Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Μπορούσα ή να το αποδεχτώ ή να πατήσω σε νέα εντολή με την οποία συνέχιζες τη διαδικασία διεκδίκησης επιστροφής του ποσού. Προτίμησα το voucher.
Εγώ πατάω στο λινκ που έχει παρακάτω για να διεκδικήσω τα χρήματα και με βγάζει σε μια σελίδα με θέματα του voucher.
Ξέρει κανείς πώς μπορώ να συνεχίσω να διεκδικώ τα χρήματα;
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Εμενα σήμερα πάντως μου ήρθε πάλι ένα μειλ από την Ραιαν για μια από τις τρεις πτήσεις που είχαν ακυρωθεί τον Απρίλιο και μου λέει πάλι ότι το αίτημα σας βρίσκεται υπό επεξεργασία κτλ κτλ. Εν τω μεταξύ εγώ ειχα υποβάλει το αίτημα για επιστροφή χρημάτων πριν μήνες. Κόλλησε το σύστημα και είπαν να μου θυμίσουν ότι μάλλον δεν θα πάρω ποτε τα λεφτά μου πίσω; :p
edit: Μου ήρθαν μειλς και για τις τρεις πτήσεις τελικά 🤔
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Πριν λιγο μου ηρθε μειλ να κανω λιγη ακομη υπομονη οσο επεξεργαζονται το αιτημα μου για refund. Αυτο κανω απο αρχες Απριλη. Δεν εχω παραπονο ομως, η Aegean φερεται σαν απατεωνας συγκριτικα.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
515
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Πριν λιγο μου ηρθε μειλ να κανω λιγη ακομη υπομονη οσο επεξεργαζονται το αιτημα μου για refund. Αυτο κανω απο αρχες Απριλη. Δεν εχω παραπονο ομως, η Aegean φερεται σαν απατεωνας συγκριτικα.
Και σε μένα το ίδιο μειλ για πτήση που ήταν αρχές Μαίου.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ωρε τζάμπα τα έκανα όλα vouchers..
 

lyk.an

Member
Μηνύματα
123
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Baltics/Helsinki
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ας πω κι εγώ το τολμηρό μου εγχείρημα κι ας ελπίσω ότι δε θα φέρω άλλα κακά νέα σε αυτό το thread.
Έκλεισα χθες 2 πτήσεις Ryan για τις 06/07 (η γνωστή αλλαξοπτησιά).
Και οι 2 συνεχίζουν να φαίνονται ακόμα στο πρόγραμμα, ωστόσο είναι σε φάση 30 και 40 θέσεις αγορασμένες στην καθεμιά.
Από Τρίτη και πέρα (που θα 'ναι λιγότερες από 14 μέρες πριν τις πτήσεις πια) να αρχίσω να νιώθω πιο άνετα ότι παίζει και να γίνουν; :p
Ήθελα να τις κλείσω όσο πιο στα κοντά γίνεται η αλήθεια είναι μπας και είναι μικρότερος αυτός ο κίνδυνος.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Η Ραιαν μου έστειλε και σήμερα τρία e-mail για να με ενημερώσει για την εξέλιξη των αιτημάτων μου. λέτε να είναι λάθος από το σύστημα ή να ελπίζω να πάρω τα λεφτά μου πίσω σύντομα; 🤔
 

HelenR

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Εγώ πατάω στο λινκ που έχει παρακάτω για να διεκδικήσω τα χρήματα και με βγάζει σε μια σελίδα με θέματα του voucher.
Ξέρει κανείς πώς μπορώ να συνεχίσω να διεκδικώ τα χρήματα;
Καλημέρα
Έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς. Έστειλα mail στο customer service και περιμένω απάντηση. Για οτιδήποτε νεώτερο θα ενημερώσω.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Καλημέρα
Έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς. Έστειλα mail στο customer service και περιμένω απάντηση. Για οτιδήποτε νεώτερο θα ενημερώσω.
Ενημέρωσέ με σε παρακαλώ!

Επίσης, να ρωτήσω κάτι ακόμα, αν γνωρίζει κάποιος. Η πτήση ήταν για 24/06. Αν δε δεχτώ το voucher μέχρι εκείνη την ημερομηνια, υπαρχει περιπτωση να εχω θεμα. Εγώ απλά θέλω να συνεχίσω τη διεκδίκηση χρημάτων.
 

HelenR

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ενημέρωσέ με σε παρακαλώ!

Επίσης, να ρωτήσω κάτι ακόμα, αν γνωρίζει κάποιος. Η πτήση ήταν για 24/06. Αν δε δεχτώ το voucher μέχρι εκείνη την ημερομηνια, υπαρχει περιπτωση να εχω θεμα. Εγώ απλά θέλω να συνεχίσω τη διεκδίκηση χρημάτων.
Δεν είχα καμία απάντηση από την εταιρεία αν και η πτήση μου ήταν τέλος Ιουλίου. Με τα δικά σου εισιτήρια που πέρασε η ημερομηνίσ τι έγινε; Υπήρξε κάποια επικοινωνία από την πλευρά τους;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.787
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom