Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Λογικά θα σου έρθει σύντομα μειλ στο οποίο θα σου λέει ότι ακυρώνεται... Για να μην φαίνεται, μάλλον θα την έχουν ακυρώσει.
υπαρχει περιπτωση να γινουν οι πτησεις;στο μαιλ μου,και στην σελιδα της ryanair δειχνει πως οι πτησεις θα γινουν αλλα δεν υπαρχουν αλλες θεσεις για τις συγκεκριμενες ημερομηνιες,τι γινεται ρε παιδια;
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
εστειλα μνμ στην ryanair και μου απαντησαν ως εξης... Hi Pena, I'm Braian from the social media team. As I can see your flight is still operating as on the schedule, no worries. You can surely fly. Braian.
Να τον πιστεψω τον μπράιαν χαχαχα παντως καλου,κακου,εστειλα ενα μαιλ στον τυπο που εχει το διαμερισμα στην μαλτα αν γινει καποια αλλαγη με τις πτησεις να μπορεσω να μεταφερω τις ημερομηνιες 2 μερες αργοτερα...χαμος γινεται...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
υπαρχει περιπτωση να γινουν οι πτησεις;στο μαιλ μου,και στην σελιδα της ryanair δειχνει πως οι πτησεις θα γινουν αλλα δεν υπαρχουν αλλες θεσεις για τις συγκεκριμενες ημερομηνιες,τι γινεται ρε παιδια;
Από τη μέχρι τώρα εμπειρία, όλα δείχνουν ότι η πτήση δε θα πραγματοποιηθεί.
Το ίδιο συνέβη και σε μένα με την easyjet, για διαφορετικές όμως ημερομηνίες.
Ίσως σταθείς τυχερή και απλά περιορίζουν τις πτήσεις, οπότε με αλλαγή ημερομηνίας να σαι εντάξει.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Από τη μέχρι τώρα εμπειρία, όλα δείχνουν ότι η πτήση δε θα πραγματοποιηθεί.
Το ίδιο συνέβη και σε μένα με την easyjet, για διαφορετικές όμως ημερομηνίες.
Ίσως σταθείς τυχερή και απλά περιορίζουν τις πτήσεις, οπότε με αλλαγή ημερομηνίας να σαι εντάξει.
το θεμα ειναι οτι στη σελιδα της ryanair αναφερει πως πτησεις απο αθηνα για μαλτα γινονται κανονικα τον αυγουστο,απλα εχει αφαιρεσει τις πεμπτες(βλ. 20/08 εως και 27/08)...εντομεταξυ κι αυτες οι πτησεις εχουν γινει με το voucher απο ακυρωση λογω covid τον απριλιο,κι εβαλα κι απ την τσεπη μου γιατι ανεβηκαν οι τιμες,δε θες να ξερεις ποσο πανω πηγαν μετα απο 2 μερες πτηση για τον ιδιο προορισμο...μεχρι τωρα εχω στειλει μνμ μαιλ κλπ και λενε οτι οι πτησεις θα γινουν κανονικα,ποσο θα γινουν με αδειο αεροπλανο,συνολικα 15 θεσεις,χλωμο το βλεπω...το θεμα ειναι οτι η airbnb για την κρατηση τα πηρε ντουκου ολα...ελπιζω να εχουμε καλα ξεμπερδεματα,αλλα εχω ξενερωσει δεν το κρυβω.ολα εις βαρος του πολιτη.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
εστειλα μνμ στην ryanair και μου απαντησαν ως εξης... Hi Pena, I'm Braian from the social media team. As I can see your flight is still operating as on the schedule, no worries. You can surely fly. Braian.
Να τον πιστεψω τον μπράιαν χαχαχα παντως καλου,κακου,εστειλα ενα μαιλ στον τυπο που εχει το διαμερισμα στην μαλτα αν γινει καποια αλλαγη με τις πτησεις να μπορεσω να μεταφερω τις ημερομηνιες 2 μερες αργοτερα...χαμος γινεται...
Join the club! Θα ανοιξω θέμα "οι ακυρωμένοι της Μάλτας ".
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Join the club! Θα ανοιξω θέμα "οι ακυρωμένοι της Μάλτας ".
δλδ πιστευεις οτι η πτηση δεν θα γινει;δεν μου εχουν ακυρωσει τιποτα ακομα ομως,και το μνμ που εγραψε ο μπραιαν (ο τυπος απ την ryanair) ελεγε να μην ανησυχω κλπ...σε συνενοηση με το δωματιο airbnb παντως ο τυπος απο μαλτα ηταν ευγενεστατος και εγραψε πως δεν υπαρχει προβλημα να αλλαξει για δυο μερες ημερομηνιες,αρκει να το ξερει εγκαιρως.κι εκει αδειο ειναι το διαμερισμα απ οτι καταλαβα,αλλα τουλαχιστον ηταν ευγενεστατος.οσο για την ryanair ιδεα δεν εχω τι θα κανει...αν οντως ακυρωθει,ποτε θα το ξερουμε;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Να αναφέρω ότι στη δική μου ακύρωση η Ryan λέει ότι μπορεί να αλλαχθεί το εισιτήριο χωρίς extra κόστος. Δε ξέρω αν είναι καινούρια πολιτική, το είδα μόλις:

''If you are changing your flight due to a flight cancellation, this will be free of charge once the change is confirmed at the end of this process.''

Θα το επιβεβαιώσω μόλις καταλήξω και ολοκληρώσω την αλλαγή.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Να αναφέρω ότι στη δική μου ακύρωση η Ryan λέει ότι μπορεί να αλλαχθεί το εισιτήριο χωρίς extra κόστος. Δε ξέρω αν είναι καινούρια πολιτική, το είδα μόλις:

''If you are changing your flight due to a flight cancellation, this will be free of charge once the change is confirmed at the end of this process.''

Θα το επιβεβαιώσω μόλις καταλήξω και ολοκληρώσω την αλλαγή.
αντε παναγια μου,κι εγω μολις μπηκα ξανα και ξανα στην ryanair,ερηξε τις τιμες της για το σαββατο για μαλτα,που ηταν διπλασιες,απ τις πεμπτες,εντομεταξυ αδεια αεροπλανα ως τωρα,δεν εχει νοημα να μην μας βαλουν δωρεαν με την επομενη πτηση,εφοσον εχουμε πληρωσει,το θεμα ειναι να το μαθουμε εγκαιρως και να ενημερωσουμε δωματια κλπ.σ ευχαριστω πολυ για την ενημερωση,θα περιμενω νεα σου,ελπιζω θετικα.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
δλδ πιστευεις οτι η πτηση δεν θα γινει;δεν μου εχουν ακυρωσει τιποτα ακομα ομως,και το μνμ που εγραψε ο μπραιαν (ο τυπος απ την ryanair) ελεγε να μην ανησυχω κλπ...σε συνενοηση με το δωματιο airbnb παντως ο τυπος απο μαλτα ηταν ευγενεστατος και εγραψε πως δεν υπαρχει προβλημα να αλλαξει για δυο μερες ημερομηνιες,αρκει να το ξερει εγκαιρως.κι εκει αδειο ειναι το διαμερισμα απ οτι καταλαβα,αλλα τουλαχιστον ηταν ευγενεστατος.οσο για την ryanair ιδεα δεν εχω τι θα κανει...αν οντως ακυρωθει,ποτε θα το ξερουμε;
Όχι, μη σε ανησυχώ. Εμένα μου την ακύρωσαν αμέσως μόλις ανακοίνωσαν το καλοκαιρινό πρόγραμμα πτήσεων, προφανώς κόπηκε εξαρχής η πτήση.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Όχι, μη σε ανησυχώ. Εμένα μου την ακύρωσαν αμέσως μόλις ανακοίνωσαν το καλοκαιρινό πρόγραμμα πτήσεων, προφανώς κόπηκε εξαρχής η πτήση.
δηλαδη να περιμενω,υπαρχει περιπτωση να πεταξει αεροπλανο με μολις 15 θεσεις ομως;περιεργο μου φαινεται.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
δηλαδη να περιμενω,υπαρχει περιπτωση να πεταξει αεροπλανο με μολις 15 θεσεις ομως;περιεργο μου φαινεται.
Τι να πω...περιμένω κι εγώ Aegean για το Αθήνα -Μάλτα που δεν έχει ακυρωθεί. Μισογεμάτο το αεροπλάνο με άλλες δύο πτήσεις την ίδια εβδομάδα. Τουλάχιστον η Ryan ειδοποίησε εγκαίρως. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί στο τέλος να ακυρωσω την πτήση μόνη μου ή να κλείσω νέα επιστροφή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Τι να πω...περιμένω κι εγώ Aegean για το Αθήνα -Μάλτα που δεν έχει ακυρωθεί. Μισογεμάτο το αεροπλάνο με άλλες δύο πτήσεις την ίδια εβδομάδα. Τουλάχιστον η Ryan ειδοποίησε εγκαίρως. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί στο τέλος να ακυρωσω την πτήση μόνη μου ή να κλείσω νέα επιστροφή.
Η Ελλάδα δεν ανήκει στις χώρες στις οποίες ανοίγει τα σύνορα η Μάλτα στη 1 Ιούλη.
https://www.schengenvisainfo.com/news/nationals-of-18-countries-can-enter-malta-as-of-july-1/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom