Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Πολλά θετικά ακούω για το alkatraz! Για να το δοκιμάσω κ γω...
Ο πιλότος θα προβληθεί τη Δευτέρα! Εκτός αν έχει ήδη διαρρεύσει στο δίκτυο, οπότε δεν κατέω.
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Mπορείτε να ψάξετε για το Camelot, παραγωγής 2011 μεταξύ Καναδά και Ιρλανδίας. Μια πολύ καλή εκδοχή της ιστορίας του Αρθούρου.
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
-Το game of thrones δεν βλέπω να το παρακολουθούν πολλοί και "τρελαίνομαι" :bleh: . Είναι σίγουρα η καλύτερη σειρά του 2011 και μια απο τις καλύτερες που έχουν γυριστεί! (επιτέλους πεθαίνουν και οι πρωταγωνιστες)

-Το Spartacus επίσης μόνο ένας διάβασα οτι το βλέπει! Μπορεί να είναι ισως αισχρή για κάποιους αλλά πιστέψτε με θα θέλετε να βλέπετε το ενα μετα το άλλο! (το ίδιο ισχύει και για το game of thrones)

Δεν θα μιλήσω άλλο για σειρές που έχετε ήδη πει...θα προτείνω άλλες. Βεβαια να αναφέρω οτι είναι απλά για να χαλαρώσεις και οχι να κολλήσεις!
-Blue mountain state: αμερικανια στο full,κολέγιο φάση επικεντρωμένο στη ομάδα rugby και το ποσο καλα περνάνε! αρκετές στιγμές γέλιου! (3 season και ακομα παιζεται)

-Reaper: παρωδια του διαβολου και των σχετικών σειρών! εξυπνες ατάκες από τους πρωταγωνιστές και ειδικά απο έναν(αν την δείτε θα καταλάβετε ποιον λεω) Το βάζει και στον Ant1 πλέον. (2 season)


-Once upon a time: Ολοι οι ήρωες των παραμυθιων ζουν σε μια πόλη στις μερες μας εξαιτίας μιας κατάρας της κακιας βασίλισσας. Κανεις δεν θυμάται ποιος πραγματικά είναι και ζουν απλά τις ζωες τους(ή μήπως κάποιοι θυμούνται!?) (φετος η πρωτη season)


-Υπήρχε και το V με εξωγήινους αλλά το κόψανε νωρίς (όπως και το flash forward...κλασικοί Αμερικάνοι). (2 season)


Από Αγγλικές έχουμε:
Skins: Αναφέρεται σε έφηβους (16-18) και στην ζωη τους η οποια περιεχει sex ομοφυλοφιλια, ναρκωτικά, ανορεξία, ρατσισμό και άλλα. Οι ηθοποιοί αλλάζουν καθε 2 season για να είναι και πραγματικα σε αυτήν την ηλικία. Καλύτερη "γενιά" η πρωτη! (Τωρα εχουν κανει και αμερικάνικη εκδοση)

(6 season και ακομα παιζεται)

Misfits: Μπορεις να πεις οτι ειναι το Αγγλικο heroes (απο το οποίο εχω δει μόνο 2-3 επεισ.) περιέχει λιγο απ όλα με μεγάλο ατου εναν απο τους πρωταγωνιστες που απλα δεν παιζεται!! (3 season και ακομα παιζεται)

Για μένα όλες αυτες αξίζουν να τους δώσετε μια ευκαρια. Σιγουρα δεν θα αρεσουν σε όλους αλλα πιστεύω έχω καλύψει αρκετά είδη.
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Δεν πιστεύω οτι ήταν κακό, απλά απο ένα σημειο και μετά έκανε κοιλια μετα ξανα επανήλθε η δράση και οταν πήγε να γινει το ντου το κόψανε!
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Δεν ξέρω, είδα 2-3 επεισόδια και βαρεεεεεθηκα. Έχεις δει καθόλου το Rome; Μου είπαν πως είναι καλό, αλλά δεν τα πάω καλά με τα αρχαιοπρεπή.

Επίσης καλούτσικο και ανάλαφρο είναι το Grimm, που άρχισε πριν λίγες εβδομάδες.
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
το Rome το εχω κατεβάσει εδω και 1 χρονο και δεν το εχω δει αν και θελω! :D Εχω ακουσει πολυ καλα λογια! Σε κόβω να σ αρεσει περισσοτερο ο spartacus δες και θα με θυμηθεις!
Tο grimm ελαγα να το αναφέρω αλλα τελικά το ξέχασα! Να πω την αλήθεια περίμενα περισσότερα(οτι θα αγγιξει supernatural),την περιμενα απο περυσι την ανοιξη που την ειχαν ανακοινώσει αλλα τελικά κατι δεν μ αρεσει, πολυ δευτεροκλασατο και αργο ως βαρετο story!
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Συμφωνώ, είναι λίγο φτηνιάρικο και λάιτ. Αλλά Παρασκευές δεν έχει και τίποτ' άλλο..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.801
Likes
18.737
Δεν ξέρω, είδα 2-3 επεισόδια και βαρεεεεεθηκα. Έχεις δει καθόλου το Rome; Μου είπαν πως είναι καλό, αλλά δεν τα πάω καλά με τα αρχαιοπρεπή.
Το Rome είναι έπος...αλλά πρέπει να έχεις ένα στοιχειώδες ενδιαφέρον για την Ιστορία...HBO είναι, εγγύηση...

Από το Spartacus είχα δει θυμάμαι το πρώτο επεισόδιο, μου είχε φανεί φτηνιάρικο και έφαγε Χ. Απ'όσο ξέρω βέβαια έχει καυτές σκηνές...
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Το Rome είναι έπος...αλλά πρέπει να έχεις ένα στοιχειώδες ενδιαφέρον για την Ιστορία...HBO είναι, εγγύηση...

Aλοίμονο αν αυτό που μας σέρβιραν οι Αμερικάνοι ήταν Ιστορία, χεχε :haha:

Γενικά είμαι πιο πολύ της κωμωδίας (όχι τόσο του σιτκομ), αρκεί να μην είναι τρελή αμερικανιά (παράδειγμα, two broke girls-το αίσχος). Συνήθως βαριέμαι τα πάντα γρήγορα, οπότε καταλήγω στα αγαπημένα μου ντοκυμαντέρ και άλλοτε σε εκπομπές γαστρονομίας ή DIY.

Και μια και μίλησα για ντοκυμαντέρ, τρελό win το Ancient Aliens, με φοβερό καραγκιόζη τον κύριο Tsoukalos, να λέει τα δικά του μετά την ηλεκτροθεραπεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.599
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom