Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Eχεις να προτεινεις τιποτα παρεμφερες? http://www.imdb.com/title/tt0310455/
Φοβάμαι πως όχι... :xmas_sad:


Τελικές εντυπώσεις από Dexter & Homeland.

Dexter: Καλός ο κύκλος, αλλά όχι πολύ δυνατός. Το μπερδεύουν και το κουράζουν το θέμα. Ίσως να έπρεπε να πάρουν τη μεγάλη απόφαση και να το σταματήσουν.

Homeland:Τελικά, ούτε τα δύο τελευταία επεισόδια κατάφεραν να μου αλλάξουν γνώμη. Όσο μου άρεσε ο πρώτος κύκλος, τόσο με απογοήτευσε ο δεύτερος. Τον βρήκα βαρετό, αργό και χωρίς έμπνευση. Στον πρώτο κύκλο με το που τελείωνε το κάθε επεισόδιο, με προσμονή και περιέργεια ήθελα να δω αμέσως και το επόμενο. Σε αυτόν, έλεγα άντε να τελειώσει το επεισόδιο, μπας και στο επόμενο έχουν κάτι καλύτερο να μας πουν.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Castle βλεπει κανεις;:xmas_mrgreen:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Φοβάμαι πως όχι... :xmas_sad:


Τελικές εντυπώσεις από Dexter & Homeland.

Dexter: Καλός ο κύκλος, αλλά όχι πολύ δυνατός. Το μπερδεύουν και το κουράζουν το θέμα. Ίσως να έπρεπε να πάρουν τη μεγάλη απόφαση και να το σταματήσουν.

Homeland:Τελικά, ούτε τα δύο τελευταία επεισόδια κατάφεραν να μου αλλάξουν γνώμη. Όσο μου άρεσε ο πρώτος κύκλος, τόσο με απογοήτευσε ο δεύτερος. Τον βρήκα βαρετό, αργό και χωρίς έμπνευση. Στον πρώτο κύκλο με το που τελείωνε το κάθε επεισόδιο, με προσμονή και περιέργεια ήθελα να δω αμέσως και το επόμενο. Σε αυτόν, έλεγα άντε να τελειώσει το επεισόδιο, μπας και στο επόμενο έχουν κάτι καλύτερο να μας πουν.
Εμένα πάντως Άννυ μου άρεσαν πολύ και τα δύο στους κύκλους αυτούς. Περιμένουμε τώρα νέα καλούδια...

The Following - TV.com
Zero Hour - TV.com
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Πριν μερικές μέρες τελείωσε το Fringe. Το έβλεπε κανένας;

Εγώ χθες είδα μαζεμένα τα τρία τελευταία επεισόδια (11-12-13) μαζεμένα. Η 5η σεζόν μου είχε φανεί από την αρχή αδιάφορη και απλά συνέχισα να τη βλέπω γιατί ήταν η τελευταία και ήθελα να δω που θα το πάνε. Όπως καταλαβαίνετε δεν είχα και καμιά υψηλή προσδοκία από το φινάλε οπότε μου φάνηκε αρκετά καλό για τα δεδομένα της σεζόν. Περίμενα ότι θα βαρεθώ με 3 επεισόδια συνεχόμενα καθώς σε κανένα από τα προηγούμενα (της 5ης σεζόν) δεν έμενα με την αγωνία για το επόμενο αλλά δε συνέβη κάτι τέτοιο. Πέρασε η ώρα μου ευχάριστα.

Γενικά, το Fringe ήταν μια πολύ καλή sci-fi σειρά, ξεκίνησε δυνατά αλλά πιστεύω ότι θα μπορούσε να εξελιχθεί καλύτερα.
Το δυνατό χαρτί της σειράς από την αρχή της μέχρι το τέλος για μένα ήταν η ερμηνεία του John Noble ως Walter Bishop.
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
αδερφια breaking bad και sons of anarchy 4ever

και φετινες εκπληξεις για μενα elementary,arrow το καλυτερο απο τα τεσσερα νομιζω,last resort και revolution.
 

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359
ξεκίνησε η 3 σαιζόν του σπάρτακου.
παίζουν τα επεισόδια του arrow.το 11 παίχτηκε τελευταία
το 14 επεισόδιο του big bang της 6 σαιζόν περιμένω.
ξεκίνησα να βλέπω homeland.
μια χαρά περνάει ο χειμώνας.
ααα!!!!
δείτε HUNTED αν δεν το χετε κάνει ήδη!άκουγα για Αγγλους
και κατασκοπία,είδα τη σειρά και κατάλαβα.
πείτε και καμμιά άλλη σειρούλα περιπέτειας ή ιστορική!
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Επίσης έδω και 2 εβδομάδες έχει ξεκινήσει η 6η σεζόν του Californication. Σήμερα το πρωί "κυκλοφόρησε" το 3ο επεισόδιο.
Ακόμη συνεχίζεται η δεύτερη σεζόν του Suits το οποίο για όσους δε το ξέρουν έχει να κάνει με δικηγόρους. Κάτι σαν το Boston Legal αλλά αρκετά πιο ελαφρύ.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Les revenants
Δεν είναι αμερικάνικη, αλλά γαλλική σειρά.
Σε μια μικρή ορεινή πόλη, ξαφνικά αρχίζουν και εμφανίζονται παλιοί κάτοικοί της, οι οποίοι έχουν πεθάνει σε διαφορετικές χρονικές περιόδους. Επιστρέφουν ως κανονικοί άνθρωποι, ακριβώς στην ηλικία που "χάθηκαν" και δεν έχουν καμία συναίσθηση του τί τους έχει συμβεί.

Εχουμε δει μόνο δύο επεισόδια, αλλά μας κίνησε το ενδιαφέρον. Θα επανέλθω με εντυπώσεις αφού δω κι άλλα επεισόδια.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Les revenants
Δεν είναι αμερικάνικη, αλλά γαλλική σειρά.
Σε μια μικρή ορεινή πόλη, ξαφνικά αρχίζουν και εμφανίζονται παλιοί κάτοικοί της, οι οποίοι έχουν πεθάνει σε διαφορετικές χρονικές περιόδους. Επιστρέφουν ως κανονικοί άνθρωποι, ακριβώς στην ηλικία που "χάθηκαν" και δεν έχουν καμία συναίσθηση του τί τους έχει συμβεί.

Εχουμε δει μόνο δύο επεισόδια, αλλά μας κίνησε το ενδιαφέρον. Θα επανέλθω με εντυπώσεις αφού δω κι άλλα επεισόδια.
ειναι στη νοβα;
καλο ακουγεται:cool: ποιος πειθει τον "αλλον" να δουμε γαλλικο;:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.763
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom