Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Πριν λίγες ώρες τελείωσαν τα Emmy Awards 2009 που είναι τα αντίστοιχα των Oscars αλλά για την τηλεόραση. Δεν το παρακολούθησα όλο μιας και το βρήκα πιο βαρετό απ'ότι περίμενα και παρ'όλο που το παρουσίαζε ο πολύ συμπαθητικός κατά τα άλλα Neil Patrick Harris (από το How I met your mother). Επί της ουσίας, οι σειρές με τις περισσότερες υποψηφιότητες και βραβεία ήταν: 30 Rock (κωμική), Mad Men (δραματική) και Grey Gardens (TV movie).

Οι νικητές στις σημαντικότερες κατηγορίες ήταν οι εξής:
  • Outstanding Comedy Series: “30 Rock”, NBC
  • Outstanding Drama Series: “Mad Men”, AMC
  • Reality-Competition Program: “The Amazing Race,” CBS
  • Actor, Comedy Series: Alec Baldwin, “30 Rock,” NBC
  • Actress, Comedy Series: Toni Collette, “United States of Tara,” Showtime
  • Supporting Actor, Drama Series: Michael Emerson, “Lost,” ABC
  • Supporting Actress, Drama Series: Cherry Jones, “24,” Fox
  • Supporting Actor, Comedy Series: Jon Cryer, “Two and a Half Men,” CBS
  • Supporting Actress, Comedy Series: Kristin Chenoweth, “Pushing Daisies,” ABC
Ολόκληρη η λίστα με τους νικητές σε όλες τις κατηγορίες στο επίσημο site.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ηρθε η ωρα να αναφερθω στο αγαπημενο "the closer", με το οποιο προσφατως ξανακολλησα!βγηκαν επιτελους υποτιτλοι για την δευτερη σεζον και ειπα να την ξεκινησω!η kyra sedwick(συζυγος του bacon) απλα θεα στον ρολο της!!σας προτεινω την εν λιγω σειρα ανεπιφυλακτα, διοτι σε αντιθεση με τις αλλες αστυνομικες σειρες, σε αυτην, το βαρος πεφτει στις ανακρισεις και στην αποσπαση ομολογιων απο τους ενοχους!!το θεμα δεν ειναι ποιος ειναι ο δραστης αλλα κυριως το γιατι διεπραξε το εγκλημα!!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Οντως δινει τα ρεστα της! Με τρελλαινει η εκφορα του λογου της!
και ειναι εκπληκτικο αυτο το "thank you..thank you so much"!!!γελαω καθε φορα πολυ μ' αυτο!!αχτυπητο διδυμο και ο φλυν με τον προβεντσα!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι ειναι απαικτοι! Ειναι η αγαπημενη μου αστυνομικη σειρα. Δε με νοιαζει τοσο το στορι -αν ειναι προβλεψιμο η οχι- οσο οι σκηνες των αστυνομικων μεταξυ τους!
Και αυτη η νοτια μακροσυρτη προφορα της Kyra ειναι ολα τα λεφτα!
 

lina

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΚΩΤΙΑ
οι καλυτερες μου σειρες με σειρα προτεραιοτητας.....

Alias:clap:
True blood:p
Fringe
The L word
Lie to me
Charmed
Vampire Diaries
The Nanny
Damages
Heroes
Tru calling
Harper's island
x-files
Taken
The 4400
Closer


:D:D:D:D:D
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
lina, καλή επιλογή σειρών... και μόνο που έβαλες το alias πρώτο.. ;)

ιωάννα, μου έδωσες ιδέα... γιατί ψήνομαι να ξεκινήσω καμια καινούρια :)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Για αυτούς που γουστάρουν το "how i met your mother" και δεν το πήραν ακόμα είδηση, ξεκίνησε ο 5ος κύκλος.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Αυτό τον καιρό η μόνη σειρά που βλέπω (φανατικά πρέπει να ομολογήσω) είναι το How I Met Your Mother. Θεωρώ ότι είναι καλύτερο από τα φιλαράκια, αν και θα παραδεχτώ ότι έχει βασιστεί σε αυτά και είναι κατά κάποιο τρόπο αντιγραφή τους, ωστόσο το σενάριο και οι ήρωές του μου αρέσουν περισσότερο από αυτούς στα Φιλαράκια.

Παλιότερα τώρα έβλεπα αρκετά φανατικά το Charmed (Μάγισσες, στην ελληνική μετάφραση), αλλά μέχρι τον 3ο κύκλο, μετά που άλλαξε το cast θεωρώ ότι χάλασαν πολύ. Επίσης, μου αρέσει πολύ μια βρετανική νεανική σειρά (ξέρω, για αμερικάνικες μιλάμε, αλλά δε μπορώ να μη την αναφέρω) που δεν έχει γίνει ευρύτερα γνωστή στο ελληνικό κοινό με το όνομα Skins. Είναι αρκετά ενδιαφέρουσα, αν και δεν πιστεύω ότι δε θα έκανε θετική εντύπωση σε κανέναν πάνω από τα 22-25, κυρίως λόγω της teenage θεματολογίας της.

Τώρα άλλες αμερικάνικες που έχω παρακολουθήσει και μου φάνηκαν ενδιαφέρουσες, ήταν τα προαναφερθέντα Φιλαράκια, ο πρώτος και ο δεύτερος κύκλος του Lost (μετά έχασα κάθε ενδιαφέρον) και ο πρώτος κύκλος του OC ή California Teens στην Ελλάδα (μετά πραγματικά το χάλασαν απίστευτα).

Το Prison Break το παρακολούθησα και δε με κράτησε καθόλου, δεν ξέρω γιατί πραγματικά, όπως επίσης και το Desperate Housewives (αυτό ίσως επειδή έχει πιο "γυναικεία" φιλοσοφία). Άλλες σειρές δε μπορώ να τις κρίνω επειδή δε τις έχω παρακολουθήσει επαρκώς.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Για τους φανατικούς, ξεκίνησαν:
4ος κύκλος Dexter
3ος κύκλος Californication
6ος κύκλος Desperate Housewives.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.935
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom