Αλγερινή Σαχάρα

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Απίστευτο ακούγεται!!!! Τρελαίνομαι να έρθω, αλλά θα μπω σε δίλημμα:
το Ηoggar ή το Στεφάνι μου???:haha:

Στην επόμενη, όμως, κράτα μου θέση!!!!!!!!!:clap:
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Τρει βδομααααδες;;;:shock: με τα ποδια;:shock: με γκουρου;:shock: και Ταμανρασετ;;;
Ταμαν -Ταμαν παναγια μου!
κι εγω που νομιζα θα παμε για τσαι στη σαχαρα, καμια αμμοτσουληθρα ,κανα τραγουδι απ τ'αλγερι,τραγουδι του καμηλιερη :(:(:(
Euphemia μου σ'αγαπαω σ'εκτιμαω αλλα...
Να περασεις καλα και να 'ρθεις να μας τα πεις.
 

Euphemia

Member
Μηνύματα
40
Likes
73
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΒΑ διάπλους
Απίστευτο ακούγεται!!!! Τρελαίνομαι να έρθω, αλλά θα μπω σε δίλημμα:
το Ηoggar ή το Στεφάνι μου???:haha:

Στην επόμενη, όμως, κράτα μου θέση!!!!!!!!!:clap:
Στην επόμενη θα πάμε Πρώτη Θέση, εσύ με το στεφάνι σου πάνω κι εγώ να... τραβάω και να παρακαλάω την καμήλα από κάτω! Κανένας άλλος. Άντε κι ένας μάγειρας για να μην κάνεις και εκεί τη νοικοκυρά. Θάχεις μόνο να διπλώνεις το sleeping-bag. Τώρα άμα θέλεις και κανά τεκνό Τουαρέγκ, έτσι για το μάτι, να το κανονίσω κι αυτό! :bleh:
 

Euphemia

Member
Μηνύματα
40
Likes
73
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΒΑ διάπλους
Τρει βδομααααδες;;;:shock: με τα ποδια;:shock: με γκουρου;:shock: και Ταμανρασετ;;;
Ταμαν -Ταμαν παναγια μου!
κι εγω που νομιζα θα παμε για τσαι στη σαχαρα, καμια αμμοτσουληθρα ,κανα τραγουδι απ τ'αλγερι,τραγουδι του καμηλιερη :(:(:(
Euphemia μου σ'αγαπαω σ'εκτιμαω αλλα...
Να περασεις καλα και να 'ρθεις να μας τα πεις.
Σ' ευχαριστώ πολύ-πολύ! :) Ξέρεις, άμα κάνεις μια αμμοτσουλήθρα, μετά θέλεις να κάνεις κι άλλες, και δεν σε νοιάζει πόσο ανεβαίνεις και προσπαθείς να φτάσεις ψηλά για να ξανακατεβείς! Άσε τα τοπία, τόπια πολύτιμα που ξετυλίγονται ασταμάτητα για χάρη σου μόνο! Σ' ευχαριστώ που μου δίνεις το προνόμιο να τα περιγράψω.
Φιλιά... κουτρουβαλητά! :clap:
 

Euphemia

Member
Μηνύματα
40
Likes
73
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΒΑ διάπλους
Για φέτος με τίποτε δε μπορώ να λείψω τόσο μεγάλο διάστημα! Καλά να περάσεις και να μας διηγηθείς ολη την περιπέτειά σου!
Σ' ευχαριστώ πολύ-πολύ! Ελπίζω να είναι μια "καλή" περιπέτεια! :haha:
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγιο Ορος
Euphemia είσαι κορυφαία. Σπανίζει το είδος σου. Αυτά είναι ταξίδια εποποιία κι όχι μούχλες συντηρητικές. Από τον Ιούνιο , που τελειώνουν οι υποχρεώσεις μου, είμαι σίγουρη ότι κάπου θα βρεθούμε.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Στην επόμενη θα πάμε Πρώτη Θέση, εσύ με το στεφάνι σου πάνω κι εγώ να... τραβάω και να παρακαλάω την καμήλα από κάτω! Κανένας άλλος. Άντε κι ένας μάγειρας για να μην κάνεις και εκεί τη νοικοκυρά. Θάχεις μόνο να διπλώνεις το sleeping-bag. Τώρα άμα θέλεις και κανά τεκνό Τουαρέγκ, έτσι για το μάτι, να το κανονίσω κι αυτό! :bleh:
Σόδομα και Γόμορρα στους αμμόλοφους!!! Ποιος ξέρει τι έχει δει αυτή η καμήλα στο αβατάρ σου...γι αυτό γελάει έτσι?

Θα μας γράψεις πάντως κάτι παραπάνω για το ταξίδι προτού ξεκινήσεις, ε? Να 'χουμε να ονειρευόμαστε......
 

Euphemia

Member
Μηνύματα
40
Likes
73
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΒΑ διάπλους
Θα μας γράψεις πάντως κάτι παραπάνω για το ταξίδι προτού ξεκινήσεις, ε? Να 'χουμε να ονειρευόμαστε......[/quote]

θέμα νάχω και σας γράφω ό,τι θέλετε, και πριν και μετά και πιο μετά! :lol:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Ο κύβος ερρίφθη!

Λοιπόν, το ταξίδι είναι 16 Ιανουαρίου - 7 Φεβρουαρίου .
Ναι, 3 εβδομάδες trekking σε μια περιοχή του Hoggar της Αλγερινής Σαχάρας που είναι μακριά από τα γνωστά δρομολόγια.
Η 7η Φεβρουαρίου ήλθε και παρήλθε......

Euphemia, πού βρίσκεσαι, να μας πεις για το ταξίδι????????? :clap::clap::clap:

(Όοοολες τις λεπτομέρειες, παρακαλώ.......;))
 

shashass

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου..ελπίζω..σύντομα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τανζανία
Ενθουσιάστηκα απ' τις περιγραφές σου..Βλέπω πολύ σύντομα να το πραγματοποιώ κι εγώ!! Βέβαια, θα ήθελα πρώτα να ζητήσω πληροφορίες από την ¨εμπειρία¨ την ίδια.. Κατά βάση για τα 2 πρακτορεία ( στη Γαλλία και στην Αλγερία)..ό,τι ΄χεις ( τηλέφωνα, mails κλπ).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom