Αλόχα..απο ΚΩ

islascanarias

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλημερα σε ολους/ες. Ειχα γραψει πριν ...κατι αιωνες εδω αλλα λόγω μετακομισης το χειμωνα απο Κρητη στην Κω και λογω δουλειας (πολυ δουλειας ομως) δε ειχα τη δυνατοτητα να παρακολουθω το φορουμ, τωρα ομως επιστρεφω και βλεπω πολυ ομορφες αλλαγές, συγχαρητηρια στους υπευθυνους και τα μελη.

Δουλευω ακομα σε ξενοδοχειο της ιδιας αλυσιδα που ημουν και πριν, απλα απο τη αγαπημενη Κρητη, κατεληξα Κω (ειμαστε σα τους στρατιωτικους εμεις). Αν μπορω να βοηθησω για τον προορισμο λοιπον, για πληροφοριες κτλπ, εδω θα μαι! :cool:

Άρης
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Φιλε ειμαι στρατιωτικος και υπηρετησα 4 χρονια, σε αυτο το πανεμορφο νησι.Σκοπευω μαλιστα να εγκατασταθω μονιμα ,ως αποστρατος.Εισαι τυχερος που εργαζεσαι σε αυτον τον επιγειο παραδεισο.Πιθανον καποιοι να με χαρακτηρισουν υπερβολικο,αλλα για εμενα η Κως αντιπροσωπευει ενα μαγικο προορισμο στον οποιο εζησα τα καλυτερα χρονια της ζωης μου.Να εισαι καλα.
 

islascanarias

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φιλε ειμαι στρατιωτικος και υπηρετησα 4 χρονια, σε αυτο το πανεμορφο νησι.Σκοπευω μαλιστα να εγκατασταθω μονιμα ,ως αποστρατος.Εισαι τυχερος που εργαζεσαι σε αυτον τον επιγειο παραδεισο.Πιθανον καποιοι να με χαρακτηρισουν υπερβολικο,αλλα για εμενα η Κως αντιπροσωπευει ενα μαγικο προορισμο στον οποιο εζησα τα καλυτερα χρονια της ζωης μου.Να εισαι καλα.
Ο καθενας με την αποψη του φυσικα και δε σε βρισκω υπερβολικο, ειναι ομορφο νησι με πολλα να δεις και να κανεις. :clap:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Κι εγώ φαντάρος στην Κω!!! (Μποχαλία!!!) συμφωνώ το νησί είναι πανέμορφο! είχαμε κάνει και σκηνάκια μέσα σε ένα δάσος κοντά στην Αντιμάχεια. τέλεια! και η πόλη της Κω, όνειρο!!
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
και αλλος ενας που υπηρετισε στην πανεμορφη μποχαλια πριν 23 χρονια και ενω ελεγα οτι οποσδηποτε θα επεστρεφα για διακοπες ακομα δεν αξιοθηκα να παω.ηθρυλικη heaven υπαρχει ακομα?
 

islascanarias

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
και αλλος ενας που υπηρετισε στην πανεμορφη μποχαλια πριν 23 χρονια και ενω ελεγα οτι οποσδηποτε θα επεστρεφα για διακοπες ακομα δεν αξιοθηκα να παω.ηθρυλικη heaven υπαρχει ακομα?
σαφως και υπαρχει!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Αλοχα islascanarias καλα να περνας οπου και νασαι.
Την Κω δεν θα την ξεχασω ποτε μου,πριν πολλα-πολλα χρονια ειχα κανει τις καλυτερες διακοπες μου στο νησι.:cool:
Μαζευει ακομα σκανδιναβους η Κω?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
το όνειρό μου είναι να πάω φαντάρος στην κώ!!:rolleyes:
κανένα μέσον παίζει?
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
το όνειρό μου είναι να πάω φαντάρος στην κώ!!:rolleyes:
κανένα μέσον παίζει?
ρενα...ακουσα οτι ζητανε ...αρβυλοφυλακες στη κω...λες ναναι αρβυλα?:bleh::bleh:

το αγαπημενο μου νησι...
τοχω επισκεφτει 2 φορες,τα καλοκαιρια του 2001 και 2002.εμενα στο μαστιχαρι στο Neptune resort hotel..απλα τελειο,απεναντι απο τη ψεριμο.
μακαρι να μπορουσα να ανεβαζα φωτογραφιες...αλλα τοτε δεν ειχαμε ψηφιακες:(
 

islascanarias

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αλοχα islascanarias καλα να περνας οπου και νασαι.
Την Κω δεν θα την ξεχασω ποτε μου,πριν πολλα-πολλα χρονια ειχα κανει τις καλυτερες διακοπες μου στο νησι.:cool:
Μαζευει ακομα σκανδιναβους η Κω?
Οχι τοσο πια. Μονο το Apollo (travel) φερνει κατιτις αλλα μονο στην πολη κ αυτοι ειναι μετρημενοι!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλημερα σε ολους/ες. Ειχα γραψει πριν ...κατι αιωνες εδω αλλα λόγω μετακομισης το χειμωνα απο Κρητη στην Κω και λογω δουλειας (πολυ δουλειας ομως) δε ειχα τη δυνατοτητα να παρακολουθω το φορουμ, τωρα ομως επιστρεφω και βλεπω πολυ ομορφες αλλαγές, συγχαρητηρια στους υπευθυνους και τα μελη.

Δουλευω ακομα σε ξενοδοχειο της ιδιας αλυσιδα που ημουν και πριν, απλα απο τη αγαπημενη Κρητη, κατεληξα Κω (ειμαστε σα τους στρατιωτικους εμεις). Αν μπορω να βοηθησω για τον προορισμο λοιπον, για πληροφοριες κτλπ, εδω θα μαι! :cool:

Άρης
Αρη καλώς ήρθες στην παρέα μας(μάλλον καλώςξαναήρθες!):),κι εγώ έχω πολύ καλές εντυπώσεις από την Κώ όπου ήρθα για διακοπές πρόπερσι το καλοκαίρι και μεταξύ τών άλλων μ εντυπωσίασε η διαμόρφωση του παραλιακού δρόμου και ο ποδηλατόδρομος που έχουν φτιάξει έτσι ώστε να μπορεί κάποιος που μένει σε ξενοδοχείο έξω από την πόλη να μετακινείται άνετα προς την πόλη με το ποδήλατο!:clap:
Καλά ταξίδια σου εύχομαι!καλά να περνάς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.097
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom