Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Επανέρχομαι στο "The Blacklist"
Δυστυχώς η αρχική μου εντύπωση επιβεβαιώνεται επεισόδιο με το επεισόδιο. Η σειρά είναι τελικά πολύ κακή, με αποκορύφωμα το επεισόδιο Νο 14 που όχι "b", αλλά μάλλον "z" θα το χαρακτήριζα. Παιδικό σενάριο, με παιδικές ερμηνείες και το φίλο μου James Spader να έχει καταντήσει καρικατούρα.
Θα μου πείτε, αφού το βρίσκω τόσο κακό, γιατί το συνεχίζω. Ε, ένα επεισόδιο έμεινε ακόμα και θα πάρει τον ίδιο δρόμο με το "The Following". Στο μαύρο σκοτάδι.

ΥΓ. Ο στραβός λαιμός είναι τελικά δείγμα καλής ερμηνείας ή κάποιος ιός που μεταδίδεται στους άντρες πρωταγωνιστές των αμερικάνικων σειρών? Εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο Οράτιος? Ας τους συστήσει κάποιος επιτέλους έναν ορθοπαιδικό. (σημείωση για όσους αναρωτηθούν, δεν είναι ορθογραφικό λάθος, έτσι γράφεται πλέον η ορθοπαιδική)
 
Last edited:

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Φινάλε και για τον 1ο κύκλο του True Detective το οποίο για εμένα προσωπικά αποτέλεσε πολύ ευχάριστη έκπληξη. Τώρα όσον αφορά το τελευταίο επεισόδιο μου πήρε λίγο να επεξεργαστώ αν μου άρεσε ή όχι, ο,τι επιχειρήματα έχω κατά, ταυτόχρονα τα χρησιμοποιώ και για υπερ...:confused:
Πάντως προτιμώ σειρές που είναι κατά το μέσο όρο αρκετά δυνατά όλα τα επεισόδια κι ας το φινάλε είναι λίγο πιο φλατ.
Πέθανα στο γέλιο με κάτι ατάκες στις αρχές του επεισοδίου, έμεινα παγωτό με κάτι άλλες στο τέλος αλλά δεν παύει ως σύνολο να είναι μια πάρα πολύ καλή και προσεγμένη δουλειά και θα το ξαναπώ ναι ο Μάθιου ήταν καταπληκτικός!
΄Άντε να δούμε ποιοι θα συναγωνιστούν το κορυφαίο αυτό δίδυμο στον επόμενο κύκλο.
@anny περιμένω να το δεις και να ακολουθήσει κριτική τύπου Δανίκα... το Λιλάκι πάντως αδικήθηκε δεν πήρε το χρόνο που του αξίζει...:p

Και ένα σχόλιο (τιμής ένεκεν στο φίλο μου @GTS ) για το Breaking Bad που εδέησα επιτέλους και το τελείωσα...ούτε σημειώσεις μαγειρικής να κράταγα...:D και η 5η σεζόν λοιπόν ήταν πολύ δυνατή και ισορρόπησε το μαρτύριο των οικογενειακών ιστορίων που είχα υποστεί στις 3 πρώτες.
Αν δεν είχα ξεκινήσει τη σειρά με υπερβολικές προσδοκίες ίσως και να ήμουν πιο ενθουσιασμένη παρόλα αυτά αναγνωρίζω το λόγο που είχε γίνει τόσος ντόρος.

υ.γ και για άλλη μια φορά Jesse Pinkman uber alles!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εμείς δεν προλάβαμε να δούμε το τελευταίο επεισόδιο του "True Detective". Μάλλον σήμερα, οπότε θα επανέλθω με σχετική συνολική κριτική.
Το Λιλλάκι το χαιρόμαστε πλήρως, δίπλα στο σερίφη του Greg Yaitanes. Εκεί αναγνωρίζουν τα προσόντα του και του δίνουν όλο το χρόνο που του αξίζει.;)

Αλλά μιας και περνάω από το θέμα, να πω για όσους ενδιαφέρονται, ότι ξεκίνησε ο δεύτερος κύκλος του "The Americans".
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Κορίτσια, έλειψα 2 βδομάδες μόλις και σποϊλεριάζετε τρελλά...άντε μπράβο! :D:p Δικαίωμα στο σπόιλ έχουμε μονάχα ορισμένοι...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Κορίτσια, έλειψα 2 βδομάδες μόλις και σποϊλεριάζετε τρελλά...άντε μπράβο! :D:p Δικαίωμα στο σπόιλ έχουμε μονάχα ορισμένοι...
Καταρχήν δε σποϊλεριάσαμε ΠΟΥΘΕΝΑ και κατά δέυτερον ποιος μιλάει... ο κύριος :
-που είσαι στο BB;
-τάδε σεζόν,
- α το επεισόδιο όπου μπλά μπλά κορυφή ε;
-μα δεν έχω φτάσει εκεί...
- ε δεν πειράζει είναι κορυφή...

:D

Κι επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχια γρήγορα ''διάβασμα'' κι από αύριο διαβασμένος!

υ.γ άκου σποϊλεριάσαμε!
σπόιλερ θα ήταν κάτι τέτοιο
την πάτησες!
εγώ δεν είμαι σαν τα μούτρα σου...
:bleh::bleh::bleh:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Πρώτον έγραψα "Δικαίωμα στο σπόιλ έχουμε μονάχα ορισμένοι...", ήμουν τίμιος και σαφής! Άσε που μια φορά είπα μια πατάτα και την κάλυψα μεγαλειωδώς (όσκαρ έπρεπε να πάρω).
Δεύτερον, το κουμπάκι τι το έβαλες? Για να προκαλέσεις??? Αμ δε...δε το πατάω! :p:p
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κορίτσια, έλειψα 2 βδομάδες μόλις και σποϊλεριάζετε τρελλά...άντε μπράβο! :D:p Δικαίωμα στο σπόιλ έχουμε μονάχα ορισμένοι...
Εμείς κύριε, πουθενά δε σποϊλεριάσαμε.
Δεν ξέρω τί λες με τη φιλενάδα μου, αλλά αν αληθεύουν όσα λέει για τη συμπεριφορά σου, τότε η τιμωρία σου θα είναι σκληρή.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Συκοφαντίες!! ...πλην μιας φοράς που την κάλυψα.

Έχω φέρει ρούμι Zacapa X.O. Θα είναι ακόμα σκληρή η τιμωρία? :D
Δωροδοκίες βλέπω να παίζουν.
Χμ.....:rolleyes-80: ..... Αντε κάτι θα κάνουμε για την περίπτωσή σου. ;)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ειστε οφτοπικ..... (μα τι mod ειμαι πια ;;; ) :haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.746
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom