Aegean Airlines Αλλαγή ακόμη και saver ναύλου από την Aegean

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
Δηλαδή έλεος με τα ταξιδιωτικά πρακτορεία. Πας για να γλιτώσεις τους μπελάδες και γίνονται χειρότερα. Ευτυχώς που υπάρχει το site και εσείς και μας σώζεται. Είχα κλείσει εισιτήρια για Χανιά - Ρώμη με επιστροφή σε προσφορά από πρακτορείο,οι λόγοι που χρησιμοποίησα πρακτορείο είναι ότι δεν έχω κάρτα τραπέζης και σε περίπτωση αναποδιάς να μην τρέχω γιατί δεν έχω χρόνο.
Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων πρέπει να γυρίσω νωρίτερα και το πρακτορείο μου ζητάει 150 ευρώ επιπλέον, τα 90 για πέναλτι και τα υπόλοιπα για την διαφορά του ναύλου. Έψαξα σήμερα στο site της εταιρείας και τα εισιτήρια Ρώμη-Χανιά 125 ευρώ. :shock::shock::shock:
Καλά με δουλεύουν.......:mad::mad::mad::mad:
Λοιπόν ακυρώνω τα εισιτήρια παίρνω τον φόρο πίσω και αγοράζω καινούρια. σωστά???? :roll:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ειλικρινά δεν κατάλαβα που φταίει το πρακτορείο... για ξαναπάρτο από την αρχή μπας και πιάσουμε τίποτε...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αν καταλαβα καλα το πρακτορειο σου εκανε αλλαγη κι εξ ου ζητουσε και την εξτρα επιβαρυνση, αλλο πραγμα ομως να κλεισεις απο την αρχη καινουριο εισιτηριο, ετσι νομιζω εγω...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν είναι όλα τα ιντερνετικά πρακτορεία το ίδιο, κάποια χρεώνουν έξτρα τέλος ακύρωσης πάνω απ' το κόστος ακύρωσης της αεροπορικής. Και δε μιλάμε για μερικά ευρώ αλλά για 25 ολόκληρα ευρώ για συγκεκριμένο πασίγνωστο πρακτορείο.
 

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
Το πρόβλημα με το πρακτορείο είναι ότι από τη στιγμή που είμαι συστηματική πελάτισσα θα μπορούσαν να μου προτείνουν και τον άλλο τρόπο που είναι πιο οικονομικός αφού έχω πληρώσει και έχω αγοράσει τα εισιτήρια από εκεί.
Εντάξει μπορεί να κάνω και λάθος, αν ναι μπορείτε να μου πείτε που? :roll:
Έτσι και αλλιώς πήγα από εκεί χθες και δεν έγινε τπτ γιατί είχαν κόψει ήδη το πρόστιμο και έπρεπε να το πληρώσω ότι και να γινόταν και όταν τους είπα τον άλλο τρόπο δεν τον αρνηθήκαν αλλά μου είπαν ότι είναι δύσκολο με την εταιρεία να πάρουμε τον φόρο πίσω και χρειάζεται ειδική αίτηση και όταν έκλεισαν αυτοί τα εισιτήρια ήταν πιο ακριβά από ότι τώρα, αλλά όταν τους ρώτησα πόσο πιο ακριβά δεν μου είπαν την τιμή.
Μήπως ήμουν υπερβολική?
 
Μηνύματα
20
Likes
13
Εχει τυχει σε καποιον να προσπαθει να κανει αλλαγη σε ημερομηνια πτησης και οταν παει να κανει την πληρωμη να του βγαζει error για την καρτα? Με οποια καρτα και να βαλει? το λεω γιατι προσπαθω 3 μερες να κανω μια αλλαγη, εχω δοκιμασει 3 διαφορετικες καρτες 2 διαφορετικων τραπεζων και παιρνω συνεχεια το ιδιο μνμ, οτι παταω κατι λαθος
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εχει τυχει σε καποιον να προσπαθει να κανει αλλαγη σε ημερομηνια πτησης και οταν παει να κανει την πληρωμη να του βγαζει error για την καρτα? Με οποια καρτα και να βαλει? το λεω γιατι προσπαθω 3 μερες να κανω μια αλλαγη, εχω δοκιμασει 3 διαφορετικες καρτες 2 διαφορετικων τραπεζων και παιρνω συνεχεια το ιδιο μνμ, οτι παταω κατι λαθος
Προφανώς αποτυγχάνει η επανέκδοση καθεαυτή, όχι απαραίτητα η χρέωση της κάρτας. Πάρε τηλέφωνο την εταιρία.
 
Μηνύματα
20
Likes
13
Πηρα καμμια 10αρια φορες και μου ελεγαν συνεχως οτι κανω καποιο λαθος εγω στη συμπληρωση των στοιχειων και μου προτειναν να μου το κανουν αυτοι με τη χρεωση του 20αρικου. Το πηρα πατριωτικα το θεμα και χθες αφου ζητησα επανειλλημενα τον υπευθυνο τελικα βρεθηκε η λυση. Μου εσπασαν το εισητηριο στα 2 (ηταν και της γυναικας μου και προσπαθουσα ν αλλαξω ημερομηνια στο δικο μου) και μου προτειναν να ξαναπροσπαθησω. Παλι το ιδιο προβλημα ειχα, αλλα μου εδωσαν τη δυνατοτητα να πληρωσω και με paypal. Τελικως το προβλημα λυθηκε αφου πληρωσα μεσω paypal με την ιδια καρτα που προσπαθουσα 3 μερες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom