Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Για την ακρίβεια, η διαδικασία πριν ξεκινήσει να αγορεύει ο τύπος είναι "pause-στρίβω τσιγάρο-βάζω ουίσκι-κλείνω κινητό-play".
δυστυχώς όμως μετά από το επεισόδιο που είδα μόλις με το word salad, μάλλον θα πρέπει να στρίβεις κινητό, να βάζεις τσιγάρο και να κλείνεις ουίσκι....... και ο Ντένι είναι συμπαθητικός αλλά ο άλλος δεν παλεύεται με τίποτα....και να φανταστείς ότι στα 3-4 πρώτα επεισόδια της 1ης σεζόν κι εμένα δεν μου πολυάρεσε η σειρά και ο Άλαν μου ήταν μάλλον αντιπαθητικός αλλά όντως οι αγορεύσεις του είναι απίστευτες....
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ρε τί είναι αυτό το Glee;
είδα που το έκραζαν στο Community...
το βλέπει κανείς;
μισώ το glee..πιο χαζή σειρά δεν έχω ξαναπετυχει..
βεβαια εμενα δεν μου αρεσε καθολου ουτε το community, οποτε μπορει και να σ αρεσει το glee, μη σε παρω στο λαιμο μου..

Οι χαρακτήρες θέλουν σίγουρα το χρόνο τους μέχρι να τους αγαπήσεις. ;p
Έχει δίκιο ο liopyr.
Εκτός αν latina, βρήκες "ενοχλητικό" τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του Alan Shore, οπότε όσες ευκαιρίες και να δώσεις στη σειρά, δεν πρόκειται να σου αρέσει.

Αν ο λόγος που δε σε τράβηξε η σειρά είναι άλλος, δώσε της μια ευκαιρία ακόμα μέχρι να γνωρίσεις καλύτερα του δύο αυτούς χαρακτήρες.
οχι, οχι, δεν με "ενοχλησε" κατι, αλλα ουτε και με "τραβηξε" κατι!
θα δώσω μάλλον αλλη μια ευκαιρια..
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο του 6ου κύκλου του Dexter! Ήταν και αυτό συνταρακτικό! Κάθε κύκλος και καλύτερος! Η σειρά πήρε το πράσινο φως για ακόμη 2 σεζόν! Μας άφησε για ακόμη μία φορά σε κρίσιμο σημείο! Το είδε κανείς?
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Είναι κανείς εδώ? ΒΑΡΙΕΜΑΙ:xmas_eek:
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο του 6ου κύκλου του Dexter! Ήταν και αυτό συνταρακτικό! Κάθε κύκλος και καλύτερος! Η σειρά πήρε το πράσινο φως για ακόμη 2 σεζόν! Μας άφησε για ακόμη μία φορά σε κρίσιμο σημείο! Το είδε κανείς?

Θα το δω σήμερα, you shall not spoiler !!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τέλος και για τη δεύτερη σεζόν του Boardwalk Empire.

Και η καλύτερη ατάκα του Buscemi: " If there really was a God, would he have given me this mug?" :xmas_biggrin:


 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το νέο μας "κόλλημα" είναι η σειρά "Βored to Death".

Έχει τελειώσει και η τρίτη σεζόν, αλλά εμείς τώρα το ξεκινήσαμε.
Κάθε σεζόν έχει μόνο 8 επεισόδια μικρής διάρκειας.
Είναι κομεντί και πρωταγωνιστούν οι: Jason Schwartzman, Zach Galifianakis και Ted Danson.

Kεντρικός ήρωας ο συγγραφέας Jοnathan Ames, ο οποίος μετά από διάφορες προσωπικές δυσκολίες αποφασίζει να γίνει ερασιτέχνης ιδιωτικός ντεντέκτιβ βάζοντας αγγελία σε εφημερίδα.
Οι δύο δεύτεροι χαρακτήρες είναι ο κολλητός του και ο εκδότης ενός περιοδικού με το οποίο συνεργάζεται.

Οι περίεργες καταστάσεις στις οποίες μπλέκει η τριάδα και η "βλακεία" που χαρακτηρίζει τους περισσότερους ήρωες, κάνουν το σήριαλ πραγματικά διασκεδαστικό.

Και τελικά, ο Ted Danson είναι πολύ καλύτερος στους κωμικούς ρόλους.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.801
Likes
18.737
1. Dexter τέλος για φέτος
2. Boardwalk Empire επίσης τέλος (εξελίχθηκε σε φοβερή σειρά στο 2ο κύκλο, τι ερμηνείες, κοστούμια, φωτογραφία, σκηνοθεσία, διάλογοι, μουσική, όλα πολύ υψηλού επιπέδου)
3. Περιμένουμε Californication με αγωνία
4. Συνεχίζονται The Office (ακόμα τα σπάει) & Big Bang Theory
5. American Horror Story -> φέρνει προς την ανοησία..πάει για cut.
6. Καλό λες το Bored to Death ε Άννυ?...θα το δοκιμάσω...
7. Έχω κατεβάσει το Breaking Bad...για να δούμε τι λέει και αυτό, θα ενημερώσω...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
1. Dexter τέλος για φέτος
2. Boardwalk Empire επίσης τέλος (εξελίχθηκε σε φοβερή σειρά στο 2ο κύκλο, τι ερμηνείες, κοστούμια, φωτογραφία, σκηνοθεσία, διάλογοι, μουσική, όλα πολύ υψηλού επιπέδου)
3. Περιμένουμε Californication με αγωνία
4. Συνεχίζονται The Office (ακόμα τα σπάει) & Big Bang Theory
5. American Horror Story -> φέρνει προς την ανοησία..πάει για cut.
6. Καλό λες το Bored to Death ε Άννυ?...θα το δοκιμάσω...
7. Έχω κατεβάσει το Breaking Bad...για να δούμε τι λέει και αυτό, θα ενημερώσω...


  1. Dexter. Το φινάλε του μόνο έτσι θα μπορούσε να είναι. Άσε που μάλλον έστρωσαν το έδαφος για τον "κακό-ψυχάκια" της επόμενης σεζόν. Άσχετο, αλλά τα πουκαμισάκια του Dexter δεν παίζονται.
  2. Η δεύτερη σεζόν του Boardwalk Empire ήταν πράγματι πολύ ανεβασμένη.
  3. Californication. Άντε να δούμε πού θα το πανε πια. Αλλά λατρεύουμε Χανκ Μούντυ.
  4. Για κάποιο λόγο το Office δεν μας έχει τραβήξει. Το άλλο άστο, θα γίνω κουραστική.
  5. American Horror Story. Είδαμε ένα επεισόδιο και κόπηκε πάραυτα. :xmas_mrgreen:
  6. Bored to Death. Δοκίμασέ το. Πιστεύω ότι θα σου αρέσει. Δώσε του όμως ευκαιρία με δυό τρία επεισόδια για να γνωρίσεις τους χαρακτήρες. Ο δεύτερος κύκλος ξεκίνησε ακόμα καλύτερα.
  7. Breaking Bad. Εχει καλές κριτικές, είχαμε δει ένα επεισόδιο πριν πολύ καιρό, αλλά δεν μας τράβηξε. Μπήκε σε αναμονή για τις δύσκολες μέρες. :xmas_mrgreen:
  8. Hell on wheels. Xρωστάω ενημέρωση. Εχουμε δει και το 7ο επεισόδιο και συνεχίζει να εχει ενδιαφέρον και καλές ερμηνείες. Πήρε έγκριση και για δεύτερη σεζόν.
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Ψάξτε να βρείτε Happy Endings και Suburgatory. Σε δύο βδομάδες νέος κύκλος 30 Rock!!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Προσκυνώ ταπεινά Dexter. Μας κράτησε συντροφιά άψογη για μία ακόμη χρονιά :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.595
Μέλη
38.927
Νεότερο μέλος
Vagkouk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom