Αλλαγή ημερομηνία επιστροφής σε ήδη κλεισμένο και πληρωμένο εισιτήριο

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να αλλάξει την ημέρα επιστροφής σε εισιτήριο που έχεις ήδη βγάλει και πληρώσει. Το εισιτήριο μου το έχει βγάλει μια εταιρεία για συνέντευξη κι επειδή θέλω να δω λίγο την πόλη σκεφτόμουν να επιμηκύνω το εισιτήριο κατά 2 μέρες. Γνωρίζει κανένας αν γίνεται κάτι τέτοιο; Πρέπει να το κάνει η εταιρεία; Θα πληρώσω κάτι; Ευχαριστώ πολύ!!
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να αλλάξει την ημέρα επιστροφής σε εισιτήριο που έχεις ήδη βγάλει και πληρώσει. Το εισιτήριο μου το έχει βγάλει μια εταιρεία για συνέντευξη κι επειδή θέλω να δω λίγο την πόλη σκεφτόμουν να επιμηκύνω το εισιτήριο κατά 2 μέρες. Γνωρίζει κανένας αν γίνεται κάτι τέτοιο; Πρέπει να το κάνει η εταιρεία; Θα πληρώσω κάτι; Ευχαριστώ πολύ!!
Επικοινωνησε με την αεροπορικη εταιρια η με το πρακτορειο που σου εκλεισαν
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Με τις low cost εταιρίες δεν ξέρω τι παίζει, όμως με τις υπόλοιπες πιστεύω πως αν "τα σκάσεις" αλλάζει.

Πέρυσι έτυχε να χάσω την πτήση Λισαβόνα-Φουνσάλ με την TAP. Πήγα στο αεροδρόμιο ενώ είχε κλείσει το check-in, και μετά από το εκεί γραφείο της εταιρίας μπήκα στην επόμενη πτήση. Αν θυμάμαι καλά, μας χρέωσαν 50 ευρώ το άτομο.
Επίσης αυτές τις μέρες κοιτάζω για να αλλάξω τις ημερομηνίες με την Aegean για Ρώμη, γιατί δεν προλαβαίνω με την πτυχιακή. Από το internet μας χρεώνει "πάγιο" 40 ευρώ το άτομο ανά διαδρομή. Δηλαδή τα 2 άτομα πήγαινε-έλα 160 ευρώ. Σε αυτό βάζουν έξτρα την διαφορά των εισιτηρίων, χωρίς τους φόρους, τότε που τα έκλεισες με τώρα.
Μπορείς να μπεις στο internet με τον κωδικό κράτησης (αυτό με τα 6 γράμματα) και το επίθετο σου, να δεις τι δυνατότητες σου δίνει η εταιρία. Εναλλακτικά, μπορείς να πας και στο αεροδρόμιο, αλλά θα σε χρεώσουν παραπάνω.

Αυτά για την economy για εισιτήριο "χωρίς δυνατότητα αλλαγής ημερομηνιών". Αν έκλεισες "ανοικτής ημερομηνίας" ή business δεν ξέρω τι γίνεται, μπορεί να σε χρεώνουν λιγότερο ή καθόλου. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο την αεροπορική απευθείας ή το τουριστικό γραφείο.
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες!! Τελικά δεν θα αλλάξω τις ημερομηνίες, δε με συμφέρει καθόλου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom