Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
αν σου είπαν ότι τα επέστρεψαν το έχουν κάνει.
είναι πολύ αξιόπιστοι και γρήγοροι με τις επιστροφές.
για περισσότερες πληροφορίες μπες στο live chat και μίλα με κάποιον από αυτούς.
θα σε βοηθήσει. (έχει αναμονή)
μπορείς να ψάξεις κι εσύ αν έχεις internet banking.
Ryanair Live Chat
Εννοειται οτι εχω ψαξει, δεν εχουν επιστραφει τα χρηματα. Πρεπει να εχει γινει καποιο λαθος στη διαδικασια επιστροφης. Το θεμα ειναι οτι αν μου απαντουσαν δινοντας μου εναν κωδικο η καποιο αλλο στοιχειο, θα ειχε λυθει. Στο live chat περιμενεις μια ωρα και μετα σε πεταει εξω.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Ζητησε το ARN της καταθεσης των χρηματων ,αν καταφερεις και μιλησεις με Ryan....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Καλημερα σε ολους. Για δωστε και σε μενα μια συμβουλη, γιατι εχω μπλεξει και φυσικα εχω εκνευριστει οσο δεν παιρνει.
Ειχα ακυρωμενη πτηση απο την αρχη του κορωνοιου για την οποια ειχα παρει βαουτσερ. Μετα απο κανα χρονο και αφου η ιδια η εταιρεια μου εδινε την επιλογη, ζητησα επιστροφη των χρηματων. Περασε πολυς καιρος που δεν ειχε γινει η επιστροφη και επικοινωνησα με μειλ να μαθω τι εχει γινει. Η απαντηση ηρθε μετα απο μολις δυο ωρες και κου ειπαν οτι τα χρηματα ειχαν επιστραφη στην καρτα μου. Μαλιστα μου ανεφεραν κι την ημερομηνια της επιστροφης.
Επικοινωνω με την τραπεζα η οποια μετα απο ελεγχο δεν βλεπει την επιστροφη και μου λεει να ζητησω απο τη ryan να μου δωσουν καποιο κωδικο επιστροφης η καποιο αλλο αποδεικτικο στοιχειο για να μπορεσουν να το ψαξουν.
Απο τοτε εχουν περασει 3 μηνες, εχω στειλει στη ryan 3-4 μειλ ανα διαστηματα, στα πρωτα δεν απαντουσαν καν. Στα δυο τελευταια μου λενε οτι το αιτημα παραλειφθηκε και θα επεξεργαστει.
Μπορω να κανω κατι αλλο, να απευθυνθω καπου αλλου; Το ποσο δεν ειναι μεγαλο -60 ευρω- αλλα το θεωρω κοροιδια.
Ζητα το ARN απο τη Ryan. Εγω ετσι εβγαλα ακρη με την Easyjet και η τραπεζα βρηκε 3 επιστροφες στην καρτα μου οταν "ανοιξε" τη ροη των χρημστων, ακομη και μια επιστροφη που αγνοουσα.
 

patsman

Member
Μηνύματα
191
Likes
523
Έκανα αίτημα για επιστροφή χρημάτων λόγω αλλαγής πτήσης, αλλά δυστυχώς η πιστωτική κάρτα με τα οποία είχα κλείσει τα εισιτήρια δεν υφίσταται πια (ακυρώθηκε). Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;
 
D

Delmem38110

Guest
Έκανα αίτημα για επιστροφή χρημάτων λόγω αλλαγής πτήσης, αλλά δυστυχώς η πιστωτική κάρτα με τα οποία είχα κλείσει τα εισιτήρια δεν υφίσταται πια (ακυρώθηκε). Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;
έτυχε σε μένα
αν δεν έχει αλλάξει κάτι θα σου στείλουν επιταγή
θα σου έρθει μετά από καιρό με απλό ταχυδρομείο θα πας στην Τράπεζα σου να την εξαργυρώσεις.
αυτά προ κοβιντ. τώρα μπορεί να στέλνουν σε τραπεζικό λογαριασμό.
πρέπει να μιλήσεις με αυτούς όμως πρώτα.
Ryanair Live Chat
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Έκανα αίτημα για επιστροφή χρημάτων λόγω αλλαγής πτήσης, αλλά δυστυχώς η πιστωτική κάρτα με τα οποία είχα κλείσει τα εισιτήρια δεν υφίσταται πια (ακυρώθηκε). Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;
Θα ζητησεις να κανει χρηση η τραπεζα του ARN number της πιστωτικης σου που ξεκλειδωνει τις κινησεις της ενω ειναι ακυρωμενη. Στη δικη μου περιπτωση βρηκαμε ποσα απο 3 αεροπορικες. Στη συνεχεια θα συνεννοηθεις με την τραπεζα να σου δωσει καπως τα χρηματα (σε μενα μεταφερθηκαν στον καταθετικο λογαριασμο)
 

patsman

Member
Μηνύματα
191
Likes
523
Τελικά, πράγματι πιστώθηκαν τα χρήματα στην ακυρωμένη πιστωτική μου. Αυτό που χρειάζεται πλέον είναι μια επίσκεψη σε υποκατάστημα για να μεταφερθούν στον λογαριασμό μου (δεν γίνεται μέσω e-banking).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom