Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Έχετε να μου προτείνετε καμιά καλή σειρά δράσης ή αστυνομική? Τελείωσε ο dexter, τελείωσε και το breaking bad και βαριέμαι...

Killing και Homeland.

Πληροφορίες έχουμε δώσει και για τα δύο.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
GTS, ο Hank Moody επέστρεψε. Το ίδιο χλέμπουρας και "προβληματικός".

Καλώς τον δεχθήκαμε. :xmas_cheesygrin:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.736
GTS, ο Hank Moody επέστρεψε. Το ίδιο χλέμπουρας και "προβληματικός".

Καλώς τον δεχθήκαμε. :xmas_cheesygrin:
Ευχαριστώ πολύ Anny, ήδη κατέβασα το πρώτο επεισόδιο και ψάχνω χρόνο να το δω....έχω και Breaking Bad στα σκαριά, αλλά και κάμποσες ταινίες να περιμένουν....το Six Feet Under το ξέρεις?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ευχαριστώ πολύ Anny, ήδη κατέβασα το πρώτο επεισόδιο και ψάχνω χρόνο να το δω....έχω και Breaking Bad στα σκαριά, αλλά και κάμποσες ταινίες να περιμένουν....το Six Feet Under το ξέρεις?
Tο Breaking Bad το ξαναέχουμε και εμείς στα σκαριά. Όπως είχα ξαναγράψει το είχαμε ξεκινήσει, αλλά δεν μας πολυτράβηξε το πρώτο επεισόδιο.
Και επειδή η εποχή που το ξεκινήσαμε ήταν κακή για το συγκεκριμένο θέμα, το αφήσαμε. Ήρθε η ώρα να του δώσουμε τη δεύτερη ευκαιρία.

Το Six Feet Under το βλέπαμε όταν πρωτοάρχισε, πολύ παλιά στη nova (μη σου πω και ότι ήταν filmnet :xmas_rolleyes:) Πάρα πολύ καλό. Παίζει και ο φίλος μας ο Dexter.
Όταν αρκετά χρόνια μετά, άλλαξε ο τρόπος και ο χρόνος που βλέπουμε τις σειρές, :xmas_cheesygrin:, δεν επανήλθαμε σε αυτό για να το ολοκληρώσουμε.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Homeland

Πολιτικο-κατασκοπικό θρίλερ.
Ξεκίνησε τον Οκτώβριο του 2011, εχει 12 επεισόδια μεγάλης διάρκειας και ο πρώτος κύκλος ήδη ολοκληρώθηκε.
Λόγω της θεματολογίας της σειράς, προτιμήσαμε να δούμε όλα τα επεισόδια μαζεμένα.

Είναι καλογυρισμένη, με καλές ερμηνείες, καλό ρυθμό και μας άρεσε πολύ.
Στο τέλος κάθε επεισοδίου, θέλαμε οπωσδήποτε να δούμε τί συμβαίνει παρακάτω.
Το αίσθημα αυτό (βοηθά βέβαια και η θεματολογία), με παρέπεμψε στον πρώτο κύκλο του 24 όπου όσοι τον πρωτοείδαν έμειναν σίγουρα ένα Σ/Κ κλεισμένοι στο σπίτι τους μέχρι να τελειώσει.

Στην περίπτωση όμως του Homeland οι ρυθμοί είναι κανονικοί. Δεν υπάρχει ανελέητο κυνηγητό, δεν υπάρχουν "φίδια" τύπου πατάω δύο κουμπιά στον υπολογιστή και βρίσκω τα πάντα και άλλα τέτοια.
Με δύο λόγια, έχει φυσιολογικό σενάριο και σκηνοθεσία.
Στα συν και το γεγονός ότι αρκετοί Αμερικανοί δεν την πήραν με καλό μάτι.

Πρωταγωνιστούν οι: Claire Danes, Damian Lewis και Mandy Patinkin (o Gideon από το Criminal Minds).

ΥΓ. Αν αποφασίσετε να τη δείτε, θεωρώ ότι είναι καλύτερα να μη διαβάσετε πολλές λεπτομέρειες για την πλοκή, στο ιντερνετ.
ψηθηκα, ψηθηκα!!!ευχαριστω αννυ!!!

ps. αχ, τοτε με το 24 θυμαμαι κατι καλοκαιρια να σαπιζω στον καναπε βλεποντας αχορταγα το ενα επεισοδιο μετα το αλλο σε dvd παρακαλω..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ψηθηκα, ψηθηκα!!!ευχαριστω αννυ!!!

ps. αχ, τοτε με το 24 θυμαμαι κατι καλοκαιρια να σαπιζω στον καναπε βλεποντας αχορταγα το ενα επεισοδιο μετα το αλλο σε dvd παρακαλω..
Τότε, τα dvd ήταν ο μόνος τρόπος. :xmas_biggrin:
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Εδώ και μερικές βδομάδες έχω κολλήσει με το "The secret circle". Αλλά πώς να περιμένω μέχρι τον Ιούλιο για τον 5ο κύκλο του True Blood; Επίσης μόλις αρχίζει το Alcatraz, με φοβερό Sam Neill.
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Αγαπάμε sam neill, περιμένω alcatraz σαν τρελός.
Κι εγώ! Και ελπίζω να με κερδίσει, γιατί κυκλοφορεί πολλή σαχλαμάρα.
Η μεγαλύτερη απογοήτευση της χρονιάς για μένα ήταν το Terra Nova. Μεγάλη δρακιά. CSI και τέτοια τα έχω βαρεθεί εδώ και αιώνες, αν και μου άρεσε το Chicago Code, το οποίο ακυρώθηκε. Αυτά με τα νοσοκομεία και τα προσωπικά δράματα των γιατρών μου τη δίνουν απεριόριστα.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Killing και Homeland.

Πληροφορίες έχουμε δώσει και για τα δύο.

εχετε να προτεινετε καμια που να εχουν τελιώσει ολοι οι κυκλοι επισοδείων? Για να τα δω ολα σερι. Κατα προτίμιση μυστηριου.
Εχω 10 σειρες που βλεπω ταυτοχρονα και βαριεμαι καθε φορα να περιμενω το επεισοδιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.561
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom