Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Και σε μένα ακύρωση πτήσης για Βαρσοβία 24-27/11 από Θεσσαλονίκη χωρίς να μου έρθει ακόμα email.
Εχουν εξαφανιστεί όλες οι πτήσεις για Βαρσοβία από Νοέμβριο μέχρι και Μάρτιο.. το ίδιο και για Μπρατισλάβα (πιθανόν και για άλλους προορισμούς).
Το καλύτερο είναι ότι δοκιμάζοντας να αλλάξω ημερομηνία (για Βαρσοβια) μου χρεώνει εκτός από τη διαφορά τιμής, +200 ευρώ τέλος αλλαγής!
Η επόμενη δοκιμή ήταν αλλαγή για Μιλάνο ή Ρώμη στο Δεκέμβριο , (σε αυτήν την περίπτωση ενώ τα εισιτήρια βγαίνουν ακριβότερα απ' ότι είχα πληρώσει για Βαρσοβία ) δεν με χρεώνει τίποτα!
Το ιδιο εγινε και σε μενα για βαρσοβια,ουτε μειλ ουτε τπτ,μετα επελεξα βρυξελλες για 10 εως 13 νοεβριου,αλλα μετανιωσα και ζητησα τα λεφτα πισω και ειπαν θα εξετασουν το αιτημα μου,αλλιως θα παω βρυξελλες!
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μου ήρθε κι εμένα e-mail για ακύρωσης της πτήσης επιστροφής Βουκουρέστι-Αθήνα, που είχα κλείσει για τις 24 Δεκεμβρίου. Μου δίνει την επιλογή επιστροφής χρημάτων και την επιλογή "δωρεάν αλλαγή" για την επόμενη διαθέσιμη ημερομηνία. Αν επιλέξω δωρεάν αλλαγή θα πρέπει να πληρώσω και τη διαφορά; Δεν έχω καταλάβει αν το δωρεάν αφορά μόνο τη δυνατότητα αλλαγής ή αν καλύπτει και τη διαφορά στην τιμή.

[Μήπως να μεταφερθούν τα τελευταία αυτά μηνύματα στο θέμα για τις ακυρώσεις πτήσεων από τη Ryanair;]
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Τώρα πλέον είναι αργά για πολύ κόσμο. Νόμιζα ότι είχε εξομαλυνθεί η κατάσταση μετά την πρώτη ακύρωση αλλά τελικά επιφυλάσσονταν και άλλη έκπληξη. Γράφει σε πολλά sites ότι θα δώσουν και ένα κουπόνι δώρου που θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε επόμενες πτήσεις αλλά στο mail που μου έστειλαν δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
α καλα στην κοσμαρα μου :shock::shock:τωρα το ειδα αυτο, και εχω κλεισει εισιτηρια για γαμο στα χανια και φοβαμαι μην παρω και αλλους στον λαιμο μου:confused::confused:
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Καλησπερα. Η ryan μου ακυρωσε μια πτηση που ειχα κλεισει για τον χειμωνα (πιστευα οτι μονο αυτες του οκτωβριου θα ακυρωναν... τελος παντων :p ). Όταν παω να κανω αλλαγη πτησης, ενω βρισκω νεο δρομολογιο και παταω κανονικα πανω του, δεν με αφηνει να πατησω το κουμπι συνεχεια για να συνεχισω και να το κλεισω. Εχω δοκιμασει απο κινητο και απο λαπτοπ... Υπαρχει κατι αλλο που δεν βλεπω ή μηπως ειναι σε φαση που γινεται επανασχεδιασμος του προγραμματος, οποτε δεν αφηνουν κανεναν να επιλεξει και να κλεισει πτηση;
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
εγώ που εχω Θεσσαλονίκη - Χανια σε 9 μέρες που δεν θα χρησιμοποιήσω...γιατί δεν ακυρώνει :( :)

έχω και ενα αθήνα -σκγ που δεν θα παω... γκαντεμιά σκετη :)
 
Last edited by a moderator:

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Τώρα πλέον είναι αργά για πολύ κόσμο. Νόμιζα ότι είχε εξομαλυνθεί η κατάσταση μετά την πρώτη ακύρωση αλλά τελικά επιφυλάσσονταν και άλλη έκπληξη. Γράφει σε πολλά sites ότι θα δώσουν και ένα κουπόνι δώρου που θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε επόμενες πτήσεις αλλά στο mail που μου έστειλαν δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.
Ακυρώθηκε και η δική μου πτήση για Αμβούργο αλλά μου έστειλαν όντως κουπόνι 80 ευρώ/άτομο για όποια πτήση θέλω μέχρι 20 Μαρτίου 2018 αν κάνω κράτηση 1-31 Οκτωβρίου.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Eίχαμε κλείσει Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Θεσσαλονίκη για 27-29/10. Η πτήση της επιστροφής για 29/10 ακυρώθηκε οπότε αλλάξαμε την πτήση μας για την Δευτέρα 30/10 το πρωί χωρίς επιπλέον κόστος ευτυχώς. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μας ήρθε mail με 2 ονομαστικά 40ευρα voucher με ισχύ από Νοέμβριο έως Μάρτιο.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Ακυρώθηκε και η δική μου πτήση για Αμβούργο αλλά μου έστειλαν όντως κουπόνι 80 ευρώ/άτομο για όποια πτήση θέλω μέχρι 20 Μαρτίου 2018 αν κάνω κράτηση 1-31 Οκτωβρίου.
Μια χαρά το 80 ευρω κουπονάκι δεν είναι και άσχημα!!!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Eίχαμε κλείσει Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Θεσσαλονίκη για 27-29/10. Η πτήση της επιστροφής για 29/10 ακυρώθηκε οπότε αλλάξαμε την πτήση μας για την Δευτέρα 30/10 το πρωί χωρίς επιπλέον κόστος ευτυχώς. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μας ήρθε mail με 2 ονομαστικά 40ευρα voucher με ισχύ από Νοέμβριο έως Μάρτιο.
Εσένα σε ρίξανε μόνο 40 ευρώ κουπόνι? τους έπιασαν οι τσιγκουνιές!!!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Μου έστειλαν και εμένα κουπόνι τελικά. Από ότι διάβασα και αλλού και διαπίστωσα είναι 80 ευρώ αν έχεις κλείσει με επιστροφή και 40 αν είχες κλείσει για μια πτήση.
Δεν χρεώνεται η αλλαγή πτήσης αλλά αν η άλλη πτήση που πας να κλήσεις είναι ακριβότερη χρεώνεσαι την διαφορά από ότι κατάλαβα ενώ αν είναι φθηνότερη δεν παίρνεις τίποτα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.430
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom