Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
277
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Είναι πραγματικά αριστούργημα το Wire αλλά φοβάμαι ότι μετά από την ασταμάτητη δράση του 24, θα σου φανεί λίγο αργό. Θα πρότεινα να δεις κάτι πιο χαλαρό στο ενδιάμεσο και μετά να ξεκινήσεις το Wire.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Πωω μην αρχίζετε με τα τοπ 3 και θα γίνει του war εδώ μέσα (ή μήπως, λέω μήπως είναι ώρα για war σειρών? ωωω τι είπα...).

Πάρα πολύ δύσκολα να βγάλω τοπ. Σίγουρα 24 για τους λόγους που ήδη έχουν αναφερθεί, σίγουρα breaking bad, σίγουρα lost (εδώ όποιος πει τίποτα στραβό έχει μπλοκ, άμεσε διαγραφή και τέτοια). Ξέρω αφήνω απέξω wire, Sopranos και πολλά άλλα που ξεχνάω τώρα, μιας και το μόνο που σκέφτομαι είναι τον Τζακ στις παλιές του περιπέτειες.

Υ.Γ. Άρχισε τις μπαουριές". Χαχαχαχαχα όντως το λέω και εγώ αυτό!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Πωω μην αρχίζετε με τα τοπ 3 και θα γίνει του war εδώ μέσα (ή μήπως, λέω μήπως είναι ώρα για war σειρών? ωωω τι είπα...).

Πάρα πολύ δύσκολα να βγάλω τοπ. Σίγουρα 24 για τους λόγους που ήδη έχουν αναφερθεί, σίγουρα breaking bad, σίγουρα lost (εδώ όποιος πει τίποτα στραβό έχει μπλοκ, άμεσε διαγραφή και τέτοια). Ξέρω αφήνω απέξω wire, Sopranos και πολλά άλλα που ξεχνάω τώρα, μιας και το μόνο που σκέφτομαι είναι τον Τζακ στις παλιές του περιπέτειες.

Υ.Γ. Άρχισε τις μπαουριές". Χαχαχαχαχα όντως το λέω και εγώ αυτό!!
Συμφωνω... οχι σε όλα και ναι το Lost ηταν πολύ καλο κλ αλλά στο τελος κάπου το lost..
Θυμαμαι τοτε που το βλέπαμε με ενα φίλο και λέγαμε οτι ο σεναριογραφος δεν μπορει να δωσει ενα λογικό και αληθοφανές τελος και τελικά βλέπουμε τον πρωταγωνιστή σε μια φάση όπου ήταν σαν να ηθελαν όλοι να του πουν " ρε μα@@κα πεθάναμε πάρτο πρέφα επιτέλους"
 
Last edited:

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
277
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Στo Lost είχε ξεφύγει τόσο πολύ η ιστορία από ένα σημείο και μετά που δεν υπήρχε περίπτωση να δοθεί αληθοφανές τέλος. Γι' αυτό όμως το γουστάραμε τόσο πολύ, γιατί κάθε φορά που απαντούσε σε κάτι, δημιουργούσε άλλες 10 ερωτήματα!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
έχει μια από τις καλύτερες βαθμολογίες που έχω δει 9,3 στο imdb ! Λες να συνεχίσω με αυτό όταν τελειώσει ο Μπάουερ για να μην πάθω κατάθλιψη;
Οπωσδήποτε, δες λίγες σελίδες πιο πίσω που αναφέρω περιληπτικά το γιατί, είναι κορυφαία σειρά.
Συμφωνώ βέβαια και με το post του @iAkis ,καλύτερα όχι άμεσα:

Είναι πραγματικά αριστούργημα το Wire αλλά φοβάμαι ότι μετά από την ασταμάτητη δράση του 24, θα σου φανεί λίγο αργό. Θα πρότεινα να δεις κάτι πιο χαλαρό στο ενδιάμεσο και μετά να ξεκινήσεις το Wire.
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Στo Lost είχε ξεφύγει τόσο πολύ η ιστορία από ένα σημείο και μετά που δεν υπήρχε περίπτωση να δοθεί αληθοφανές τέλος. Γι' αυτό όμως το γουστάραμε τόσο πολύ, γιατί κάθε φορά που απαντούσε σε κάτι, δημιουργούσε άλλες 10 ερωτήματα!
Το Lost ήταν η πρώτη σειρά που "κάηκα", έχασα ώρες ύπνου, μέρες απο την ζωή μου, ψυχικά αποθέματα που δεν ξαναπήρα ποτέ πίσω :oops: , θυμάμαι φοιτήτρια, με κλεμμενο ιντερνετ να κατεβάζω τα επεισόδια με μTorrent βασανιστικά οι μπλε γραμμουλες να γινουν πράσινες για να το βάλω να παίζει...Πέτρινα χρόνια :haha:
Βεβαια ακολούθησαν πολλές και καλές σειρες, αλλά κορυφαίες "δασκάλες" των σημερινών , κατά την γνώμη μου, σε πλοκή, σκηνοθεσία κλπ είναι οι παρακάτω 2 :
The Prisoner(1967)
Twin Peaks(1990)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Το Lost ήταν η πρώτη σειρά που "κάηκα", έχασα ώρες ύπνου, μέρες απο την ζωή μου, ψυχικά αποθέματα που δεν ξαναπήρα ποτέ πίσω :oops: , θυμάμαι φοιτήτρια, με κλεμμενο ιντερνετ να κατεβάζω τα επεισόδια με μTorrent βασανιστικά οι μπλε γραμμουλες να γινουν πράσινες για να το βάλω να παίζει...Πέτρινα χρόνια :haha:
Βεβαια ακολούθησαν πολλές και καλές σειρες, αλλά κορυφαίες "δασκάλες" των σημερινών , κατά την γνώμη μου, σε πλοκή, σκηνοθεσία κλπ είναι οι παρακάτω 2 :
The Prisoner(1967)
Twin Peaks(1990)
Του 1967;;
Ετσι οπως το πάμε θα φτάσουμε στο Πέϊτον πλέις, Χαμένοι στο διάστημα, Χάι σάπαραλ, μικρο σπιτι στο λιβαδι (αυτο το παιζει και τωρα), Γουόλτονς, Μπονάντσα κλ.. ξεχασα τιποτα;;
Twin Peaks πολύ δυνατό..
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Δεν ξέρω αν θα το έβαζα στα αγαπημένα μου αλλά αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση σαν τόταλι γουίαρντ που λέμε στην Κοζάνη και μου φάνηκε ότι άλλαξε την τηλεόραση ήταν το six feet under, τώρα που προσπάθησα να δω ένα επεισόδιο δεν τα κατάφερα, άλλες εποχές, Από τα υπόλοιπα, νομίζω το GOT με κράτησε περισσότερο από κάθε άλλο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom