτε ολοι οσοι εχετε κρατηση με ryan την διαχειριση κρατησης σας για να μην βρεθειτε προ εκπληξεων...
Η εναλλακτικη που δινουν περα απο την επιστροφη της αξιας του εισιτηριου συν τυχον προσθετες χρεωσεις
ειναι να κλεισεις σε αλλη πτηση τους.
Προσωπικα επειδη μετα απο αυτο δεν τους εχω καμμια εμπιστοσυνη, επελεξα την επιστροφη των χρηματων
και εκλεισα ηδη με αλλη εταιρια για SKG...
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλημερα στην παρεα.
Δυστυχως το προβλημα με τις ακυρωσεις των πτησεων ειναι πολυ μεγαλυτερο
απ'οτι ελεγε η εταιρια αρχικα....
Μολις ειδα οτι ακυρωθηκε η πτηση μου με επιστροφη Αθηνα-Θεσσ/νικη για το διαστημα
απο 28-12-2017 εως και 02-01-2018.
Και μαλιστα χωρις καμμια ειδοποιηση απο την εταιρια...
Μπηκα μονος μου στην διαχειριση κρατησης κι εκει ειδα τις ομορφιες...
Θα συμβουλευα ολους οσους εχουν κρατηση με την Ryan, να παρακολουθουν καθημερινα
την πτηση τους για να αποφυγουν τα ξαφνικα δυσαρεστα.
Καλησπερα,αρα εδω ,μιλαμε οτι ακυρωνει και τις "εμπορικες" πτησεις που ναι γεματες και καθημερινες,το Αθηνα θεσσαλονικη πχ που πηγα εγω τη κυριακη που μας περασε ηταν φουλ το αεροπλανο!!!Αφηστε κιολας που εχουν παει την εξοδο Α43 στο Βενιζελος τερμα,και απο κει που δινεις βαλιτσα για να πας στο check inn θελει ποση ωρα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom