Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
οκ βρήκα αυτά που χατε γράψει
ευτυχώς το κράζετε κι εσείς...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
κατέβασα όλες τις σεζόν MASH. Τι γαμάτο σήριαλ, μπορεί να έχει 40 χρονών, αλλά το γέλιο που έχω ρίξει σε αμφιθέατρο, δε το περνάει με τίποτα κανένα σήριαλ.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Guilty pleasure για εμένα αυτή τη στιγμή: Buffy the Vampire Slayer!!!

(και ο νέος κύκλος του Bones)
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
ξεκίνησα πριν από λίγο καιρό το Boston Legal και ενώ η 1η περίοδος δεν μου άρεσε πολύ, τελικά ο χαρακτήρας ενός δικηγόρου με το όνομα Άλαν Σόρ με κέρδισε...και γαμώ τα γέλιο ο τύπος!!!! σαρκαστικός, είρωνας, ρομαντικός και ιδεαλιστής σε καποια πράγματα, θα έλεγα ένας πιο ήπιος Dr. House σε διαφορετικό πεδίο από αυτό της ιατρικής!!!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.736
Τον εν λόγω χαρακτήρα ερμηνεύει ο μέγας James Spader, αγαπημένος ηθοποιός που τον απολαμβάνουμε και στο The Office αυτό το καιρό. Είναι ο μόνος celebrity που είδα στη ΝΥ (σε διπλανό τραπέζι σε jazz club), ο μόνος άξιος λόγου δηλαδή. Έχει δε παίξει σε δύο αγαπημένες μου ταινίες...
Sex, Lies, and Videotape (1989) - IMDb
Crash (1996) - IMDb

..από δύο πολύ μεγάλους σκηνοθέτες...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ξεκίνησα πριν από λίγο καιρό το Boston Legal και ενώ η 1η περίοδος δεν μου άρεσε πολύ, τελικά ο χαρακτήρας ενός δικηγόρου με το όνομα Άλαν Σόρ με κέρδισε...και γαμώ τα γέλιο ο τύπος!!!! σαρκαστικός, είρωνας, ρομαντικός και ιδεαλιστής σε καποια πράγματα, θα έλεγα ένας πιο ήπιος Dr. House σε διαφορετικό πεδίο από αυτό της ιατρικής!!!!!
Alan Shore, ένας από τους πιο αγαπημένους μου τηλεοπτικούς χαρακτήρες.
Αν δεν του έδινε όμως ζωή ο James Spader, δεν είμαι καθόλου σίγουρη ότι θα κατάφερνε να γίνει τόσο ξεχωριστός.

Θα δεις ότι στην πορεία θα σου αρέσει και ο Denny Crane. Με διαφορετικό τρόπο. Το δε δίδυμο Shore - Crane, στη συνέχεια θα είναι απλά άπαιχτο.

Για την ιστορία, υπάρχει και μια παλαιότερη αμερικάνικη σειρά με περίπου το ίδιο θέμα, το "The Practice". Στη βοστονέζικη αυτή φίρμα του "The Practice", εργαζόταν ο χαρακτήρας Alan Shore, όπου και γνωρίστηκε με το χαρακτήρα Denny Crane. Ο δεύτερος, τον κάλεσε στην πορεία να εργαστεί για τη φίρμα "Boston Legal". Έτσι εξηγείται και η φιλία που έχουν.
Οι ηθοποιοί που υποδύονται τους δύο χαρακτήρες είναι οι ίδιοι.

Το "The Practice" δεν το έχω παρακολουθήσει καθόλου, οπότε δεν ξέρω αν έχει ενδιαφέρον.
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Denny Crane.

Το γεγονός και μόνο πως το όνομά του έγινε spam meme στο διαδίκτυο, αξίζει σεβασμό.
Πανέξυπνη (αντι)αμερικάνικη σειρά, με καλή αίσθηση του χιούμορ και φοβερές ερμηνείες από τον Spader.
Για την ακρίβεια, η διαδικασία πριν ξεκινήσει να αγορεύει ο τύπος είναι "pause-στρίβω τσιγάρο-βάζω ουίσκι-κλείνω κινητό-play".
:xmas_lol:


Καταβρόχθισα 5 σεζόν σε ~2-3 εβδομάδες θυμάμαι, αν και κάνει μία κοιλίτσα η σειρά κάπου στη 3η σεζόν νομίζω.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγώ πάντως που ενδιαφέρομαι και για το αντικείμενο,
2 φορές ξεκίνησα να δω boston legal και τις 2 το παράτησα..
έχω δει 3-4 επεισόδια της πρώτης σεζόν μόνο..ή είναι πολύ χάλια
τα πρώτα επεισόδια και θέλει υπομονή και επιμονή ή κάτι δεν πάει καλα
με εμένα!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
εγώ πάντως που ενδιαφέρομαι και για το αντικείμενο,
2 φορές ξεκίνησα να δω boston legal και τις 2 το παράτησα..
έχω δει 3-4 επεισόδια της πρώτης σεζόν μόνο..ή είναι πολύ χάλια
τα πρώτα επεισόδια και θέλει υπομονή και επιμονή ή κάτι δεν πάει καλα
με εμένα!
Οι χαρακτήρες θέλουν σίγουρα το χρόνο τους μέχρι να τους αγαπήσεις. ;p
Έχει δίκιο ο liopyr.
Εκτός αν latina, βρήκες "ενοχλητικό" τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του Alan Shore, οπότε όσες ευκαιρίες και να δώσεις στη σειρά, δεν πρόκειται να σου αρέσει.

Αν ο λόγος που δε σε τράβηξε η σειρά είναι άλλος, δώσε της μια ευκαιρία ακόμα μέχρι να γνωρίσεις καλύτερα του δύο αυτούς χαρακτήρες.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τον εν λόγω χαρακτήρα ερμηνεύει ο μέγας James Spader, αγαπημένος ηθοποιός που τον απολαμβάνουμε και στο The Office αυτό το καιρό. Είναι ο μόνος celebrity που είδα στη ΝΥ (σε διπλανό τραπέζι σε jazz club), ο μόνος άξιος λόγου δηλαδή. Έχει δε παίξει σε δύο αγαπημένες μου ταινίες...
Sex, Lies, and Videotape (1989) - IMDb
Crash (1996) - IMDb

..από δύο πολύ μεγάλους σκηνοθέτες...

James Spader , τι καλος ηθοποιος !!
τον πρωτοειδα στο sex,lies and videotape και όπου τον ξαναειδα δεν με απογοήτευσε ποτε , αλλά εκει πού τα δινει όλα ειναι στο Boston legal
που το εβλεπα σταθερά ....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ρε τί είναι αυτό το Glee;
είδα που το έκραζαν στο Community...
το βλέπει κανείς;
αν είσαι δεκαπεντάχρονο και σου αρεσει ο χορός και το τραγούδι μια χαρά είναι ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom