Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Από το Spartacus είχα δει θυμάμαι το πρώτο επεισόδιο, μου είχε φανεί φτηνιάρικο και έφαγε Χ. Απ'όσο ξέρω βέβαια έχει καυτές σκηνές...
Στην αρχη δεν λεει πολλα αλλα δες μεχρι το 3-4 που αρχιζει το καλο... μετα θα κολλησεις!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το Spartacus το είχαμε ξεκινήσει και εμείς, αλλά έφαγε χ.

Το flash forward είχε ένα ενδιαφέρον, αλλά όταν μάθαμε ότι το έκλεισαν άρον άρον, το κόψαμε και δεν το τελειώσαμε ποτέ.

Από το V είδαμε αρκετά επεισόδια. Εγώ το βαρέθηκα πιο γρήγορα, αποτέλεσμα να το κόψουμε κι αυτό.

Misfits. Ο πρώτος κύκλος είχε ενδιαφέρον. Μετά παραξεφτιλίστηκε και ακολούθησε την τύχη των προηγούμενων.

Είδαμε και το πρώτο επεισόδιο του Alcatraz. Η ιδέα είναι καλή. Η απόδοση σε πρώτη φάση δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποιεί. Εχω την αίσθηση ότι θα το παπαριάσουν πολύ σύντομα.
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Μόλις τελείωσα τα επεισόδια του 'The killing'! Και μου άρεσε πάρα πολύ! Αναμένω τη συνέχεια...
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Το Misfits το ξεκίνησα πρόσφατα, χάζεψα 2 σεζόν.
Η αλήθεια είναι πως η σειρά δε προσφέρει τίποτα, αν εξαιρέσεις κάποιες διασκεδαστικές εξάρσεις pure αγγλικού χιούμορ.
Το σενάριο δεν είναι πρωτότυπο, η παραγωγή είναι ημι-lowbudget (κάτι που φαίνεται πολύ στο είδος της), οι ερμηνείες μέτριες (πάλι με εξαιρέσεις), και γενικότερα δίνει την εντύπωση πως ξεκίνησε εντελώς πειραματικά, είχε σχετική απήχηση, δεν ήξεραν τι να την κάνουν και πόνταραν σε "ασφαλή" σεναριακά κλισέ.

Παρ'όλα αυτά για κάποιο λόγο εξακολουθώ να την χαζεύω.
Αυτή θα φταίει. :rolleyes:
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Παρ'όλα αυτά για κάποιο λόγο εξακολουθώ να την χαζεύω.
Αυτή θα φταίει. :rolleyes:
Σε κόβω να σ αρέσει ειδικά η δύναμη της ε? :haha:
Εμένα μου αρέσει επίσης και το στυλάκι/ατάκες του Νειθαν!

Συμφωνω δεν ειναι κατι σπουδαιο,όπως ειπα ειναι απλα για να περναει η ωρα σου (ανάλογα και με τα γουστα παντα)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Ρε σεις, για τη μέγιστη των σειρών Flight of the Conchords έχουμε πει? Το καλύτερο χιούμορ από την εποχή των Monty Python...
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Βλέπει κανείς το The good wife? Το ξεκίνησα πρόσφατα, πρόκειται για μια σειρά όπου κάθε επεισόδιο αφορά και μία διαφορετική δικαστική υπόθεση.Παίζουν γνωστοί ηθοποιοί με quest star και τον Mr Big από το Sex and the city (+++ bonus). Είναι καλογραμμένη και ενώ δεν σε κρατά σε αγωνία όπως άλλες, παρόλα αυτά στο τέλος του κάθε επεισοδίου κολλώ.
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Είδα τα 2 επεισόδια απο το Alcatraz...ωραία σειρά από την αρχή σε βάζει στο μυστήριο για το πως χάθηκαν όλοι αυτοί και τι παιχνίδια παίζονται(θα τους δούμε σε κανα Lost να είναι μέλη της dharma και θα τρελαθούμε... :haha: ). Αυτό που με "χαλάει" είναι το ότι σε κάθε επεισόδιο (δλδ σε αυτά τα 2) ο κάκος που εμφανίζεται τον πιάνουν μέχρι το τέλος...ελπίζω στα άλλα να μην είναι έτσι και να έχει λίγο σασπενς ως προς αυτό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.035
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom