Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εσένα σε ρίξανε μόνο 40 ευρώ κουπόνι? τους έπιασαν οι τσιγκουνιές!!!
Δεν μας χάλασε. Δεν μου άλλαξε τα σχέδια, δεν πλήρωσα ευρώ παραπάνω και μου κάνουν και δωράκι για Καθαρά Δευτέρα.
 

AngeMata

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδια καλησπέρα, εγώ είχα κλείσει τέσσερις πτήσεις μέσα στον Νοέμβρη One way εκ των οποίων οι δύο ακυρώθηκαν και οι άλλες δύο μένουν μεταίωρες. Αρχικά δεν υπάρχουν εναλλακτικές πτήσεις οπότε η μόνη μας επιλογή είναι η επιστροφή χρημάτων. Μπορούν να μας επιστραφουν τα λεφτά και για τις 4 πτήσεις ή μόνο για τις ακυρωμένες; Επιπλέον, υπάρχει η δυνατότητα αποζημίωσης; Ή επειδή μας ενημέρωσαν σχετικά νωρίς (πάνω από 14 ημέρες απο την πτήση) δεν δικαιούμαστε τίποτα αλλο πέρα από τα χρήματα που δώσαμε;

Ακυρώθηκε και η δική μου πτήση για Αμβούργο αλλά μου έστειλαν όντως κουπόνι 80 ευρώ/άτομο για όποια πτήση θέλω μέχρι 20 Μαρτίου 2018 αν κάνω κράτηση 1-31 Οκτωβρίου.
Αποζημίωση ξέρεις αν παίζει;
Συμφωνα με τον νομο είδα κάτι για 250 ευρώ ανα πτήση. Και εμένα την πτήση για αμβούργο μου ακύρωσαν
 
Last edited by a moderator:

AngeMata

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εννοείται πως μόνο για τις ακυρωμένες πτήσεις θα επιστρέψουν τα χρήματα.
ρώτησα γιατί και οι 4 πτήσεις μου ήταν one way σε φάση τριπ από πόλη σε πόλη. Αυτές που μου ακυρώθηκαν ήταν οι δύο πρώτες οπότε μένουν ξεκρέμαστες οι άλλες δύο οι οποίες ήταν κρακοβία βερολίνο βερολίνο ελλάδα. :( σε φάση έχω βγει χαμέη οπως και να χει!
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Μολις τωρα με εστειλαν οτι θα μου βαλουν πισω τα λεφτα της ακυρωμενης πτησης,και με επομενο e-mail μου δινουν 80 ευρω κουπονι για πτησεις απο 1 οκτωβριου εως 24 μαρτιου 2018!!
Ταξιδιωτικό Κουπόνι από την Ryanair
Αγαπητέ/ή Επιβάτη,
Σήμερα, ανακοινώσαμε πώς θα περιορίσουμε την ανάπτυξή μας αυτόν τον χειμώνα από 9% σε περίπου 4%, μειώνοντας τον στόλο μας κατά 25 αεροσκάφη για πέντε μήνες από τον Νοέμβριο έως και τον Μάρτιο του 2018. Μέσω της συγκεκριμένης στρατηγικής θα πετύχουμε τα παρακάτω:
  • Άμεση λύση στο πρόβλημα προγραμματισμού που αντιμετωπίσαμε
  • Κατανομή όλων των αδειών των πιλότων
  • Δημιουργία διαθέσιμων αεροσκαφών και πληρώματος προς στήριξης των πτητικών προγραμμάτων μας
Από σήμερα δεν πρόκειται να υπάρξει ξανά κανένα πρόβλημα προγραμματισμού σχετιζόμενο με ακυρώσεις πτήσεων στην Ryanair.

Για ακόμα μία φορά θα θέλαμε να ζητήσουμε ειλικρινά συγνώμη που η κράτηση σας επηρεάστηκε από τις συγκεκριμένες αλλαγές, ενώ έχουμε ήδη επικοινωνήσει μαζί σας ηλεκτρονικά σχετικά με την δυνατότητα αλλαγής πτήσης ή πλήρης επιστροφής χρημάτων στην περίπτωση που δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε.

Καθώς στόχος μας είναι να σας αποζημιώσουμε με το παραπάνω σχετικά με την αλλαγή που υπεστήκατε, παρακαλούμε όπως δεχθείτε το συγκεκριμένο Ταξιδιωτικό Κουπόνι για εσάς και τους υπόλοιπους επιβάτες της κράτησής σας. Το συγκεκριμένο κουπόνι μπορεί να χρησιμοποιηθεί τον Οκτώβριο, για κρατήσεις πτήσεων σε δρομολόγια της Ryanair για ταξίδια μεταξύ 1 Οκτωβρίου και 20 Μαρτίου 2018. Παρακαλούμε να εισάγετε τον κωδικό του κουπονιού όταν θα πραγματοποιήσετε την κράτηση σας στην ιστοσελίδα της Ryanair.

Ελπίζουμε πως θα δεχθείτε το συγκεκριμένο Ταξιδιωτικό Κουπόνι από μεριάς μας, ενώ θα θέλαμε για ακόμα μία φορά να σας ζητήσουμε συγνώμη για την οποιαδήποτε ταλαιπωρία μπορεί να σας προκάλεσε η συγκεκριμένη αλλαγή.

Ανυπομονούμε όλοι να σας καλωσορίσουμε σύντομα σε ακόμα μία πτήσης της Ryanair.

Με εκτίμηση,



Michael O'Leary - CEO
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_el.htm
Εδώ γράφει πως εφόσον έχει ενημερωθεί κάποιος 14 ημέρες πριν την αναχώρηση της πτήσης δεν δικαιούται αποζημίωση
Εγω που μπηκα στο airhelp.com ετσ λεει,εφοσον η εταιρεια σε ενημερωσει εως 14 μερες πριν για την ακυρωση τοτε δε δικαιουσε αποζημιωση!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
αλλάξαμε την πτήση μας για την Δευτέρα 30/10 το πρωί χωρίς επιπλέον κόστος ευτυχώς.
Η καινούρια πτήση που επιλέξατε όμως δεν είναι σε ακριβότερη τιμή από αυτήν που είχατε κάνει κράτηση αρχικά. Ετσι δεν είναι;
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η καινούρια πτήση που επιλέξατε όμως δεν είναι σε ακριβότερη τιμή από αυτήν που είχατε κάνει κράτηση αρχικά. Ετσι δεν είναι;
Ηταν ακριβως στα ιδια λεφτα περιεργως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom