Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι προβάλλονται ήδη οι αγαπημένες μας σειρές! Εγώ πάντως δεν είδα κανένα επεισόδιο ακόμα, ούτε από τις νοικοκυρές, ούτε από greys anatomy!
Αααα και με ξεσηκώσατε τόσο με αυτό το dexter που είμαι στη φάση να βρω χρόνο να ξεκινήσω να το παρακολουθώ συστηματικά!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Αααα και με ξεσηκώσατε τόσο με αυτό το dexter που είμαι στη φάση να βρω χρόνο να ξεκινήσω να το παρακολουθώ συστηματικά!
επιβαλλεται να το ξεκινησεις!!!και δεν θα χασεις!!;)
και εννοειται οτι περιμενουμε εντυπωσεις!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Boardwalk Empire

Νέα αμερικάνικη σειρά η οποία εκτυλίσσεται στις ΗΠΑ την εποχή της ποτοαπαγόρευσης. Συμμορίες, χρήμα, διαφθορά και όλα τα καλά.
Ένας από τους Executive Producers αλλά και σκηνοθέτης του πρώτου επεισοδίου είναι ο Martin Scorsese, ο οποίος "γνωρίζει" πολύ καλά τη συγκεκριμένη εποχή. Πρωταγωνιστής, ο Steve Buscemi.
Το ύφος θυμίζει περισσότερο ταινία παρά σίριαλ.

Έχω ήδη δει τα πρώτα τρία επεισόδια και μου αρέσει πολύ. Αν είστε φαν του είδους, αξίζει να της δώσετε μια ευκαιρία.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.533
Boardwalk Empire

Νέα αμερικάνικη σειρά η οποία εκτυλίσσεται στις ΗΠΑ την εποχή της ποτοαπαγόρευσης. Συμμορίες, χρήμα, διαφθορά και όλα τα καλά.
Ένας από τους Executive Producers αλλά και σκηνοθέτης του πρώτου επεισοδίου είναι ο Martin Scorsese, ο οποίος "γνωρίζει" πολύ καλά τη συγκεκριμένη εποχή. Πρωταγωνιστής, ο Steve Buscemi.
Το ύφος θυμίζει περισσότερο ταινία παρά σίριαλ.

Έχω ήδη δει τα πρώτα τρία επεισόδια και μου αρέσει πολύ. Αν είστε φαν του είδους, αξίζει να της δώσετε μια ευκαιρία.
Επιβεβαιώνω κι εγώ, πολύ καλή σειρά.
 

Genovefa

Member
Μηνύματα
27
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ, Ταιλανδη, Ιρλανδια
οοο τι φοβερο thread,διαβασα ολες τις σελιδες μονορουφι! εμενα δωσε μου αμερικανικες σειρες και παρε μου την ψυχη. Ειναι guilty pleasure...!!Και ανυπομονω να ανταλλαξουμε ιδεες και αποψεις γιατι βλεπω οτι εχω κοινα με μερικους. Τι να πρωτογραψω με τοσες που βλεπω και εχω δει...!

Σειρες που ειναι σε εξελιξη και παρακολουθω μετα μανιας:
-Desperate Housewives (σχολια περιτα, ολοι βλεπουμε,ολοι αγαπαμε. )

- The Vampire Diaries (love!just love!ειδικα για μενα που με συναρπαζουν οι βρυκολακες. Ενα απο τους συγγραφεις ειναι εκεινος που ειχε γραψει τις γνωστες μας "Νεανικες ανησυχιες". Βρισκεται στον 2ο κυκλο και ειλικρινα γινεται ολο και καλυτερο!!Οι χαρακτηρες, ειδικα ο Damon(ο ηθοποιος ηταν και στο Lost),ειναι φοβεροι το ιδιο και η εξελιξη αλλα και το σεναριο. Απλα ισως να ειναι για νεανικο κοινο περισσοτερο)

-Grey's anatomy (συμφωνω οτι επεσε ανα τα χρονια καπως αλλα ειμαι και θα ειμαι πιστη!Η γραφη της Shonda ειναι συγκλονιστικη, γελας, κλαις, μαθαινεις. Ασε που εχει απο τα best ever premieres και final episodes(βλεπε: τελος 5ης και 6ης σεζον) . )

-Τrue Blood (αχ τι να λεμε...κατι ο αμερικανικος νοτος, κατι το υπερφυσικο και οι βρυκολακες, κατι οι κουκλοι πρωταγωνιστες...! Η 3η σεζον δεν με καλυψε απολυτως βεβαια γιατι ειμαι και φαν των βιβλιων αλλα ανυπομονω για 4η. Ερικ!!!<3 )

- Supernatural ( φοβερη σειρα με πρωτοτυπα επεισοδια παρμενα απο μυθολογια,αστικους μυθους και θρυλους και πολυ ωραιο αντρικο καστ. λατρευω! Αν και καποια μεγαλα arcs (yellow eyed demon, αγγελοι κλπ) με κουρασαν λιγο φετος εχει επιστρεψει στα παλια καλα λημερια)

-Βrothers and Sisters (αα καλα!πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα οικογενειακα/κοινωνικα. Το καστ ειναι απιστευτο σε ερμηνειες αλλα και οι ιδιοι οι χαρακτηρες ειναι τοσο ζωντανοι που δενεσαι μαζι τους. Ειδα τις πρωτες σεζον απανωτα γιατι ειχα κολλησει!Συγκινιθηκα,ξεκαρδιστικα και πηρα και ωραια μηνυματα. Στα θετικα οτι εχουν αποδωσει ρεαλιστικα,ανθρωπινα και με ευαισθησια ενα γκει ζευγαρι.)

old favourites,σειρες που εχουν σταματησει,σειρες που δεν παρακολουθω πια:

-Φιλαρακια/Friends
-Oι μαγισσες/Charmed (η πιο αγαπημενη μου σειρα EVER!!!Οχι επειδη ειναι η πιο καλη ποιοτικα(δεν ειναι) αλλα επειδη μεγαλωσα καπως με αυτη δηλαδη με ακολουσε σε ολη την εφηβεια μου και επειδη ταυτιστικα τοσο με τους χαρακτηρες. Ειμαι κ εγω μια μικρη μαγισσα!Εχω δει τα επεισοδια αμετρητες φορες αφου τα εχω πια και σε dvd και συγκινηθηκα οταν και αλλοι εδω ειπαν οτι το παρακολουθουσαν. Θα διαφωνησε οτι πηρε την κατω βολτα μετα την 3η σεζον γιατι μερικα απο τα καλυτερα επεισοδια ηταν στην 4η ειδικα αλλα και στην 5η.)

-Veronica Mars
-Heroes
-Prison Break (addiction!!! Aλλα καπου στα μεσα της 4ης σεζον το παρατησα, βαρεθηκα να τους βλεπω να τρεχουν)
-Criminal Minds ( φοβερη σειρα με τρομερο ενδιαφερον σε καθε επεισοδιο, και μονο η ψυχολογικη αναλυση και αυτα που λενε σε κρατανε καθηλωμενο)
-Roswell (εξωγιηνοι και ρομαντζο για τους αμερικανικους εφηβους)
-Sex and the city (λατρεμενο...!!)
-Τhe Tudors
-Cold Case
- Las Vegas
- Bones
-Alias ( αλλη μεγαλη αγαπη!!!Αλλα δεν εχω καταφερει να δω τους τελευταιους κυκλους. Με τη σασπενς περιμενα στην αρχη να φιληθουν η Sydney και ο Vaughn δεν μπορειτε να φανταστειτε!)
-Legend of the Seeker (epic fantasy, μεταφορα απο βιβλιο)
-Χena, Hercules ( trashy αλλα cult πια χα χα)
-ΟC Californian Teens (αλλη μια αγαπη μου!!)
-House MD (εδω απλα υποκλινομαστε σε εναν απο τους καλυτερους τηλεοπτικους χαρακτηρες.)

και αλλα ομως κολλησε το μυαλο μου μετα απο τοσο γραψιμο!Περιμενω απαντησεις και συζητησεις!


Cartoons:
-Τhe Simpsons
-Family Guy
-Southpark
Ειναι ολες τους ειλικρινα genius. Ειναι αυτο που λεμε "laugh-per-minute". Φοβερες ατακες,τρελο γελιο αλλα και κραξιμο στην κοινωνια. Τα σνομπαρα παλια αλλα μολις εδωσα σημασια και τα παρακολουθησα αλλαξα γνωμη.
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
"How I met your mother" σε κάθε περίπτωση...
Πανέξυπνη σειρά, παρεΐστικη, πραγματεύεται τα πάντα, χωρίς να προσβάλλει την αισθητική μας.. Και μεγάλο + τα 20λεπτα επεισόδια.. ένα "σφηνάκι" πριν τον ύπνο:bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
CALIFORNICATION
Η απολυτη σειρα.. ακομπλεξαριστη και εξυπνη!!
 

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κέιπ Τάουν
Dexter (πιο φανατικά δε γίνεται)
Desperate Housewives (ευχάριστη σειρά, η Λογκόρια και Χατσερ απίστευτο γέλιο και η Μαρσια Κρος η πιο τραγική φιγούρα)
How I Met Your Mother (απίστευτο χιούμορ, καθόλου επαναλαμβανόμενη, έξυπνη και ανάλαφρη)
Modern Family ( 20 λεπτα επεισόδια, γέλιο , χαλάρωση)
Τεως φανατικό lost κ τώρα θα αρχίσω το Brothers and Sisters.
Αλλά σαν το Dexter τίποτα...
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Eίδα στην Αμερική τρία επεισόδια στο ισπανόφωνο Fox.
Προβάλεται και δω από συνδρομητικό κανάλι. Καταπληκτική σειρά τρόμου με κοινωνικές προεκτάσεις.

 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom